Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a kis lelkével,...

Mi történik a kis lelkével, ha sírni hagyom altatásnál?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom.Egyedül nevelem.Nagyon rossz alvó születése óta,biztos közrejátszik,hogy csak én vagyok neki már egy éves kora óta.Eddig úgy altattam,hogy melléfeküdtem és fogtam a kezét.De úgy gondolom,már elég nagy ahhoz,hogy egyedül elaludjon.Már korábban is kipróbáltam sokféle altatási módszert,de egyszerűen csak ez a kézfogós vált be.Pár hete elkezdtem egy olyat,hogy meseolvasás után betakargatom, puszi és kijövök.Ha hív,visszamegyek.Na ez odáig fajult,hogy 1 mp-ként hívott másfél-két órán keresztül,éjjel is eljátszotta velem,hogy takarjam be,nem jó a párna stb.Mivel egyedül vagyok vele éjjel nappal,ez egy kicsit megerőltető.A védőnő azt tanácsolta,hogy hagyjam sírni.Két napja ezt teszem és BORZASZTÓ.A szívem szakad meg.De egyszerűen már nem bírtam,hogy ugráltatott mondvacsinált ürüggyel.Amúgy egy nagyon ügyes ,okos lányka.Egy hónapja szobatiszta nappalra,és szépen beszél,jó étvágyú.Dackorszakban is benne van,tud hisztizni rendesen.Ez az altatási módszer okoz nála valamit lélekben?Nagyon szeretem őt,ő a mindenem.És kérlek,nem hívjatok rossz anyának,két éve nem alszom,dolgozni is kell mennem,nem bírnám az éjszakázást.Megoldást keresek.
2010. júl. 17. 12:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Magyarul manipulál:P

De hát akkor te magad is látod,hogy nincs semmi baja,csak "szívat",ahogy te írtad.Akkor viszont csak jobb,ha te állítod le,mert bölcsiben,oviban a nénik nem fognak csak neki ugrálni,nem ő lesz ott egyedül nyilván tudod és akkor neki még rosszabb lesz,ha hirtelen nem foglalkoznak vele.

2010. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

13:12!

Ma az a "trendi anya", aki a gyereke seggében lóg!

2010. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha hallgatsz a megérzésedre, akkor ezek szerint "szivat", vagyis hiszti. De ez a párnaigazítgatós dolog nekem alapból is hisztinek tűnik. Ha félne, akkor azt mondaná, hogy félek, van ott valami a sötétben, vagy akármi, amitől fél. Miért ne mondaná meg?

Szóval most mindenképp végig kell vinned következetesen ezt az "elválasztást", mert meg kell tanulnia, hogy te vagy a főnök. Biztos valóban nagyon ügyes és okos, ezért is jött rá és alkalmazza is rendesen, hogy melyik az a módszer, amivel akárhányszor vissza tud hívni.

Nehéz helyzet, mert eddig ugrottál és így kicsit tovább fog tartani, de szerintem nappal is elmagyarázhatod neki, hogy mostantól máshogy lesz. Pl. "Anya mától az esti fürdés/pisi/vacsi/stb. után lefektet az ágyikódba, mond egy mesét, ad egy jóéjt puszit, megigazítja a takaród és aztán mindketten a saját ágyunkban alszunk." Nyugodtan mondd meg neki, ha igazítsd meg a takarót program van, hogy már ügyes nagy lány és mostantól neki kell vigyáznia a takaróra.

Mindenképp legyél következetes. Szerintem az nem megoldás, hogy továbbra is fogod a kezét míg el nem alszik, főleg úgy, hogy ha éjjel felébred akárhányszor visszamész és várod, amíg elalszik, mert azzal pontosan azt kapja meg, amit akar. (gondolj bele, hogy minden mással is így lesz?!) Szóval nem szuperanyaság vagy nem, de azért mégiscsak te vagy a szülő, akinek nevelni kell!

