Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan nyughatatlanok...

Tényleg olyan nyughatatlanok a "kos" babák, ahogy a horoszkóp írja?

Figyelt kérdés
Március végére várom első babámat, és szinte minde horoszkóp azt írja, hogy nehéz lekötni a figyelmüket, nem érdekli sokáig semmilyen játék. Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2008. nov. 17. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ez nagyrészt szoktatás kérdése is. Ha az elejétől kezdve arra biztatod, hogy lekösse magát egyedül is, akkor könnyebben feltalálja magát. Baba korban amúgy hagyján. Később meg sokkal sokkal akaratosabbak és sokan elég kezelhetetlenek. Én akiket ismerek kos babákat, végtelenül ragaszkodóak, és nem nagyon barátkoznak. De ez lehet akár véletlen is.

Te milyen jegyű vagy?

2008. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én szűz jegyű vagyok. Nagyon várom már a kicsit:)
2008. nov. 17. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem "kos" babám van, és igaz ami igaz, kaland vele az élet!(Persze meghatározó, hogy a családunk valamennyi tagja elég eleven és mozgékony.)

Szóval milyen egy kos baba? (Mármint az enyém.)

Először is MINDEN érdekli. Borzasztóan élénk, kalandvágyó és kíváncsi mindenre, ezért már ici-pici korától kezdve rengeteg foglalkozást igényel.

1.Adj mindent a kezébe, hadd ismerkedjen a tárgyakkal (a falevéltől a karórádig, a gyümölcsöktől a fakanálig...stb.). Ezekkel elfoglalja magát egy darabig.

2.Korának megfelelően biztosíts neki sok-sok teret a mozgásra.

3. Vidd sokat levegőre. Odakint ugyanis sokat nézelődik, elálmosodik, elalszik, tehát nem nyűgösködik. Ráadásul a levegőzés egészséges is.

Ha ezeket figyelembe veszed, jókedvű lesz imádni fogja az életet és élvezi veled a kalandozást. De ha nem: nyűgös és sértődött lesz. Még egy fontos dolog: ha elfárad, akkor borzasztóan tud ordítani...már azt hinnéd, hogy valami baja van, pedig csak ennyi. Olyankor egyszerűen csak babusgasd, szoptasd meg, altasd el.

Összefoglalva: nem az a baba, aki egész nap csendben eljátszik magának, de ha a kedvében jársz, akkor a világ legtüneményesebb teremtése (amúgy is az, mert a Tied), és sugárzik a boldogságtól.

Egy 7 hónapos kis "kos" anyukája

2008. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia,én is kos vagyok(márc.27) és édesanyám szerint,babaként nehezen barátkoztam,tartottam az idegenektől,de nagyon nyugodt baba voltam,szívesen játszottam egyedül,de imádtam mikor sokáig olvastak mesét(tehát sokáig le lehetett kötni a figyelmemet)és rengeteget aludtam.Már 6kor fürdetni kellett mert ha nem,jött a hiszti,annyira álmos voltam.
2008. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam április 2-án született. Édesapám is kos...:) úgyhogy kíváncsian várom a jellemző jegyeket, de egyelőre nem veszem észre, hogy nyughatatlan lenne. Sőt! Bárhova megyünk,legyen az bolt vagy okmányiroda mindenki csak dícséri, hogy milyen nyugis egy baba, és elvan egyedül is a játékaival, mondjuk határozottan jelzi ha már megunta, de melyik baba nem. Sokat számít az aszcendens is, ami nálunk ororszlán..húúhaa..hát nem tudom mi lesz, de egyelőre meg vagyok elégedve :) Boldog babavárást.
2008. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én is kos vagyok és a kisfiam is pont beleesett márc.21 és teljesen igaz ami a kosokat illeti.Nyughatatlan,akaratos minden kell neki és semmire se tud várni 1 percet sem.Igen nehéz lekötni sokáig a figyelmét igazából olyan dolgok érdeklik ami nem játék pl:légycsapó na ez nagyon bejön és képes vele elbíbelődni,távirányitó,minden ami nem neki való.És ha megkapja és elveszem utánna akkora hisztit csap hogy még..


8-hós kisfiú anyukája

2008. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!