Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha nem tudjuk levinni a lázat?

Figyelt kérdés
Folyamatosan lent kell tartani a hőmérsékletet? Mi van, ha sikerül levinni és éjjel újra felmegy a láza?
2010. júl. 14. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a babád?
2010. júl. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

kiszárad, nagyon magas láznál kicsapódhat az emberi testben a fehérje (ez végzetes)


a magas lázzal járó betegségeknél általában visszaszökik a testhőmérséklet, folyamatosan csillapítani kell a lázat. függ a beteg korától is , de hűtőfürdő és algopyrin - magas láznál még mindig az a leghatékonyabb gyógyszer.

2010. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

4 hónapos úgyhogy algopiryn-t még nem adunk neki

Hűtőfürdőztünk és adtam fél germicid c-t, de nem nagyon használt. Most úgy éreztem, mintha magától visszament volna a láza, épp 6 órája adtam a kúpot, úgyhogy biztos nem az használt.

Egyébként szerencsére nem volt 39 fölött, csak 38-39 között, és iszik rendesen, akkor nem lehet ilyen nagy baj, ugye?

Nem tudom, most adjak-e éjszakára még egy fél kúpot a biztonság kedvéért?

2010. júl. 14. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor adj neki kúpot, ha megint felmegy a láza.
2010. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. nem, ha iszik rendesen és csillaptjátok a lázát, ami így sosem megy tartósan 39 fölé, akkor minden rendben lesz. ne aggódj, nincs semmi baj, csak benyelt egy izmosabb vírust
2010. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam! Azért figyeljük folyamatosan a lázát, remélem hamar meggyógyul! Amúgy jókedvű, elvan egész nap, mint rendesen, csak mi ijedtünk meg nagyon az első láztól :-)
2010. júl. 14. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
éjjel még keljél 1-2 óránként, ellenőrizd, hogy merrefele megy a láza. Nagynéném begyógyszerezte a kicsit lefekvés előtt, de nem kelt hozzá rendszeresen, éjjel arra ébredtek, hogy a gyereknek 40 fokos láza meg lázgörcse van. Rohantak vele az ügyeletre, nagynéném a bokáját is kificamította siettségében, az ügyeleten meg leb@szást kaptak, hogy miért nem mentek korábban. Szóval én tanultam ebből. Ha láza lesz, rendszeresen mérni fogom éjjel, míg határozottan nem látom, hogy elindult lefelé.
2010. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a múltor volt magas láz.Hűtőfürdőztem a babát, meg hasonlók.A dokit felhívtam és akkor azt mondta, hogy adjak neki Nurofent.Ha fél óra múlva nem megy 38,5 alá, akkor mehet a kúp.Hűtőfürdő mindenképpen kell (magas láznál), amíg le nem megy a láz.Akár félóránként is.Nálunk bevált.
2010. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!