Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nyugodtabb alvás. De hogyan?

Nyugodtabb alvás. De hogyan?

Figyelt kérdés
Rendszeres napirend, esti rituálé, levendulás illóolaj, citromfű tea, nyugtató aromás fürdető és sampon, párologtatás, altató zene, éneklés, dúdolás, csendes sétás ringatás, együtt alvás, összebújás, matrac csere újra...és még sorolhatnám, hogy mi mindent kipróbáltam, de amióta nem szoptatom egyszerűen nem tud éjszaka nyugodtan aludni. Ameddig cicin aludt el és éjszaka is kapott 2x addig nem volt gond. 2 hete pici rásegítéssel már nem kap cicit, de azóta nem alszom éjszakánként, mert rendszeresen megébred és 1-1,5 óra ringatással alszik csak vissza. Mikor leteszem az ágyra 10-15 perc után ismét felébred és kezdjük elölről. Én még bírom, de a testem már egyre kevésbé. Mit tehetnék még?
2013. okt. 21. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős a babád? Nem lehet esetleg fogzás, mozgásfejlődés?
2013. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

22 hónapos, de azóta ilyen szörnyű a helyzet, mióta nincs cici.

Teljesen tanácstalan vagyok.

2013. okt. 21. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Jesszusom! :( Az én kisfiam 10 hónapos, 2 hónapos koráig volt anyatejes, szóval mi nem az miatt ébredünk. A Te Babádnak valószínűleg a közelséged hiányzik, ill. maga a szopás. Esetleg alvótársat próbáltál már adni neki? ( maci, kendő, párna...) Biztosítsd arról, hogy attól, hogy nincs cici, Te mindig ott vagy, amikor kell. Mondd el Neki! Megérti, hidd el, nem buták, csak még picik! Azt is kipróbálhatod, hogy nappal kevesebb inger érje, pl. ne menjen a tv, ne legyen elől egy csomó játék, csak pár darab, ill. tovább legyetek a kint a levegőn. Egyelőre ennyi amit én tanácsolni tudok, de biztos kapsz majd okosabb válaszokat is! :) Addig is minden jót és sok kitartást kívánok!
2013. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Ezekkel is próbálkoztunk már, sajnos eredménytelenül.

TV szinte alig megy (pl. napi 1-2 Micimackó)

Udvaron 4-5 óra játszás.

Játékok a gyerekszobában a polcon porosodnak, mi pedig a nappaliban a szőnyegen néhány háziállatot etetünk-itatunk vagy max. 2 babát takargatunk, altatunk egész nap - más nem is kell neki.

Meg is beszéltem már vele többször is (különösen okos kislány, ismeri a színeket, az ABC-t, 10-ig számol egyedül stb.) de éjszaka mégis olyan kis "törékeny a lelke" ha érted mire gondolok...

2013. okt. 21. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Újra az előző vagyok. Sokszor eszembe jutottál tegnap... találtam egy cikket, talán segít!


[link]

2013. okt. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is cici-megvonási tünetek:) attól fél hogy most már elválasztod, hiányzol neki.

Vagy nem lehet hogy jön egy foga és nyugtalan, zsibog neki? Nálunk most épp fogzás van, és itt valaki írta hogy elalvás előtt bekente az ínyét a fogzási kenőccsel. Mi is kipróbáltuk, szerintem jó.

2013. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elolvastam a cikket és a hozzászólásokat is. Nagyon szépen köszönöm! Látom nem vagyok egyedül.

Én a sírás-mentes módszereket szeretem, a cicit is sírás nélkül sikerült elvenni tőle - de mivel már hónapok óta nem volt tejem, nagyon fájt, valamit tennem kellett. Viszont cserébe a régi cicizések idejére ölben ringatást igényel. Mivel 12,5 kilós (én meg 50) egyre nehezebben bírom. Tegnap meg is jött, az éjszaka katasztrófa volt...legszívesebben öngyilkos lettem volna...esek össze, sajog mindenem.

A fogzásra már én is gondoltam, 4 még hiányzik, de az ínyén semmi sem látszik, semmit sem lehet érezni, ahogy tapogatom.

Nem tudom mi tévő legyek. Kezdem feladni...elegem van mindenből...

2013. okt. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!