Másokat is frusztrál a légzésfigyelő?
Tegnap délelőtt háromszor is bejelzett, egyszer már hosszan is csipogott, de szerencsére nem volt semmi gond. Utána itt ültem teljes letargiában, meg remegve h mi a gond, aztán rájöttem h valószínűleg az volt h nem feküdt rajta egyáltalán a baba az érzékelőn. (nagy a matrac, feljebb tettem a babát, utána megnéztem, az érzékelő a lábát sem érte el.)
Amikor lefektetem a mi ágyunkba, nincs semmi gondom, nézem, hogy lélegzik, volt hogy éjszaka is bealudtam mellette, semmi baja nem volt. A védőnőm még szülés előtt azt mondta, ez a sz@r csak arra jó hogy ijesztgesse a szülőket (ilyen esetben biztosan). Szóval én frászt kapok tőle, meg mindig ha a kiságyban van, arra tudok gondolni, mikor csipog megint és mikor hozza rám a szívrohamot.
Más is így volt ezzel? Mit tettetek végül?
(A fiam amúgy 2 hetes, szóval még kezdő vagyok.)
Természetesen tiszteletben tartom mindenki véleményét és én senkit se pontoztam le, nem szokásom.
Viszont engem egyáltalán nem nyugtat meg a cucc. Ha élesben becsipog, még szakember se biztos h újra tudná éleszteni a gyerekem, nemhogy én. (Persze mindent megteszek.)
Ha meg sípol, és fel tudom ébreszteni, akkor csak hosszabb légzéskimaradása volt, szóval valószínűleg magától is vett volna levegőt. (Ki tudja nekem meg a tesómnak hány légzéskimaradásunk volt csecsemőkorunkban, anyukámat ugyanis nem b@.szta az ideg a csipogások miatt.) Ez a cikk azt írja, hogy a bölcsőhalált nem előzi meg apnoe, tehát igazából tökmindegy, volt-e légzéskimaradása a gyereknek, vagy sem. Meg ezzel a témával kapcsolatban még a szakértők is találgatnak, ha ki lenne mondva hogy a légzésfigyelő tutira megelőzi a bölcsőhalált, azt mondom hasznos, de így nem vagyok biztos benne.
Használom, mert ha nem használnám, nem érezném úgy, hogy mindent megtettem a gyerekemért, de attól még kikészülök tőle. Ha lesz még csipogás, nyilván jelzem a gyerekorvosnak, aztán járhatunk kivizsgálásra, ami vagy felesleges lesz, vagy nem. De nyilvánvaló, hogy ezt is megteszem érte, ha az orvos úgy tartja jónak, ez nem is kérdés, de szerintem akkor is rengeteg parát ültet el az emberekben a kamu riasztás.
Amúgy mióta feljebb tettem az érzékelőlapot az ágyban, és rá a gyereket, nem jelzett (lekopogom).
Ilyenünk van, ezen csak 3 fokozat van, az egyik a mínusz mellett van, a második középen, a harmadik meg a plusz mellett, én a plusz mellettire tettem, mert logikusan úgy gondoltam, ha az a legérzékenyebb, akkor jobban fogja érzékelni a mozgást.
Na, egy szó mint száz, akár szeretitek a légzésfigyelőt akár nem, mindenkinek a legjobbakat kívánom, és soha senkinek ne legyen rá élesben szüksége .
Nekünk ugyan ez a fajta van. Sose csipogott be, még akkor se, ha lemászott róla.
A kiságy rácsán van, vagy van alatta még valami lap?
"a plusz mellettire tettem, mert logikusan úgy gondoltam, ha az a legérzékenyebb, akkor jobban fogja érzékelni a mozgást."
igen, én is ezt hittem, aztán kitapasztaltam, azért is tanácsoltam a 3-ast, esetedben megpróbálnám középen
Én már a gondolattól is frászt kaptam, hogy a gyerekemre valami olyasmi vigyázzon, ami ezer ponton meghibásodhat. A légzésfigyelőt alapvetően a problémákkal született gyerekek megfigyelésére találták ki, utána pedig zsíros bizniszt alapítottak köré, ami arra alapszik, hogy
1. Hamis kényelemnek állítja be azt, hogy a negyedik trimeszteres újszülött babát külön szobába teszik, miközben élettani szüksége van pont többek között a légzése helyes és folyamatos működéséhez az anyjára, a szívdobbanása és a légzése hangjára. Az anya és a baba folyamatosan hatnak egymásra, a börkomtaktusban és hallótávolságon belül alvó babák hőmérsékletét és légzését is szabályozza az anya hője és légzése. Amikor ebből a szimbiózisból kiszakítjuk a gyereket, a szímre kell, hogy lépjen valami, ami helyettesíti a biológiát. Mert tudjuk, hogy valaminek muszáj vele lennie. A marketing a válaszkész anyát ebben az esetben behelyettesíti a légzésfigyelővel.
2. A felelősségtudatra apellálva kialakította a bűntudatkeltés stratégiáit, még inkább elnyomva az anyák természetes ösztöneit.
A légzésfigyelőnek elromolhat az elektronikája, lehet otthon áramkimaradás, lemerülhet az eleme, riaszthat tévesen, miközben az anya egy teljesen világtól elrugaszkodort módon méterekre alszik a gyerekétől, akinek a teste melegére lenne szüksége a külső körülményekhez való adaptálódáshoz.
Ma már kísérletek és tanulmányok szólnak arról, hogy a babák életképessé fejlődésében milyen szerepet tölt be az anyával szimbiózisban létezés alvás közben is.
Több vizsgálatot és eredményeit is taglaló cikk:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!