Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért altatják külön szobába...

Miért altatják külön szobába egyesek a csecsemőjüket?

Figyelt kérdés
Régebben volt olyan téves elképzelés, hogy külön szoba kell a csecsemőnek. Több ismerősöm is a néhány hónapos kisbabáját külön szobába altatja, mondván "nem egészséges", ha a szülőkkel egy szobában alszanak. És így kényelmesebb a szülőknek is. Mire jó ez?

2014. aug. 29. 21:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Tápot az állatok esznek.

Mindhárom gyerekem sajnos csak 3 hónapig szopott, de mindhárom az első perctől külön szobában aludt és ha kellett keltem hozzá.

2014. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Julie S ***** válasza:
90%
Mert a mi kulturankban ez a szokas, ez a szeleskoruen elfogadott. Ha egy szobaban alszol vele, de kulon agyban, az meg amolyan hatareset, de ha egy agyban, akkor mar "osanya" vagy. :) Sokszor a szokasok felulemelkednek azon, hogy valami jot tesz-e az embernek, vagy sem. Felesleges ebben ertelmet keresni.
2014. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom az mennyire számít külön szobának, nálunk 2 szoba de középen össze van nyitva. Nálunk ez elejétől fogva ott a másik szobában a saját ágyában alszik, nekünk ez így felelt meg, nem azért mert nem szeretjük meg ilyenek, a kislányunk is sokkal jobban aludt ott egyedül, 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát úgyh nekem nem sokáig kellett felkelni hozzá, de az első 2 hónapban is felkeltem megszopiztattam altatás és vissza a kiságyba, volt h nem aludt vissza rögtön hát akkor fent voltam vele. Napközben volt h a franciaágyon aludt de éjszaka sosem.


Nem hiszem h amúgy erről kéne eldönteni h vki jó anyuka v nem, sztem nem ez dönti el. Kinek mi a jó! Van akinek az együtt alvás felel meg nekünk meg a külön! Engem nem nagyon érdekel ki h alszik a gyerekével.

2014. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
36%
mert elhiszik a butító propaganda szöveget arról,hogy ez a "civilizált",meg az egészséges,és mert így kényelmesebben tudják nézni az éjjelnappalbudapestet.
2014. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!