Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, hogyha a 3 hós...

Nagy baj, hogyha a 3 hós babám már szinte minden éjjel mellettem alszik?

Figyelt kérdés
Eddig az ágyikójában éjszakázott félig, 3 fele jött át hozzám szopi után, de mellettem olyan gyorsan és jól alszik, hogy nincs szívem betenni.Szinte kár, hogy a kiságy foglalja a helyet...Kinél hogy van ez?
2008. nov. 18. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az kár,h a saját ágyából magadhoz szoktattad.Amíg nagyon pici volt még elment a dolog,de lassan egyikőtöknek se lesz kényelmes.Ahogy növekszik izeg-mozog álmában,éberebb,nem fogod kipihenni magad.És harc árán fog csak vissza szokni,ami persze senki nem lesz jó.Sztem mihamarabb tedd az ágyikójába.Az,h reggel felé magadhoz veszed nem baj,annyi kell mindkettőtöknek.De igazán jót pihenni külön lehet.2 gyerekes anyuka
2008. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is tedd vissza az ágyába amíg nem késő. Mindennek megvan az ideje, és az alvás nem az a program, amit együtt kell csinálnotok. Mindenki csak úgy tud pihenni, ha a saját ágyában alszik. Lehet még nem tűnik számodra fárasztónak a melletted alvás, de hosszútávon egyikőtök sem tudja magát kipihenni egymás mellett. 7 hós kisfiú anyukája
2008. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbb próbáld meg visszaszoktatni a véleményem szerint.


Kisfiam 10hónaposan nagyon megfázott. Éjjelente mellettem altattam, mert sűrűn felébredt. Gondoltam így mindkettőnknek jobb lesz. Most 21hónapos és nagyon nehezen tudom rávenni, hogy egyedül alukáljon. Napközben már az ágyikójában alszik, de az éjjel ...

Nagyon könnyen hozzászoknak a kényelemhez. :-)

2008. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Bajnak nem baj, csak úgy fogsz járni mint én.

A 15 hónapos kislányom még mindig itt alszik velünk. Már úgy megszoktuk egymást, hogy egyenlőre nem is akarom a kiságyba tenni.

Csak időközben már a kistesót várjuk, és nem tudom, hogy hogy fogom a kiságyába szoktatni a nagy babócámat, hogy nagy hassal majd elférjünk az ágyon.....

2008. nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szia.nekem a kisfiam az elejétől kezdve velem aludt 9 hónapos koráig,mivel felkelt szopizni 3 óránként.9 hónap után eggyik napról a másikra megszokta hogy maga alszik a kiságyba és nem voltak gondok.A 5 hónapos kisleányom is velem alszik szintén szopizik 3-4 óránként.Én nem bántam meg hogy melettem van,mert multkor félrenyelt és elkezdett fuldokolni.Lehet ha messzebb vagyok nem hallom meg.
2008. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez csak a te dontesed!5honapos a babam,sokszor alszik mellettem.Nagyon szeretek vele aludni jo erzes ahogy hozzam bujik.En ugy tudom egy felmeres alapjan van pozitiv oldala hogy a baba velunk alszik.Sok mindenki irta itt hogy a babaja aztan magatol vissza szokott az agyaba.Biztos ez is baba fuggo.Sok szerencset igy vagy ugy :-))
2008. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én babám 4,5 hónapos és mikor először felébred éjszaka onnantól csak mellettem hajlandó elaludni. Ha visszacsempészem a kiságyába fél-1 óra múlva felkel. Éjszaka fel se tűnik, hogy ott van csak reggel mikor rugdal. Ha meg a kiságyában lenne visítana. Szerintem is babafüggő.
2008. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem baj. De ez csak az én egyéni véleményem.

Nálunk úgy van, hogy amikor hazajöttünk a kórházból, a kiságyat átraktuk a mi szobánkba, és megpróbáltuk éjjelre mindig visszatenni. Egy darabig ment is, de olyan fáradt voltam kb. 2-3 hét után, hogy hamarabb elaludtam, mint a babám, ezért maradt mellettem. (Nagy kínjaim voltak, nehéz szülés, gátmetszés, borzalmas aranyér.) A kiságytól viszont nem férünk a szekrényhez, ezért visszatettük a kiságyat a babaszobába.

Közösen úgy döntöttünk a férjemmel, hogy aludjunk a babával, és ha eljön az ideje, majd beszoktatjuk a kiságyba éjjelre. Nappal mindig a saját ágyában alszik.

Mi évekig vártunk a babára, sőt, azt mondták nekem, hogy nem sok esélyem van rá, hogy babám legyen. Lehet, hogy ez is közrejátszik. Annyira szeretem a kisfiamat, szeretek vele az esti fürdés után összebújni, míg szopizik, és aztán csak csodálni az arcát alvás közben. És nagyon megnyugtató éjjel, mikor felkelünk enni, hogy ott van velem. Az is sokat számít, hogy így jobban pihenek, mintha átmennék a szobájába, megetetném, visszaaltatnám. Most még nagy szükségük van ránk, később egyre kevésbé lesz.

Én úgy vagyok vele, ez az egy életem van, olyan jó babázni, vele aludni, átölelni, mosolyt látni az arcán alvás közben! És biztos vagyok benne, hogy a kisfiamnak is jó, mert úton-útfélen megállítanak megcsodálni Őt (tényleg gyönyörű baba), és mindig azt kérdezgetik: mindig ilyen jó baba? Igen, mindig jó baba. A legjobb!

Bocs, kicsit hosszú lett. :-)

2008. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi együtt alszunk születése óta.Én így érzem biztonságban, bár vettünk légzésfigyelőt és persze kiságyat is.Az átszoktatással várok 9 hónapos koráig, mert minden éjjel felkel egyszer, utána 1 órán át eljátszunk vele a párommal, összebújunk hárman és úgy alszik tovább.Reggel mindig mosolyogva ébred és biztonságban érzi magát mellettünk.Bízom benne, hogy később át tudjuk szoktatni az ágyába, de egyelőre jó így és nem zavarja egyikünket sem.
2008. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! 8 hónapos kislányom születése óta mellettem alszik. Igaz, hogy igy az Övé az egész ágy, mivel néha a lába van az oldalamba, néha a feje, de engem nem érdekel mások véleménye, igy érzem jól magam. Éjszaka 2-szer még fel is ébred szopizni. Vagy csak kikukucskál, hogy ott vagyok-e mellette.
2008. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!