Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a kislányom....

4 hónapos múlt a kislányom. Tápszeres és megakarom kóstoltatni vele a vanilliás rizspépet. Nem tudom hogy kezdjek neki. Tápszer helyett adjam?

Figyelt kérdés
Vagy két etetés közt kóstoltassam meg?Nagyon rossz evő sajnos.Segitsetek!!!
2010. júl. 14. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán várhatnál vele 6 hónapos koráig, még fejletlen az emésztőrendszere, és a kilökőreflexe sem múlhatott el még. Ülni tud? Tévhit, hogy a tápszeres babáknál már 4 hónapos korban el kell kezdeni a hozzátáplálást.
2010. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy csináld, hogy csinálj neki egy kisebb mennyiségű tejpépet. Amikor eljön a kajaidő, először a tejpépet kínáld neki. Ha ízlik neki megeszi, ha nem, akkor nem, és a végén adj neki tápszert, abból pedig majd még annyit eszik, amennyi még kell neki.
2010. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én csak egy kis adagot csináltam,és két étkezés között megkínáltam vele.Még nehéz volt Neki a kanállal :-), de ízlett Neki,mert nem köpte ki és nem sírt.
2010. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én úgy kezdtem hogy kb 15 ml vízbe tettem annyi tejpépet hogy híg legyen, és abból adtam neki 1-2 kiskanállal. Így növeltem az adagot, amikor már megette az egészet akkor mindig sürübbre csináltam :)
2010. júl. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van. Ha mégis problémád van az étkezésével, akkor a gyerekorvossal beszéold meg, hogy esetleg emeld-e a tápszer adagot, vagy hogy legyen. Még ha javasolná is a hozzátáplálást, akkor sem a vanilliás rizspéppel kellene kezdened!
2010. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!