Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatom neki azokat a zöldsége...

Adhatom neki azokat a zöldségeket gyümölcsöket amik épp a kertemben érnek?

Figyelt kérdés
három hós egy hetes a babám a tejem fogyóban tápszeres pótlást kell adnom két hete. saját kertem van benne minden jóval méreg nélkül. mit lehet neki adni? krumli, répa, cukkini, tök szilva, barack cékla stb. kérlek ne azt írjátok hogy fejjek meg szaporítsam a tejem. nem megy megpróbáltam. és kérem olyan mintaanyák se írjanak akik 15 éves korukig akarják szoptatni a gyereküket. köszönöm.
2010. júl. 23. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

igy hogy tudod adhatsz mindent - a szomszéd se permetezzen -


azzal kell vigyázni hogy pici babák nem ehetnek a tavaszi zsenge répából mert felhalmozódik benne a nitrát és az halálos rájuk nézve ..nyilván nem egy db.répa hanem a rendszeres fogyasztás heteken át...


ha esetleg kútvizzel locsolsz érdemes bevizsgáltatni mert lehet benne arzén és az is veszélyes....


ha minden rendben adhatod őket neki...

2010. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt javasolnám, hogy kicsit még várj a hozzátáplálással. Én se tudtam sokáig szoptatni a fiamat, hiába próbáltam mindent, úgyhogy nem akarok okoskodni ezzel kapcsolatban. Szerintem 1-2 hétig még adj neki tápszert. Aztán szépen lassan adhatod ami a kertben van. Én is az itthoniból csinálok neki szinte mindent. Mi 4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Ehet majd krumplit, répát, almát először. Addig meg fagyazd le ami már nem tartható a kertben tovább. Például a cukkinit, tököt én lereszeltem, bezacsiztam.
2010. júl. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokt. a fagyasztást már elkezdtem csak gondoltam frissen finomabb és vitamindúsabb. akkor még várok vele egy kicsit.
2010. júl. 23. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz nitrátos bármi, ha műtrágyáznak.
2010. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Krumpli, répa, alma, őszibarack. Ezekkel lehet kezdeni, a többivel még várni kell. 4 hónapos kortól ajánlott hozzátáplálni, bár régen 3 hónapos kortól kezdték.
2010. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!