Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3hós kislányom nem akar...

3hós kislányom nem akar aludni napközben mit csináljak vele hogy elaludjon?

Figyelt kérdés
ha nagy nehezen sikerül 1óra múlva fel kell és akkor sír kaja nem kell neki. hiába próbálom vissza altatni nem megy. milyen jó praktikátok van?

2013. júl. 19. 14:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

olvastam a babák alvásáról, megvilágosodtam én is :) a baba alvása áll egy éberebb szunyából (amikor mozgolódik, résnyire nyitja a szemét, cumizik a szájacskájával, mosolyog...) ez az éber szunya kb. 20 perc... ha ezen túljut, kezdődik egy 60 perces mélyebb alvás (mozdulatlanul, mélyen alszik, akár csöröghetsz, zöröghetsz se riad fel, keze lába teste ernyedt...) na szóval a 20 perces alváson ha túljut, akkor 1 órára nyugi van... aztán megint jön egy 20 perces felszínes alvás - mert hogy ez az életbemaradást szolgálja, hisz ha éhes, egy mély álomból nem ébredne fel. szóval a gyereked a 20 perc ringatás után elalszik, és 1 óra múlva meg már nincs segítség a visszaalváshoz, és felébred. (nyugi, az én kis babóm, aki 8 hetes ugyanezt csinálja) :) a megoldás - vagy elfogadod, hogy 1-1 órát alszik, vagy megtanítod egyedül elaludni. (én még az első megoldással élek együtt, mert sajnos elkényeztettük, hisz ő a "kis szerelmünk", sokszor alszik velem és cicin, ringatva, ezért ez egy keményebb projekt lesz (és... nem csak a baba vágya a cicizés, anyával alvás, karban levés ugye-ugye, ebbe a másik fél is benne van) :)

de ha látom, hogy álmos - ELÉG ÁLMOS - akkor leteszem a kiságyba félálomba (legyen laza a gyerek teste - érezd a karjaidba, hogy a 20 perces éber szunya küszöbén, vagy közben van - pl. ne feszítse a kis testét, mert akkor sírni fog csak a kiságyába) és csodák-csodája elalszik (nekem se mindig sikerül ám) :) aztán néha ilyenkor "macskanyávogás" szerű hangokat hallatt, azokra nem reagálok - nem veszem ki az ágyból, és csodák-csodája, elalszik. HA SÍR AKKOR FELTÉTLEN KI KELL VENNI A KISÁGYBÓL - a baba bizalmát meg kell teremtetni, így fogja tudni álomba ringatni magát szép lassan.

egy a fontos - sose késő változtatni a szokásokon, és szeresd a gyereket, légy vele megértő és figyeld a jelzéseit minden érzékszerveddel! és az igényeit feltétlen próbáld kielégíteni - FONTOS - ha nem álmos, ne akard ágyba dugni... (ne próbáld te érezni hogy álmos, figyeld, hogy mennyire nyügi, rá fogsz érezni) :)ja, és nem lesz semmi baja ha nem mindig alszik, nővérem két gyereke mentálisan, szellemileg is tökéletes, pedig ők is csak 1-1 órát aludtak egy nap...

sok sikert és sok boldogságot :)

2013. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!