Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítség! Kislányom 2 hete...

Segítség! Kislányom 2 hete minden éjszaka felébred, órákba telik visszaaltatni! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Napirend: 7-kor ébred, 13-14:30-ig alszik napközben, este 21-kor alszik el. Hamarosan 15 hónapos kislányom eddig simán átudta az éjszakákat, de az utóbbi 2 hétben minden éjjel felébred. Ilyenkor a visszaaltatás órákba telik, van hogy 3-4 órát is tart: a vállunkon egyből elalszik, de ahogy betennénk a kiságyába, még le se ért, de már bömböl. Eddig fogzásra gyanakodtunk, de bármit adunk neki (Dentinox-Flamborin-Nurofen), ugyanez történik. Ínye kicsit dagadt, de nem vészes. Ágyunkba nem akarjuk tenni, mert akkor senki se tudna rendesen aludni, illetve mindig is külön szobában, a saját kiságyában aludt probléma nélkül. Szeparációs szorongásra is gyanakszunk, de apával ugyanúgy boldogan, sírás nélkül elvan nappal és éjszakai visszaaltatásnál is. Hozzátenném még, hogy most már a nappali alvás is sokszor csak 30 perc, felsír és nem lehet visszaaltatni ami azért elég kemény egész napra csak ennyi alvás. Illetve hiába az éjszakai többórás cirkusz, reggel akkor is 7-kor ébred. Volt valakinél hasonló? Mi okozza és mi oldja meg? Köszönöm a válaszokat.

ma 01:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Mit eszik este ? Cukrosat ? Kakao , Kubu , Dormi es tarsai ?

V

ma 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem eszik ilyeneket se nappal, se este. Soha nem adtam neki ilyesmiket, felesleges még.
ma 02:29
 3/10 anonim ***** válasza:
14 hónapos kisfiam is egyfolytában felébred este. Eddig úgy ahogy aludt, de az elmúlt 2 hét katasztrófa.
ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mmr oltast nem kapott 1-2 hete?
ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem kapott mostanában oltást. 2 hét múlva esedékes

Előző válaszomból kimaradt, hogy vacsorára általában kiflit és felvágottat kap. Vagy jó éjszakát tejpépet. Ebben sem történt változás.

ma 09:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Mozgása vagy beszéde nem fejlődött?

Nappal nem akar állandóan veled lenni és sír ha kikerülsz a látóköréből?

ma 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, az idő oldotta meg. Minden éjjel fent volt két órát 13-19 hós koráig, szóval kerek fél évig. Aztán hirtelen abbamaradt.
ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: másfél hónapja önállóan járogat. Beszélni még nem, csak 1-2 hangutánzást, viszont kb mindent megért, amit mondunk neki. Az utóbbi napokban pl sír, ha kimegyek pisilni. Amikor visszatérek, hirtelen minden mevint happy. Viszont apukával tök jól elvan és olyankor nem hiányol. Ha szepa, akkor az meddig tart? Vagy mi oldja meg?


#7: Nem is derült ki soha, hogy mi volt a kiváltó ok? Fél év azért rettenetesen hosszú... én eddig ilyen max 1 hónapra számítottam, de azt is kínkeservesen.

ma 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Na akkor ez a mozgásfejlődés és a vele együtt járó szeparációs szorongás lesz szerintem. Nekünk is volt (csak korábban mert nagyon hamar kezdett járni). Nekünk egy jó 6 hét biztosan volt.

A kisfiamat, akit eddig csak beraktam az ágyba kijöttem és aludt is, nem lehetett elaltatni. Ringatni kellett álomba kézben, pedig sosem kellett előtte, ez kb 2 hét volr. Akkor volt a csúcs. Sírva kelt esténként, kivettük, megölelgettük és volt amikor vissza is kellett ringatni. (Nem teljesen álomba de annyira hogy kb 3 mp és elalszik hogy lássa hogy a saját ágyában alszik el).

Én rengeteget játszottam vele napközben kukucsosat. Ágyban is. Először csak elbújtam pl fal mögé hogy lássa a testem de a fejemet nem és akkor kukuccs. Aztán utána már azt is "eldugtam".

Kiságyában pedig labdáztunk. Aztán kimentem a szobából de csak úgy hogy a testemet látta és akkor ott is kukuccs és akkor bedobtam neki a labdát. Aztán már a testemet sem látta. Aztán növeltem az időt is (max 1 perc). De mindig visszamentem nagy mosolyogva és játszottunk.

Szerintem segíteni segített a dolgokon, de ezt át kell vészelni. A lényeg, hogy a "rutin" mindig maradjon ugyanaz. Mi sosem vettük magunk mellé, ragaszkodtunk a kiságyhoz, pedig volt, hogy 2 órát fent volt hajnalban.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! A mozgásfejlődéssel járó nyugtalanságra adok neki esténként Coffea Tosta 15ch nevű homeos bogyós. A mászástanulás körüli nyugtalan estékre bevált (igaz, ott nem volt szepa), de most ezek szerint nem használ. Megfogadom a tanácsod és sok kukucsosat fogok vele játszani!
ma 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!