Minden baba "időre" eszik?
Igény szerint szoptatott babáknál általában hozzátáplálás megkezdése után sincs időre etetés. Eleve a Who 1 éves korig "mellétáplálást" javasol, azaz hogy ne válts ki étkezést.
Egyébként tápszerrel is lehet igény szerint etetni. Első gyerekem 4 hónapos koára teljesen tápszeres lett, de nem etettem órára. Figyeltem a jeleket, persze nagyjából beállt egy menetrend, kialakult, hogy 2-4 óránként kért.
Full anyatejes másodiknál kicsit később alakult ki, kb. 8 hónapos korra.
Ez a WHO is ezzel az ajánlással...
Nekem amúgy 3 óránkent evett az igény szerint szoptazott babám kb születésétől. Igaz, éjjel is, azóta is.
Én kiváltottam 10 hónapos korára az esti-éjjeli kivételével minden étkezést, a szoptatási időben szopi helyett kapta a normàl kaját (nem blw-zek, szóval a normál az babásított kaját jent), és nekem simán elfogadta, 6 hónapos kortól átlag havi 1 átváltás sikerült.
7-8 hónaposan, amikor 8-16 óráig nem volt már szopi, úgy éreztem, ismét emberi lény lettem, és a maradék szopikat meg szívesen megadtam, pedig előtte már teljesen elegem volt.
7, mi bajod vele? Az ajánlás ajánlás, nem pedig kötelező. Arról szól, hogy az anyatej legyen többségben.
Egyébként a tápszeres gyerekemnél se tudtam gyorsabban haladni a ht-val, mert egyszerűen nem állt készen rá, így könnyű volt "követni" az ajánlást.
A tápszer az más, az eléggé hasonlít a sima kajához technikai szempontból, de irreális elvárás, hogy 6-8-10 hónapos nagy gyereket napi 6x szoptasson egy nő, sokak számára ez a túlèlessel összeegyeztethetetlen.
6 hónapig még kibírtam én pl hogy sehová nem mehettem, mindent netről rendeltem, mert innen minden 40-60 perc, és akkor már necces mert esetleg akkor kér 2 óra múlva a baba, amikor lekésted a 40 percenként járó 30 petrc menetidejű buszt, de már a 6. Hónap végén is iszonyú ez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!