Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól van, hogy egy újszülö...

Mikortól van, hogy egy újszülött már nem csak alszik és eszik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb. 6. héttől volt nálunk. :)
2010. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb 1 hónapos kor betöltése után már kicsit többet vannak fel, nézelődnek. Én a kisfiamat már másfél hónaposan játszószőnyegre raktam. Pár napig csak nézte a színes dolgokat, de nagyon hamar elkezdte ütögetni őket.
2010. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És simán elalszik? Mert nálunk 3 hetes a baba, és csak ordít folyamatosan? És mindig csak enne.
2010. júl. 21. 12:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 10 nap után, mint akinél elvágták az alvást! Lazán elvolt 2 etetés között ébren, sőt, akár 2*3 órát is. És nem tudtam elaltatni. Azóta rájöttem, azért, mert nem volt álmos... Most 9,5 hónapos, most kezd többet aludni, ami nálunk napközben talán 2 óra, éjjel meg 9.
2010. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De akkor ő miért nincs el? Ha nincs cicin, csak üvölt. nem tudok elindulni vele sétálni sem mert sir és sír.Ébren még nem volt, úgy hogy ne sirjon. Már kész vagyok nagyon.
2010. júl. 21. 12:47
 6/12 anonim ***** válasza:
lehet, hogy melege vagy a hasa fáj vagy csak a kezedben szeretne lenni - nálunk ezek voltak a sírás fő okai
2010. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már nincs ötletünk! Hűvösben sem volt jó neki, és kézben is úgy sír. Pocak?? hát... két hete folyamatosan?
2010. júl. 21. 13:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Vagy hasfájás, vagy éhes még. Ebben az esetben, bár le leszek pontozva, de ha nincs több tejed egyik ciciben sem már, próbálj pótlást adni, érdemes megnézni, mennyit fogad el még, míg elhallgat! Ha nem fogadja el, rángatja, sír közben, akkor szerintem is hasfájás.

Az én fiam is ilyen, végül egy gyógyszertári keverék vált be nálunk, ha üvölt kaja utáni fél óra múlva, akkor tesztelem, hogy a hasa-e (fájdalom az arcán, ölbevétel+rázás jó neki, lábak hashoz húzása hajlítottan jó neki, egyik keze a feje alatt, másik kezem a pocakjába nyomom, ahol puha, 4 ujjal, 1,5 cm mélyre, és így tartom, tulképpen hason, - az egyik biztosan bejön ezek közül, akkor tudom, h hasfájás), aztán adom neki a gyógyszert...

A hasfájás nagyon alattomos tud lenni, nekün k is van olyan napunk a gyógyszer ellenére, hogy végig sírja, talán 5 percre, ha elhalkul...

Ezek a leggyakoribb okok, éhség, hasfájás. Járj utána, teszteld ki, mert ez így egyikőtöknek sem jó!

Az én babám 7 hetes, én így csinálom.

2010. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még szerintem enni+aludnia kellene, semmi mást. Tuti, hogy vagy éhes, vagy a pocija fáj, és ezért sír+ezért nem tud elaludni. Mérjétek, hogy egy-egy alkalommal mennyit szopik, ha eleget, akkor az éhség kizárva. Ha keveset,akkor viszont pótlásra van szüksége. Az sem a világ vége, más is járt már így!
2010. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Éhesnek elvileg nem éhes, majdnem a dupláját hizta az átlagnak. 4200 g született, 3950 -el vittük haza, és most 4700 g. 3 hetes. Én is egyre jobban a hasfájásra gondolok, infacolt kap, de szerintem nem ér semmit.
2010. júl. 21. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!