Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Két gyerekesek, akiknél az...

Két gyerekesek, akiknél az egyik baba nyugodt, jó alvó volt, a másik meg többemberes: az első vagy a második baba volt a "jó" baba?

Figyelt kérdés
Jó, nyugodt baba alatt azt értem, aki nem akar minden percben kézbe lenni, nem kell folyton szórakoztatni, hamar átalussza az éjszakát, elvan magában.
2021. okt. 10. 15:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Akkor légyszíves kifejtenéd mit jelent a többemberes?!
2021. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Tessék itt tökéletesen össze van szedve minden.


De kiegészítem.

Pici korban nem lehetett letenni, a hordozást viszont nem viselte.

Pici kortól szorongó. Konkrétan 4 hónapos korától sikítva visitott ha valaki rá nézett aki nem volt szimpatikus neki. Mai napig megválogatja az embereket, bár ez sokat javult.

Míg másnak a normál szepa hamar lement, ő gyakorlatilag folyamatosan szeparáció szorongó. 18 hónapos volt mikor 1 emeletet költöztünk feljebb társasban.

Annyira megviselte, hogy 1 hónapig olyan durva szeparációs szorongása lett, hogy a szomszédok már azt hitték éjjel verem a gyereket folyamatosan. Persze csak is kizárólag közöttünk aludt innentről 3 éves korig.

A hangos zajok nagyon zavarták. A tömeg.

Túlmozgásos.

Mindent nagyon intenzíven él meg.

Nehezen kontrollálja az érzelmeit mai napig.

Dackorszak. Na hát míg más gyereke szimplán fetrengett addig az enyém parkettába,falba verte a fejét, ellilult fejjel hányásig visított és semmivel nem tudtad kizökkenteni.

Még 4 évesen is ha elmentünk egy nagyobb játszótérre és indultunk haza, ketten alig tudtuk férjemmel betenni a kocsiba. A ketrecharc semmi volt hozzá képest.

A sok inger túl pörgeti majd hamar le is meríti.


Egy igazi energia vámpír.

Hirtelen most ennyit tudok irni. Lenne még bőven, de dolgom van.

2021. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23%

Az én babámnak levokt tapadva a nyelve nem tudott jollakni se cumi se cicibol mert felrenyelt.


A kedves orvosok védőnő és a kórházban a szülésznők csecsemősök sem voltak képesek rá. És igenis borzalmas volt amíg kiderült.


EJSZAKA MINDEN ORABAN FELKELT SIRNI . NAPPAL SEM ALUDT FEL ORANAL TÖBBET.

ORAKIG ETETTEM MERT NEHEZEN NYELT ES FELRENYELT GYAKRAN. STSTB.

MEGÉRTÉST CSAK KRITIKAT KAPTAM MINDENHONNAN OLYANOKTOL MINT AZ 1es és társai.


Amíg nem vagy benne fingod sincs az egészről.

Szanalmasok vagytok .

Most már könnyebb de ITELKEZNI MAS FELETT AKKOR TEDD AMIKOR MAR ATELTED.


Az első volt több emberes és nem szégyen, szegyelje az aki ítélkezik és az orvos stb. aki nem vette észre a problémát akkor se amikor elmondtam mi a szitu.


1es és társai

Amikor azt gondolod akkora sztár és mindentudó vagy akkor segíts annak akinek nem megy ,utánna beszélj.

2021. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem voltak képesek rájönni hogy mi a baj a babával.
2021. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az első 2 gyerekem evett, aludt, 2 hósan átaludták az éjszakát bármit meglehetett mellettük csinálni.

A 3. hasfájós volt, sokat sírt, 6 hósan aludta át az éjszakát, 2.5 éves kb semmi nem érdekli csak azt figyeli kit mivel tud idegesíteni.

2021. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
89%

#13


Amit te leírtál, az nem többemberes baba, hanem le volt tapadva a nyelve, ezzel kezdted az egészet. Az okozta a problémát, csak x ideig sajnos senki nem jött rá. Elhiszem, hogy borzasztó nehéz volt, de ennek semmi köze a vélt vagy valós többemberességhez. Ez olyan, mintha azt írnám, hogy amikor beteg a gyerekem és nyűgös, akkor nem lehet vele bírni. Csak nálatok kvázi olyan volt, mintha hónapokig (vagy nem tudom, pontosan meddig) "beteg" lett volna.

2021. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó válaszoló nincs igazad ebben. Illetve, akkor lehet sokat vitatkozni azon, kinek, mit jelentenek bizonyos fogalmak. Itt nem attól "több emberes" a baba, hogy egy objektív szempontsornak megfelel; hanem attól, hogy az adott édesanya, az adott élethelyzetben a saját babáját több emberesnek élte meg. Teljesen mindegy, hogy a 13. válaszolónál egy konkrét, feltáratlan probléma volt a háttérben, vagy sem.

Azt a helyzetet akkor is ő kínlódta végig vele napról napra, mindenféle érdemi segítség nélkül. Ilyen szempontból neki akkor igenis "több emberes" babája volt. Ne vitatkozzunk már érzésekkel. Pláne úgy ne, hogy mi még ilyet nem éltünk meg.

"Csak" náluk olyan, mintha hónapokig beteg lett volna... gondoljunk már bele, milyen lehet ezt szülőként átélni, szünet nélkül, egész nap, állandóan, hónapokig...Én erre nem használnám a "csak" szót. Az az egyik legborzasztóbb dolog, ha nem tudsz normálisan etetni egy csecsemőt, és örökké ezzel küzdesz.

2021. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!