Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának mit adhatnék...

9 hónapos babának mit adhatnék tejalapú táplálékként?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 és fél hónapos koráig kapott anyatejet, de gyakorlatilag születésétől kapja a tápszert.

De most az van, hogy lassan egy hónapja nem kell neki, de tejpép sem, sok félét kipróbáltunk, egyiket sem akarja megenni. Azt is próbáltam, hogy más táplálékba(gyümölcs, főzelék, stb) kevertem neki bele a tápszert, de egyből megérezte rajta, és már nem ette meg.

Kap túrót meg joghurtot, de annyit nem tudok vele egy nap megetetni, hogy meg legyen a szükséges a mennyiség.

Milyen folyékony, tejalapú táplálékot adhatnék neki?


2010. júl. 12. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

-joghurtital: otthon összeturmixold a joghurtot gyümivel, attól jó folyós lesz

-turmix tápszerből, pl barack, banán, attól gyümölcsíze lesz

-folyékony tejpép


Enyém 16 hós, még azopik is, de soha nem számolgattam, hogy hány ml tejalalút fogyaszt

2010. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, a joghurtot megpróbálom akkor gyümölccsel, hátha elfogadja, egyébként nem ragaszkodom a leírt 500 ml-hez, mert mikor még itta is csak 320 volt naponta (reggel 160 meg este 160), csak mostmár semmi...

Tápszeres turmixot már csináltam neki, nem kellett, mert érezte rajta a tápszer ízét.

(Folyékony tejpépet vettem Nestlé-set, amiben 2 db van, azt lehet adni 6 hótól, első 3-4 alkalommal megitta, azóta azt sem:-/)

2010. júl. 13. 00:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Keverj kakaoport a tápszerbe, hátha akkor megissza! Danonino, danett puding,
2010. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam ugyanígy finnyázott, és csak a Beba aktív tápszert volt hajlandó elfogadni. Annak meg horror az ára. Aztán a Müllerből vettünk Humana jó éjt tápszert, 6 hónapos kortól adható, olyan vaníliás, hogy csak na. Azt tudod, hogy eszi? Na azóta csak olyat veszek. Reggel is azt kapja, nem érdekel, hogy jó éjt tápi. 9,5 hónapos.
2010. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy is a joghurttal,kefirrel kellett volna kezdeni a savanyitott tejtermékek bevezetését,utána a túró,sajt. Szóval natúr joghutot adj neki gyümölccsel,kefirt kenyérrel. Túrókrémet is csinálhatsz: túrót kikeversz natúr joghurttal,teszel bele gyümölcsöt. Sokkal egészségesebb,mint a bolti danonino,babapuding,én ilyeneket sose adtam a babámnak.
2010. júl. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem volt már hajlandó meginni a tápszert, így keverek bele neki egy pici vaníliás cukrot, azóta úgy eszi, hogy csak na...
2010. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Adhatsz neki kefirt is, illetve a főzelékbe tehetsz tejfölt, vagy sajtot (reszelve)

Kefir nagyon finom pl. gabonapéppel is.

2010. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, joghurttal kezdtem egyébként, csak akkor még evett tápszert, így azt csak "desszertként" kapta, nem reggelire/vacsorára, utána jött a túró.

81%-os válaszolónak külön köszönöm, mi a Humana Baby Fit 1-et használtuk már jó ideje, ez az, ami nem kell, de akkor megpróbálom a Jó éjt tápszert, hátha...:-)

2010. júl. 13. 10:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Danononot, danett pudingot ne adj, főleg nem 9 hónaposanak kicsit korai, ráadásul ki tudja mi van benne. Mint a bolti gyümölcsjogurtokban:

[link]

2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző az első voltam

az enyém imádta/imádja a sajtot, reszelve és pici darabokban is

általában trappistát veszek, mert anygfima is azt szereti,de megeszi a parmezánt is

2010. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!