Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a kis lelkével,...

Mi történik a kis lelkével, ha sírni hagyom altatásnál?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom.Egyedül nevelem.Nagyon rossz alvó születése óta,biztos közrejátszik,hogy csak én vagyok neki már egy éves kora óta.Eddig úgy altattam,hogy melléfeküdtem és fogtam a kezét.De úgy gondolom,már elég nagy ahhoz,hogy egyedül elaludjon.Már korábban is kipróbáltam sokféle altatási módszert,de egyszerűen csak ez a kézfogós vált be.Pár hete elkezdtem egy olyat,hogy meseolvasás után betakargatom, puszi és kijövök.Ha hív,visszamegyek.Na ez odáig fajult,hogy 1 mp-ként hívott másfél-két órán keresztül,éjjel is eljátszotta velem,hogy takarjam be,nem jó a párna stb.Mivel egyedül vagyok vele éjjel nappal,ez egy kicsit megerőltető.A védőnő azt tanácsolta,hogy hagyjam sírni.Két napja ezt teszem és BORZASZTÓ.A szívem szakad meg.De egyszerűen már nem bírtam,hogy ugráltatott mondvacsinált ürüggyel.Amúgy egy nagyon ügyes ,okos lányka.Egy hónapja szobatiszta nappalra,és szépen beszél,jó étvágyú.Dackorszakban is benne van,tud hisztizni rendesen.Ez az altatási módszer okoz nála valamit lélekben?Nagyon szeretem őt,ő a mindenem.És kérlek,nem hívjatok rossz anyának,két éve nem alszom,dolgozni is kell mennem,nem bírnám az éjszakázást.Megoldást keresek.
2010. júl. 17. 12:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

én nem hagynám sírni. segíteni nem tudok sajnos, mert az enyém még kicsi, de én soha, semmilyen körülmények között nem hagytam őt sírni. megismerem, mikor van "nyafogás"-sírás, és mikor megy élesben, amikor mennem kell. ez nálam ösztönös, nem tudom hagyni és kész.

anyukám dadus egy bölcsiben, hidd el, eddig még minden gyereket elaltattak, kb. 30-ból egy baba, aki nem alszik napközben, de ők ált. otthon sem alszanak. szóval ezen a részén ne aggódj.

2010. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Nos,eddig én sem hagytam sírni.Volt egy időszak,mikor mellettem is aludt.A kézben altatástól elkezdve már minden volt,csak sírni nem hagytam soha.Most meg megkapom nem egy embertől,hogy ez azért van,mert "elkényeztettem".Meg tudom állapítani én is,hogy mikor hisztizik és mikor sír komolyan,de ez most hiszti a javából.Erről akarom leszoktatni,de félek,hogy közben sérül.
2010. júl. 17. 19:26
 23/23 anonim ***** válasza:
szia, ha hiszti, é s arról akarod leszoktatni, akkor az égvilágon nem lesz semmi baja. persze nem erőszakkal, hanem következetességgel. aztán pont van a mondat végén.
2010. júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!