Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok. Mivel...

Tanácstalan vagyok. Mivel "hízlaljam" a 6 hós lányomat? Most lesz 6 hós a pici lányom.3500 g-mal született, az 5 hónapos mérlegelésen 5840 g volt. Eddig sem volt nagyétkű, havi 30-40 dkg-kat hízott, most szinte semmit.

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, de 2 hós kora óta nem fogadja el a cicit, így fejem neki. A mérlegeléseken mindig megkaptam a védőnőtől, hogy ez kevés, adjak neki többet enni. De ha egyszer nem kéri, löki ki a nyelvével a cumisüveget! Ráadásul ebben a borzasztó melegben enni sem nagyon akar, inkább csak inni. A tejet inkább csak az esti órákban fogadja el, amikor már kicsit hűvösebb van. Persze a mennyiség ekkor is csak kb.80 ml.Hogy ne csak vízen éljen a gyerek, ivóleveket is szoktam neki adni (zöldséget, gyümölcsöt felváltva), így legalább van egy kis kalória, a rost- és a tápanyagbevitel is megvan a folyadék mellett. Ez viszont annyira tetszik neki, hogy a tejből egyre kevesebb fogy. :( Pépeset, főzeléket nemrég kezdtünk enni, ezekből még viszonylag kevés fogy.

Tanácstalan vagyok, mivel teszek neki jót: ha azt kap, amit jóízűen elfogyaszt, vagy erőltessem a tejcsit. Nem látom rajta, hogy bármi baja is lenne, jókedvű, vidám, szerintem a fejlődése is rendben van, oda-vissza forog, feltolja magát négykézlábba, ringatja magát előre-hátra, lábát felhúzza féltérdre, és úgy ücsörög, játszik a játékaival. Ha fogást adunk neki, belekapaszkodik, felül, és feltolja magát, feláll, és nagyon élvezi. Nemrég elkezdett a kiságy rácsába kapaszkodva önállóan próbálkozni.

Most lesz a 6 hós mérlegelés és már most ideges vagyok, hogy a védőnő már megint ki fog osztani, hogy tömjem jobban. Szerintetek mit tegyek?


2010. júl. 22. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:

ha izlik neki a zöldség és gyümilé kaphat de csak naponta meghatározott mennyiséget


inni vizet kapjon


főzeléket lassan kaphat kétszer is egyszer ebédre és vacsira aztán utánna ihat tejet


reggelire kapjon tejet szintén és valamilyen pépet gyümölccsel


szóval ha szivesebben fogadja a rendes kajcsit akkor egyen azt.


nem eröltetném a tejcit de kell hogy kapjon naponta kétszer


a védőnőd meg vaskalapos tankönyvi tipus lehet nekem ilyen volt a dokinőm amikor kicsi voltam egy táblázatból ovasta le mennyit kellene hiznom és állandóan osztotta anyukámnak az észt hogy már x kilóval le vagyok maradva aztán leváltotta és nem görcsölt ....


bekkeljétek ki mert egy éves kora után már nem kell sürün mérlegelni a babát..


nyugi!! megeszi ő azt amire szüksége van.

2010. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a gyereknek nem kell tobb akkor nem tudsz mit csinalni.

Nem szabad csak a sulygyarapodast figyelembe venni a baba fejlodesenel,irtad,hogy szepen fejlodik mozgasaban,jo kedvu,szerintem akkor aggodalomra nincs ok.

2010. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom pl az első 4 hónapban csak fogyott(meleg miatt). Következő nyáron szintén csak fogyott. Most már normális a súlya (4éves)

Szerintem ne erőltesd, tudja hogy mennyi kell neki!

2010. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyugi ,ne idegeskedj!!!!amíg a fejlődésében nem látsz gondot addig semmi baj.add neki amit meg eszik ne erőltesd a tejet,esetleg tápszert de szerinte már az se feltétlenül muszáj.tejpépet,főzelékek,gyümik,zöldségek.de innentől már könnyebb lesz hisz már egyre több mindent megehet majd.az én babám 18 hós 2900gr-mal született és még most se vagyunk teljesen 10 kilók.2 hós koráig szopizott,4 hós koráig tápszer.utána kénytelen voltam azt adni amit megevett.1 éves korára mindent evett amit mi is(persze megfelelő formában.)és hozzáteszem nekem se valami nagy étkű.úgyhogy tényleg nyugi.én is sokszor kétségbe voltam esve,féltem hogy valami baj van.de nem ez csak a szülői túlaggódás.adj neki medve natúr sajtot,tejpépet,banánt(azzal óvatosan).az enyém ennyi idősen ezekle szerette.ja és lehet sokan nem helyeslik de én rágtam neki egy-két ételt mivel nem tudtam neki mindig olyat adni amit fogak hiányában meg tudott enni.sok sikert és kitartás egy kis idő és jobb lesz a helyzet.amiatt hogy nem eszik sokat ne aggódj nem minden gyerek nagy evő!
2010. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A védőnő szövegelését engedd el a füled mellett, ahogy a többiek is írták. Nem egy vaskalapos védőnőről-gyermekorvosról hallottam már én is... Csak kétségbe ejtik az anyát. Ne foglalkozz vele.

A mi védőnőnk meg azt szajkózza, hogy már ténylegesen mindent ehet a babám (10 hónapos méréskor mondta, hogy már adhatok kivit, stb., pedig amúgy ezt még nem szabadna).

2010. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a bátorítást és a jótanácsot! Ki fogjuk próbálni. :) Abban biztos voltam, hogy éhenhalni nem fog, hiszen mindig olyan édesen közli, hogy éhes/szomjas, csak folyton bestresszelem magam a hó végi "elszámoltatás" miatt.
2010. júl. 22. 13:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosom babaja 70 ml evett lassan gyarapodott a sulya az orvos utasitasara az anyuka elvalasztotta es tapszert kezdett adni neki.Csodak csodajara ebbol is csak 70 ml evett.
2010. júl. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!