Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor tudott a gyerek önállóan...

Mikor tudott a gyerek önállóan elaludni? Alvás tréning nélkül

Figyelt kérdés

10 hónapos a kicsi. Nálunk csak ringatva alszik el. 20-30 perc egy átlag ringatás. Ezt napi 2-3x kell attól függően mennyire fáradt. 8 kg felett van és eléggé sokat fáj mostanában a hátam. A testtartásom is elég rossz. Igyekszem rajta javítani, de úgy érzem ez a sok ringatás nem tesz jót.


Akinek hasonló volt a gyerek alvása mikor tudtátok ezt rendbe hozni?



aug. 19. 23:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

3 éves de még mindig nem alszik el egyedül, ott kell ülni az ágya mellett.


Sokáig én is ringattam, aztán hasonló okokból átszoktam a fotelben ülve ölben altatásra, aztán amikor kikerült a kiságyból (kb. 1.5 éves korában) akkor már csak mellette ültem.

aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen.

Na de kb 1,5 éves korában már elég volt leülni mellé, míg elaludt. Ő akkor kapott leesésgátlós ágyat.

aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 babyboom567 ***** válasza:
69%
7,5 éves,még most is altatom, ilyenkor beszéljük át a világ dolgait.
aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Próbálok akkor kitartani még. :)

aug. 19. 23:29
 5/18 babyboom567 ***** válasza:
76%
3-as voltam.Nyílván nem ringatom,mielőtt valaki beleköt,hanem mellé fekszem(főleg,hogy egy ágyban alszunk)Ha elaludt,és még van dolgom, ki tudok jönni.
aug. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves. Nem alszik el egyedül. Ott kell lenni míg elalszik, néha azt is kéri, hogy simogassam.

Viszont 1 éves kora óta nem ringatom. Először zenére cseréltem a ringatást, majd altató versre, majd mesére.

aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
8 évesemnek is kell az,hogy esti mese olvasás után átbeszéljük röviden a napot, majd altatódal után ott kell még maradni,míg elalszik.
aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Mi áttértünk a fekve altatásra este hasonló okoból, egyszerűen nem bírta a karom és a hátam már. És kiderült hogy el tud úgy is aludni, akár szoptatva/cumisüveggel hogy mellette fekszem, később már csak mellette feküdtem, vagyis inkább ő rajtam mászkált össze vissza, gyömöszölt, rugdosott míg elfáradt és elaludt. De még mindig jobb volt hogy feküdhettem közben. Nappali alvása a mai napig kendőben/csatosban megy csak, mert másként nem tudom lekapcsolni az ingerekről, jön megy, pörög. Most 2 éves.
aug. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
A nagyot 7 hetes kora óta nem kell ringatni. Letettem és egyedül elaludt, a kisebbet sem ringattam, ő 1,5 éves koráig egy fotelben összebújva szeretett elaludni. Utána még kb. fél évig igényelte, hogy az ágyában fekve üljek mellette, de 2 éves kora óta mese, puszi és kijövök. (10 és 7,5 évesek)
aug. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
2 évesen, de csak éjszaka. Nappal nem alszik el magától. 2,5 éves múlt.
aug. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!