Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, ha 9 hónapos babám nem...

Gond, ha 9 hónapos babám nem sok mindent mond még?

Figyelt kérdés
Értelmes szótagok közül csak memme, bebe, gíí-t mond, illetve értelmetlen halandzsákat, főleg csak magánhangzókkal. Ahogy hallom, más babák már olyan sok mindent mondanak, kezdjek aggódni?
2010. júl. 14. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell elhinni mindent, amit más anyukák a babájukról eldicsekednek! Még, hogy 9 hónapos sok értelmes szót... ha-ha-ha. Perszem, ha az anyai fül értelmes szót akar hallani, akár 6 hónaposan is hallhatja (legutóbb valaki mesélte, hogy az övé 6 hónaposan a karika szót mondta ki teljesen érthetően ). A gyerekek valamikor 1 éves koruk körül kezdik az első értelmesnek mondható szavakat használni, de mivel a gyerekek fejlődése nagyon egyéni, így az is lehet, hogy csupán 1,5-2 évesen .. van, amelyik 3 éves koráig alig beszél, onnan meg folyékonyan :)))
2010. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

9,5 hónapos a kisfiam, és csak annyit "mond", hogy te-te-te, dá-dá-dá-dá, bá-bá-bá-bá, ne-ne-ne-ne, sziszeg, mint egy kígyó, és egyetlen szó van, amit határozottan kimond: nem! Talán azért, mert ezt sokszor hallja tőlem. :)


Én nem aggódom, akkor Te miért tennéd?

2010. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Blabla. És milyen korú gyerekek anyucijai mesélik ezt?

El ne hidd! Van, aki csak 2 évesen kezd el beszélni.

2010. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Aki azt állítja,hogy ilyen korú babák sok mindent mondanak,az csak dicsekszik.

9 hónaposan már mindent megértenek,és mutogatással meg is tudják értetni magukat. Sok mindenre haysonló "szavakat" használknk,mint a te babád is. Ezeket csak a szülők értik meg. Majd másfél-két éves korukban kezdenek el valóban érthető szavakat mondani. Rendesen beszélni pedig sok pici,még kétévesen sem tud.

Majd fél év múlva kezdhetsz el esetleg aggódni,de akkor is felesleges lenne.

2010. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs vele.

Amúgy az igaz amit az egyik válaszoló írt, az anyuka értelmes szót hall ki belőle az én fiam 4 hónaposan azt mondta "Hülye vagy" persze nem mondott ilyet csak úgy hangzott..

2010. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9 hónapos lesz a napokban, de dádádádádd, ápápá, nyenyenye, bábábáááá, ádáádádáddá szavakon kívül nem mond mást. Nem vagyunk lemaradva hidd el. Barátnőm babája 1 éves múlt, de nem tud többet mondani, mint az én fiam. Na és a csodaanyucik csodababucija...nekem be akarta az egyik mesélni, hogy 3 hónaposan a gyerek már kiabált utána, hogy anya és mutatta, hogy mi kell neki.
2010. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy kilenc hónaposnak még nem kell beszélni!!! A lányok általában korábban kezdik (a kislányom pl. 10 hónaposan, de ez nagyon korainak számított) a fiúk később ( a kisfiam 14 hónaposan mondta ki az első szavát, hamarosan 2 éves, de még csak 1-2 szavas mondatokat mond). Abszolút ne aggódj, a leírtak alapján a te babád nagyon ügyes!
2010. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Most ez komoly?!! Te komolyan aggódsz hogy egy 9 hónapos baba még nem beszél értelmesen?! Ki mondta hogy kéne?! Legalább egy tucat babát ismerek akik még másfél évesen sem mondtak többet mint baba blabla dada és társai!! Milyen elvárások vannak már a kicsikkel szemben??! Lassan az is elvárás lesz hogy születésekor tudjon mindent!
2010. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kislányom 9 hónapos lesz jövőhéten. Szókincse: bábá-bábá, ápá-ápá, gigigi, hej-hej, hő-hő. :D Szóval nem beszél, mert még nem is kell neki.

Az ápá-ápá-be bele lehet magyarázni az apa-apát, de szerintem csak gyakorolja ezt a szótagot és nem tudatos.

Viszont egész nap berreg és visít, mint egy kis vércse.

Szóval ne aggódj, még ilyenkor nem beszélnek a babák.

2010. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

"Sok mindent mondanak" = maximum gagyognak, vagy babanyelven neveznek meg pár dolgot.

A lányom 18 hónaposan is csak pár szót mondott, aztán 2 évesen beindult.

Logopédus vagyok, mint szakember nem aggódtam, de anyaként szerettem volna, ha már az én gyerekem is többet beszélt volna akkoriban.

Ha majd 2,5 évesen sem akaródzik neki a beszéd, akkor esetleg keress meg szakembert, addig meg nyugi. De miért is lenne gond? Be fog indulni a csemetéd.


Még annyi, hogy én is ki vagyok akadva, hogy sok a "szuperbébi". Beszének, egyedül esznek, sőt szobatiszták...

2010. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!