Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kinek mikor és hogy alakult...

Kinek mikor és hogy alakult amikor a babája elhagyta a 2.alvást?

Figyelt kérdés

Jövő héten lesz 11 hónapos a lányom

Fél 7 körül kel

Delelőtti alvás fél 10től - 1-1,5 órát alszik

Délutáni alvás fél 3tól -1,5 órát alszik

Este fél 9kor már alszik

Utóbbi időben átalussza az éjjeleket és nappal úgy veszem észre hogy tovább bír fent maradni (a 3.alvást is elég későn -9 hónaposan hagyta el)

Eddig olyan könnyen elaludt:mellebújtam és simogatta 10 perc és aludt. Most meg alig álmos ha belefekszünk az ágyba sírni us szokott mert nem akar aludni viszont észreveszem az álmosság jeleit mert olyankor nagyon ügyetlen sokat esik játék közben meg dörzsöli a szemét. Van hogy fél óra mire elaszik

2x próbáltam hogy csak 1x aludjon de az katasztrófa volt 11kor aludt el könnyen de 12:30kor már fent is volt és este 6kor tettem el aludni mert már nem bírtam vele de hajnali 4kor fent volt második alkalommal sikerült fenttartanom 11:45ig de akkor is 6kor már szó szerint beájult és ez a hajnali kelés azért nem valami kellemes mert akkor meg 3.is aludt aznap

Szerintem még igényli a 2 alvást de nem tudom mi ez a tiltakozás



okt. 18. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb ugyanígy tértünk át az egy alvásra, ennyi idős volt a fiam.

Egyszer kipróbáltam, hogy csak délben altatom.

Bevált.

Elaludt 11:30-13:00 között, aludt 13:30:14:00-ig és simán kibírta este nyolcig. Néha nyűgös volt, de olyankor elfoglaltam valamivel.

okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az atmeneti idoszak lehet nehez lesz. De persze nem mindenkinek.


Esetleg a masodik alvasabol keltsd fel hamarabb, de szerintem neki meg kellene, mert irtad, hogy egy alvassal katasztrofa. Viszont nem muszaj 1,5 oraig hagyni aludni masodjara.


Nalunk is nehez volt, de csak 14 honaposan hagyta el.

Egyre kesobb kezdett aludni delelott igazabol, a vegen meg mar eljutottunk oda, hogy ertelme se lett volna masodjara altatni, kulonben ejfelig nem alszik :D

Es akkor elhagytuk. De azert sokaig tartott ez a huzavona, meg egy darabig hol aludt ketszer egyik nap,hol nem. Attol is fuggott, hogy reggel mikor kelt, mert volt hogy 5-kor, volt hogy 7-kor.


De az, hogy nehezebb este elaltatni, az megint mas teszta. Nem lesz am mindig konnyu 🙈A fel orat en nem neveznem soknak vagy neheznek…

😂

okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Este egyelőre szépen elalszik…megissza a tápot és ki is dőlt persze gondolom nem lesz mindig könnyű az altatás pár barátnőm mondta hogy nekik az esti altatás (1 évesek múltak) minimum 1 óra 😅
okt. 18. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!