Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 Éves gyerek hajnal 1 kor...

2 Éves gyerek hajnal 1 kor alszik el de már reggel 5 kor fent van?

Figyelt kérdés
Sziasztok a 2 éves kislányom alvása egyszerűen kriminális... a délutani alvást már elhagyta de egyszerűen nem alszik el csak este 12-fél 1 körül aztán már reggel 5 kor vagy 6 kor fent van. Persze nem birja sokaig 9 kor általaban vissza alszik és nyomja délig..probaltam korán elaltatni este 9 kor 10 kor van hogy 11 kor... vagy nem alszik el több órás altatás utan se vagy ha elis alszik már 3 óra után fent van és nem alszik vissza az istenek se nem értem miert van ez..probalkoztunk már mindenel..tv megvonás egész nap kintvagyunk vele jatszik szaladgal ugye hogy lefaraszuk de semmi hatasa..olyan mintha nem is lenne álmos de nyugolodik.. az altatásnál többször észrevettem hogy ha almos is nem haggya magát elaltatni mert mindig talál valamit amivel feltudja magat ebreszteni. Ja és aza pár ora alvás is ugy nez ki hogy kb fél oránkent felkel es vissza kell altatni..Valakinek ötlét mi lehet a gond? Voltunk dokinal azt mondta a tvt megkell szuntetni és menni kell vele hogy faradjon le amit alapbol mindig csinaltunk is...a tv pedig nem erdekli annyira hogy attol lenne szerintem nezi 10 percet aztan megunja és otthagya..

jún. 1. 06:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem engeded vissza aludni 9kor. Kiviszed játszani, lefoglalod. Max ebéd után engeded egy-ket órát aludni, aztán ébresztés.

Amúgy az én gyerekem is kb egy éves kora óta csak éjfél után aludt el és 5-6 felé már fenn volt. Ő ezenkívül kívül nem aludt semmit.

jún. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát volt már rá példa hogy nem hagytam egesz nap nyugos volt de ugyan ugy csak fel egykor aludt el. Nem tudom csak kicsit nyugtalanit hogy nem kevés neki ez az alvás? Mert mindenhol azt irjak az alvas igénye ilynekor magas de eza 6 ora alvas szerintem nagyon kevés főleg úgy hogy folyamatosan felkell akozben is.
jún. 1. 06:49
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Így van, nem hagyod 9 kor aludni, csak ebéd után, akkor is csak 1-1.5 órát. Este már ne nézzen tévét, ne igyon kakaót se édességet ne egyen, mert felpörög. Este már legyen 20h után félhomály, fürdés, esti rutin, hogy érezze, neki most aludnia kell. Mesélj neki, könyvből, fejből. Legyen meg egy szokásos esti rend. Hozzá fog szokni.
jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Valamitől felpörög. Ha nem is a tv, akkor túl sok játéka van vagy túl sok játék van elöl, túl sok napi programja van, túl kaotikus a napirend, túl cukros/nem kiegyensúlyozott étrend, stb. Én fiam se volt soha egy bajnok alvásban, de ha ilyen "ősember" szintre lenyomtam a napot, vagyis reggeli után ki a parkba/kertbe, délig kint, ebéd, 1 óra alvás, aztán délutántól estig megint kint túrta szabadon a homokot vagy csak a természetben lehetett, akkor este mindig jót aludt. Igen, nekünk felnőtteknek ez mérhetetlenül unalmas tud lenni, de vannak gyerekek, akiknek ez szükséges, mert rosszabbul reagálnak ennél több ingerre. Próbáld ki, hogy egész nap nem csináltok "semmit", azt is lehetőleg a szabadban.
jún. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak minimálisan lehet módosítani.

Lányom kb. 10 órakor aludt el...ez bölcsi, óvi korszakban jó is volt.

De az iskolába korábban kell kelni.

Kb. Negyed 10-re tudtam előre hozni az alvást.

Reggel viszont szívesen aludna 8-ig...

jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy alapvetően megvan az a mennyiségű alvás ami kell neki, ha össze veszed a 5 óra éjszakait és a 3 óra nappali alvást.De ő nem elhagyta a délutáni alvást, hanem délelőtt alszik délután helyett.

Milyen a rutinotok? Este fürdés, meseolvasás és alvás vagy látod rajta, hogy úgysem fog elaludni és inkább nem is próbálod időben elfektetni?

Én lehet megkérdezném az orvost vagy védőnőt, hogy mit gondolnak a dologról, ha ez tényleg állandó, mert így elég élhetetlen.

jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a napja úgy néz ki ugye reggel felkel reggeli aztan a szobajaba bemegy es jatszik olyan delig elis van nezegeti a konyveit stb stb. Ha megyunk a boltba őis jön velünk ugye délelott aztan délbe ebed egykis tv ebed utan és megyünk ki focizni stb mikor mennyi idot mert van hogy mar jelzi hogy ő fel akar menni..de ugye ez valtozo idojarastol meg más tényezoktől függően. De egyebkent nappal nincs semmi gond nagyon jol elvan. Aztan kezdodik az este 8 kor fürdés felkilencig fürdés utan nagy álmoság jön probaljuk altatni de nem alszik el. Utana Felpörög és olyan 11 ig szaladgák felmaszik minden hova..nem lehet lefoglalni semmivel utana jön 2 óra nyügöseg 12 oraig közbe is van altatasra probalkozas de nem alszik el es ugye fel egyre nagy nehezen elalszik.. a cukoral nincs baj mert semmijen édeseéget nem eszik kikõpi vagy megse eszi a parom szerette volna hogy egyen csokit stb de nem kell neki csak a puding de este azt mar nem kap.Probaltunk mar este neki olvasni vett a párom ilyen kézre huzható babokat és jatszott el neki mesét de nem erdekli otthagy minket és megy magaba jatszani..
jún. 1. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!