Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor tudott a gyerek önállóan...

Mikor tudott a gyerek önállóan elaludni? Alvás tréning nélkül

Figyelt kérdés

10 hónapos a kicsi. Nálunk csak ringatva alszik el. 20-30 perc egy átlag ringatás. Ezt napi 2-3x kell attól függően mennyire fáradt. 8 kg felett van és eléggé sokat fáj mostanában a hátam. A testtartásom is elég rossz. Igyekszem rajta javítani, de úgy érzem ez a sok ringatás nem tesz jót.


Akinek hasonló volt a gyerek alvása mikor tudtátok ezt rendbe hozni?



aug. 19. 23:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
11 honaposan, amikor kisagybol hazikoagyba kerult, mar eleg volt csak mellefekudni, soha tobbe nem igenyelt ringatast. Elotte mar fokozatosan szoktattuk at arra, hogy hintaszekben ringattuk, mert nagyon nehez volt mar. Masfel eves, mese utan puszi, kijovunk es elalszik. Soha nem volt treningezve, mindig megvartuk, hogy magatol jelezze, mire van szuksege.
aug. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Énis sokáig ringattam minden alvásnál de most mellé fekszem és esetleg simizem a fejét vagy a homlokát és szépen elalszik nappal az ágyunkba alszik éjjelre átteszem a kiságyba

Szerintem te is próbáld meg erre rászoktatni esetleg paskolgasd a popóját vagy tapasztald ki hogy mitől nyugszik/lazul el

Persze van még néha hogy ringatni kell főleg mikor nagyon ritkán de késön rakom el aludni és túlfáradt vagy mostanába éjjel rengetegszer kel sírva és van hogy úgy nyugszik meg ha ölbe veszem de most egyszerre 4 foga jön

aug. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

A 4 évesem is még néha megkér, hogy ringassam egy picit, bár legalább ő nem várja el, hogy úgy aludjon végig :D Csak a kishúga miatt látja, hogy ez is van, és párszor bevetettem ezt a módszert, hogy lecsillapodjon alvásközeli állapotra és ne pörögjön arcon alvásidőben.

De amúgy olyan, hogy lerakom az ágyba és meseolvasás-puszi-lámpa lekapcs-kimegyek, ilyen nálunk nincs. A kicsi cicin alszik el, ahhoz elég a babzsákban ülnöm, nem kell mellé ringatni is, de akinek nincs melle az altatáshoz (pl az apja :D ), annak bizony más eszköze nincs, csak a ringatás. 2 éves lesz novemberben. Nagyon szeretném rászoktatni őt is arra, hogy az alváshoz ágyban fekszik, hátát-kezét simogatjuk, mint a nővérének, de a nővére is a bölcsiben tanulta meg ezt a módszert, a kicsi is most kezdi majd szeptemberben, szóval ettől várok egy kis enyhülést. Addig sajnos marad ez.

Az viszont, hogy tényleg úgy aludjanak el maguktól, hogy nem is vagyunk jelen, hááááááááááát... Nekem ez még nagyon sci-fi :D

aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem ringattam egyiket sem.

1 éves korukig ölben szoptatva alidtak el, utána tettem őket az ágyba.

Leválasztás itán pedig melléjük fekve altattam.

A nagy 5.5éves a kicsi 3. Még mind a 2t altatni kell.

aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
4 és 5.5 évesek a gyerekeim, még most is ott ülök velük amíg elalszanak.
aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
A nagynak babaként is elég volt már, hogy melléfeküdtem, simiztem, ő pedig elaludt. Soha nem kellett ringatni, vagy a mellem a szájába tömni hozzá. A kicsit is ehhez szoktattam, mellébújok, elalszik, kimegyek. Most 5,5 a nagy, 3 a kicsi, 2 hónapja úgy alszanak el, hogy csak olvasok egy mesét, aztán eléneklem az altatót, puszi, kimegyek és elalszanak maguktól. Ha felkelnek pisilni, akkor is csak visszafekszenek utána és alszanak tovább.
aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
41%
58%-os neked fáj, hogy vannak gyerekek, akik mellett nem kell órákig gubbasztani, hogy elaludjanak, hanem képesek rá maguktól?
aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
77%
4 hónapos kora óta egyedül alszik, soha nem ringattam. Most 10 hónapos. Berakom a szobájába az ágyába és alszik. Ha bent vagyok nála akkor jellemző, hogy inkább nem alszik hanem játszani meg bohóckodni akar. Lehet majd ez később változik és más lesz, jelenleg ez van.
aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!