Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 10 hónap körüli baba is...

Más 10 hónap körüli baba is ilyen akaratos, mint az enyém?

Figyelt kérdés
Mostanában egy másodperc alatt átvált nevetésből irdatlan hisztibe,ha nem az van és nem úgy,ahogy ő akarja.Ilyenkor sikítva sírás (imitálás),aztán,ha nagyon belehergeli magát,akkor könny is van és hátrafeszíti közben a hátát,mint egy nagyobb gyerek,mikor földhöz akarja vágni magát hisztizés közben.Kajáért, telefonért szokott balhézni, illetve mostanában a pelenkázás/öltöztetés is kész katasztrófa,fel akar ülni,állni közben, meg hasra fordulni és ilyenkor is nagyon nagy dráma van.El fog múlni ez???
2010. júl. 25. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Enyém 15-én lesz 10 hónapos, de hasonló a helyzet, nem bírom felöltöztetni/tisztába tenni, folyton fel akar ülni, meg forgolódni, ha visszafordítom, üvölt, és rángatózik:-S

Etetésnél mindennel foglalkozik, csak a kajával nem, és kiabál, mikor etetni próbálom.

+ olyankor is balhé, ha ülök mellette a földön játék közben, és nem rá nézek, meg reggel, ha mellettem fekszik, és nekem csukva a szemem, azt nagyon utálja.

2010. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Türelem! A pelenkázáskor próbáld valamivel lekötni a figyelmét, nálunk egyszer a popsikenőcs, máskor a pelenka, vagy épp az angelcare fejegység az elterelő hadművelet eszköze. Az én babám is ilyen, de nem is furcsak, mivel most minden nap tartogat neki valami újat, izeg-mozog, utálja ha le van kötve... türelemmel és ésszel!
2010. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

28-án lesz 10 hónapos, mintha én írtam volna ki a kérdést... pelenkázás közben tényleg valamivel le kell kötni, mert őrület, hol a légzésfigyelőt adom a kezébe, hogy a popsitörlős dobozt, hol egy plüss állatkát, hol egy üres fülpálcika-dobozt, ilyesmit, mindig valami mást.

Öltöztetni már megtanultam hason fekve, térdelve, ülve, állva, mászás közben, mikor hogy jön ki a lépés.

És az ívben megfeszülés is van, illetve ha valamit elveszek tőle vagy nem adok oda neki, akkor ordenáré hiszti. Ezeket úgy kezelem, hogy nem kezelem. Nem figyelek oda rá, illetve elterelem mással a figyelmét. Mostanában egyébként az is megy, hogy a kezemben hátradobja magát, lógatja hátra a fejét. Ilyenkor nemes egyszerűséggel lassan le szoktam engedni a földre, hogy feküdjön a hátán. Na azt utálja, úgyhogy gyorsan felül vagy feláll, és eközben általában már el is felejti, hogy mi is volt a gondja. :)

De én is várom, hogy vége legyen ennek az időszaknak. :)

2010. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna... Nálunk ugyan ez a helyzet. A telefonért ölni tudna, de minden másért is kivágja a balhét ha nem tetszik hogy elvettem tőle. A pelenkázásról már ne is beszéljünk... Eddig félig-meddig sikerült lefoglalnom a távkapcsolóval vagy a popsitörlős dobozzal, de mostanában nem érdekli semmi, csak forgolódik, vergődik és ordít. Nagyon remélem, hogy elmúlik mert néha már én is ki vagyok pedig elég türelmes vagyok szerintem. Állandóan kérem a jóra, beszélek hozzá, pofákat vágok neki, ez néha hatásos, de mostanában mire eljutunk az öltözködésig leszakad rólam egy vödör víz. :S
2010. júl. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a pelenkázás csapja ki a biztosítékot. Én is ugyanazt csinálom,mint előbbi válaszok, a pelenkázós szekrény polcáról sorban lekerül minden, hogy lekössem a figyelmét. A legdurvább múlt héten volt, 45 perc sikítás,mert lefogtam pelenkázás közben, apának haza kellett jönnie a munkából, mert én semmivel nem hatottam meg....remélhetőleg hamar elmúlik ez a korszak is
2010. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:) Hát nem egyszerű,az biztos,arról nem is beszélve,hogy amikor már feláldozom saját (egyenlőre) még működőképes telefonomat,hogy lefoglaljam pelenkázás közben, elkezdi csócsálni, jól telemegy nyállal, aztán gondol egyet és elengedi, eldobja....:))) néha már mikor teljesen tehetetlen vok kínomban röhögőgörcsöt kapok.Egyébként mindent eldob, mármint nem elhajít,hanem oldalra teszi a kis kezét és elengedi,látszik a kis arcán,hogy várja a puffanó hangot...Kitartás,ezek szerint akkor életkori sajátosságról van szó és általános a "probléma".Köszi a válaszokat mindenkinek!
2010. júl. 26. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!