Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehéz volt kihordani a második...

Nehéz volt kihordani a második babát a kicsi mellett? Mindenre kiváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze , nem volt egyszerű , de ezt vállaltuk . Másfél év volt a kettő között , de már 3 van és sose bántam meg a kis korkülönbséget .
2010. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyan sikerült megoldani az emelgetést? Elvileg nem szabad, de mégiscsak egyedül voltál otthon amíg Apa dogozott! Fürdetni, pelenkázni, vígasztalni, stb...
2010. júl. 20. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Fél választ tudok adni,mert még csak 23h.vagyok."nagyfiam" 23 hónapos most.A legelején nagyon rossz volt amikor ólmos fáradtság volt rajtam,és nem tudtam pihenni,alig vártam hogy este(éjszaka)ágyba kerülhessek.Ezen kívül semmi negatívum(engem a rosszullétek is elkerültek)sőt még nem híztam egy dekát sem,amit a kisfiammal eltöltött mozgalmas napoknak tudok be.Próbálom az emelgetését leredukálni a minimálisra,inkább leguggolok hozzá vagy a földön játszunk.Gondolom amikor már óriási lesz a pocak és már semmi nem jó a végén,jóval nehezebb lehet(sokan :) MEGCSINÁLTÁK)erről még érdemben nyilatkozni nem tudok! :) Eddig nem volt nehéz!
2010. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En most vagyok a 27. hetben, es van egy 17 honapos fiam. Egy biztos: fitt maradsz! Emelni csak akkor nem szabad, ha veszelyeztetett terhes vagy. A tested hozza van szokva, hogy emeled a masik gyereket, igy csak arra kell figyelni, hogy azt ne hasbol tedd. Tobben mondjak, hogy csipobol kell, nekem az nem megy, en karbol emelem, fiam kozel 12kg. Foldon pelenkazok, foldon, vagy ulve vigasztalok. De van olyan, hogy csak a karomban van el a fiam, ez altalaban 5 perc. Ilyenkor vele jovok megyek. Nem konnyu, foleg hogy nyar van es ahol lakunk, nagyon meleg (ma megint kb. 38 fok lesz...). Furdetesra apa haza szokott erni, de ha nem, akkor azt is megoldjuk ugy, hogy felmaszik a kad szelere, en fogom a kezet, es onnan emelem. Szerintem nem gaz a dolog, de persze odafigyeles kell, hogy ne rugjon a fiam hasba. Most mar ezt is tanulgatja, hogy anya hasat csak simizni szabad. :o)
2010. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

23 hetes vagyok, a babám pedig 2 hét múlva 1 éves! 11 kiló a kis drága. Mi mást csinálhatnék, mint hogy emelgetem?:)

Egyelőre nincs baj belőle, az első 3 hónapban figyeltem nagyon az emelgetésére, hogy ne legyen probléma belőle.

Amúgy most sokkal kevésbé vagyok fáradékony mint vele, biztos azért mert nincs időm elhagyni magamat... az első babával minden ebéd után szundiztam, lett is belőle 27 kiló plusz, meg magas vérnyomás.

2010. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

19 hónapos a lányom, és 27 hetes kismama vagyok. Nekem sokkal könnyebb ez a terhesség, hiába futkosok ezerrel a lányom után, sokkal többet tudok pihenni. Amikor alszik, én is pihenek, este korán lefekszem. Nem kell sokat emelgetni: napi 1-2 alkalommal az etetőszékbe, fürdetést apa intézi, a babakocsiba bemászik egyedül.

Amikor a lányomat vártam, egész nap dolgoztam, korán keltem, stb, így most sokkal jobb, hogy itthon lehetek.

2010. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!