Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök és napjában...

Miket főztök és napjában hányszor másfél év körüli babátok mellett?

Figyelt kérdés
Én ált. igyekszem olyat és annyit csinálni ebédre, hogy vacsorára is ehessük, vagy vacsorára csinálok annyit, hogy ebédre maradjon másnap. De már teljesen kifogytam az ötletekből...szóval nem arra vagyok kíváncsi, hogy "azt eszi, amit mi". :)))
2010. júl. 15. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk hideg reggeli és vacsi van. Így csak délre főzök, minden félét. Mindent szeret hála istennek, nincs allergiánk se. Vacsira vagy reggelire sokstor van rántotta avagy virsli. Vagy vacsira szoktam neki csinálni gyömölcsrizst vagy grízt gyümivel.
2010. júl. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Kismamatitkok hu oldalon van egy olyan rovat, hogy "Mit főzzek ma?" (A recepteken belül) és itt csupa olyan tipp van, hogy mit főzzön az anyuka, ha finom főtt kaját akar az asztalra tenni, de nem akarja, hogy rámenjen az egész napja. szemezgess onnan szerintem, vannak klassz ötletek
2010. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ebédre csinálok neki ált. valamilyen főzeléket, ami gyorsan meg van. Ezt délelőtt szoktuk együtt a lányommal elkészíteni. (Krumpli, borsó, kelkáposzta, tök, stb. ma pl. sóska volt krumplival. Azt eszi a déli alvás előtt. ( ő már csak egyszer eszik). Én is ebből szoktam ebédelni. Ebből marad délutánra is. aki kér belőle, Apa, vagy a nagyok, ha hazajönnek az oviból. Amikor a kiscsaj elalszik, akkor szoktam még főzni Apának is, (meg aki kér), valami laktatóbbat, húst krumplival, rizzsel, vagy valami 2. főtt ételt. (Lasagne, húsos túrótorta, tortilla, tészta husival, gombapöri, húsból pöri, kint sütök a kertben grillrácson, rakott krumpli, húsos rakott cuccok, rakott karfiol, rakott kel. ) szóval ilyesmi a második étel amit szoktam főzni . Amikor felkel a lányom, kap valamilyen gyümit, elmegyünk a nagyokért az oviba (nem, most, ált. most itthon vannak ők is), hazajövünk , olyan 6 felé vacsizunk, ki mit... ált. kettő közül választhatnak. A pici ilyenkor kap olyat, amiben hús is van. Ő tejallergiás, így este speckós tápszert kap lefekvés előtt.

ja, a halat elfelejtettem írni, az is sűrűn van.

2010. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggelire vacsira lányommal hideget eszünk, kenyér valamivel vagy péksüti, férjem pedig azt vacsorázza amit ebédre főztem.

Ma pl. Gyümölcsleves túróstésztával az ebéd.

Minden másnap főzelék van pl. tök borsó karfiol kelkáposzta zöldbab sült virslivel kolbásszal vagy csirkecombbal.

Ragulevest szoktam készíteni, csirkeszárnyból meg mindenféle zöldségből ami itthon van, borsó répa krumpli.

Spenótos tészta, spagetti túrós tészta. Burgonyapürével fasirttal rántotthus natur vagy valamivel pácolt csirkemell teflonban lesütve, hasábburgonya sült virslivel kolbásszal, hurka, rakott karfiol rakott kelkáposzt, tepsiben burgonya tarjával lesütve, paradicsomos gombóc, ezek amiket főzök ès szereti lányom

2010. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ált. 1x szoktam főzni,délre ami lesz ebéd és általában az a vacsi is,ill.van hogy másnapra is marad.Nekem a kislányom másfél éves lesz,a fiam 3 éves lassan és szerencsére nem válogatósak,mindent megesznek.Szoktam csinálni főzelékeket pl.cukorborsó,zöldbab,spenót,sóska,krumpli, leveseket pl.zöldséges leves,gyümileves,paradicsomleves,krémlevesek,májgombócleves,daragombóc leves, aztán husikat rántva vagy naturon sütve de nem túl ffűszeresen,halat,karfiolt,brokkolit,gombát is, sok mmindent lehet főzőcskézni.kb. 1-1,5 óra alatt össze sszoktam dobni az ebédet.A párom vacsira azt eszi,ami az ebéd,ill. ha nem marad estére,akkor vacsira is szoktam mmeleget,egyszerűbb kaját.Ma estére is ki kell találnom mmajd valami fini meleg vacsorát.
2010. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13:57-es vagyok,kifelejtettem a palacsintát,amit imádnak a gyerekeim és a tésztás ételeket,milánói,bolognai,túrós tészta,stb..
2010. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!