2010. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ja, a lelkével annyi fog történni, hogy megtanulja, hogy a sírással/sikítással nem fogja elérni, amit akar... szóval jót teszel neki hidd el!
2010. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ma az a trendi, hogy a 6 évest is szoptasd és altasd apa meg anya között...ha valami oknál fogva 2 percnél hosszabb ideig sír a baba/gyerek, akkor sz@r anya vagy.

Együttérzek veled, hogy egyedül neveled a lányodat, de hidd el, semmi jó nem fog kisülni, ha továbbra is hagyod, hogy "szivasson". Ezt én is csináltam anyámmal, igaz én már akkor 6 (!!!) éves vagyok. Nem akartam semmi különöset, csak nem tudtam aludni, mindig kiabáltam, hogy Anyu, anyu, szomjas vagyok stb. Anyám egy darabig ugrált, aztán egyszercsak "nem hallott meg". És tudod, mi történt? nem kiabáltam többé. NEm történt semmi a kis lelkemmel, most már én is gyakorló édesanya vagyok, és vallom: nem szabad hagyni, hogy a gyerek a fejünkre nőjön. Pont ez az, ami káros a személyiségfejlődésükre, hiszen kell, hogy tudjanak leválni rólunk.

Én elhiszem, hogy van, akinek nem teher, ha a gyerek kezét szorongatja, amíg az elalszik, hát nekem az volna, és neked is az, máskülönben nem tetted volna fel ezt a kérdést.

Szerintem egy itatás és takaróigazítás után mondd meg neki, hogy anya álmos, és aludni szeretne, és egy ilyen nagy lánynak is már aludnia kell. Reggel találkoztok, addig pihenés. Utána már ne menj be hozzá.

És nem vagy rossz anya. Nem hiszem, hogy attól rossz anyák lennénk, mert a saját szükségleteinket is ki akarjuk elégíteni, nem csak a gyerekét. Nekünk is kell ennünk, aludnunk, nem? emiatt ne érezd magad rosszul.

2010. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
természetesen 6 éves VOLTAM, elnézést:)
2010. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
igen, csak egy 6 éves és egy 2 éves közt van különbség..
2010. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Van különbség. Még hozzá 4 év és az, hogy ha 2 évesen mindent megengedsz, és csak 6 évesen kezded megtanítani, hogy mit lehet és mit nem, akkor még 4 évig viselheted a hisztit, meg az ugráltatást. És itt most erről beszélünk, mert ha valami baja lenne, akkor biztos bármelyikünk azonnal ugrana, de az, hogy sikítva lerugja a takarót az igenis, hogy hiszti!
2010. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nekem még nem született meg a babám, de emlékszem a gyerekkoromra. Jó alvó voltam egy darabig, aztán 4-5 évesen elkezdtem iszonyúan félni a sötétben. Mindenféle szörnyektől is rettegtem. Ez a sötétben félés még a mai napig fenn áll. :( Néha még most is támadnak kósza gondolataim, amiket el tudok nyomni. A saját szobámban viszont nem megy az alvás, ha egyedül vagyok, bármelyik másban igen.

Szóval, nagyon nagyon féltem kiskoromban, rettegtem. Amit átéltem még később is a félelmek miatt, leírhatatlan volt. :(

Szerintem előbb győződj meg róla, hogy a babád mi miatt nem tud elaludni? Kérdezd ki, beszélgessetek a témáról. Ha nem a sötét és a szörnyektől való félelme miatt nem akar (tud) egyedül aludni, akkor jó ötlet a sírni hagyás.

2010. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm a rengeteg választ!Nagyon örülök mindegyiknek.Tényleg teher volt már a kézfogós altatás,és itt kiemelném,hogy nem a gyerekem teher.Éjjel ég a wc-ben a villany,ami a szobájával szemben van,az ajtó nyitva.Igyekszem kitartani,remélem lesz valami pozitív eredménye.
2010. júl. 17. 16:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!