Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos anyatejes babának...

5 hónapos anyatejes babának mennyi plussz folyadékot adtok egy nap és mit?

Figyelt kérdés

Kisfiam most volt 5 hónapos. A vizet nem fogadja el, és a teát sem. A hippes ízlett neki, de a védőnő valamiért nem javasolta.

Ma már rengeteget ivott, és mivel nincs itthon gyümi, csak szentkirályis bébiital azt adtam neki fele arányban vízzel hígítva.

Mennyire árthatok vele? Vagy adhatom nyugodtam amennyit kíván?

Tudom, manapság már csak a bio dolgok egészségesek, de azért jobb volna hallani, hogy nyugodt szívvel adhatom neki.


Köszi a válaszokat!


2010. júl. 23. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Amíg szopott a fiam, addig nem adtam neki semmilyen más folyadékot.

Tavaly nyáron volt pont ennyi idős, mint a tied.

2010. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyi időnként szopizott?
2010. júl. 23. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Sokszor. 2 óránként. Rengeteget.

1.vagyok

2010. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt hozzátenném, hogy a mai napig csak ásványvizet adok neki, semmi cukrosat, semmi fogromboló savasat.

18 hónapos elmúlt már.

1. vagyok még mindig.

2010. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 hós, eddig szépen 3-4 óránként evett, de most pár napja egy-másfél óránként kér és csak olyan 70-80 ml-ket iszik. Én egy pici vizet szoktam neki adni, ami olyan 30-40 ml naponta. A Hippes tea összetevőit nézd meg, az első a szőlőcukor, a második a cukor. Semmi értelmes és a baba számára hasznos nincs benne. Próbáltál valami gyógyteát? Pl. édeskömény vagy csipke? Ezeket nagyon-nagyon gyengén issza az én fiam. (ebből is max. 50 ml/nap amit ő iszik)

Szerintem a szentkirályis italokat ihatja, ha már kóstoltatáson túl vagytok.

2010. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs: inkább tedd mellre óránként, mint itasd Hippes cuccokkal. :)
2010. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is ennek a híve voltam... inkább mellre raktam... de több ismerősöm azzal győzköd, hogy egy babának szüksége van naponta 500 ml folyadékra. Elbizonytalanítottak, mert kisfiam kutacsa, időnként bevan esve.

1-2 hónaposan szépen megitta a mecsek teát (hasfájásra kapta) de most egyszerűen nem kell neki.

Én sem vagyok oda ezekért a cukrozott löttyökért, de azt sem akarom, hogy szomjas maradjon.

Kóstolgatni amúgy szoktunk, nemsokat ugyan, de a barack és az almalén már túl vagyunk.

2010. júl. 23. 16:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 5 hónapos csak anyatejes, mióta ez a kibírhatatlan meleg van kb. két kis presszókávés pohárnyi vizet megiszik a kis drága, csak úgy tépi ki a kezemből a poharat ha meglátja, és nagyon jól esik neki. Ő így is két óránként eszik mióta megszületett én ennél gyakrabban nem etetem mert fáj a hasa tőle. Tavaly nyáron egyébként nem emlékszem, hogy tartósan hetekig 32 fok lett volna a lakásban akkor én sem adtam volna neki..de ez már nem az az idő amire régen kitalálták ezt a hígabb első anyatej az innivaló..
2010. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!