Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » IR és keto tapasztalatok?

IR és keto tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olvasgatok róla, de mi a tapasztalatok? Eltérő véleményeket találok online.

Köszi előre is


szept. 23. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Inzulinrezisztencia esetén (meg egyébként is) elképesztő károkat tudsz okozni ketogén diétával.

2024 van! Fejlődj dietetikai tudás terén.

szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted miért kérdezem? Nem kell genyának lenni, ennek a honlapnak pont az a lényege, hogy kérhetünk segítséget. Írtam, hogy van olyan tanulmány, ahol segít, van ahol nem. Ezért kértem segítséget.
szept. 23. 23:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azok a tanulmányok nem megfelelő minőségűek. Amit 10 emberen végeznek és azok is egeszségesek az hiába tanulmány.


Az IR egyetlen kezelese és gyógymódja a tapanyag és rostdús etkezés, személyre szabott szénhidrátbevitellel. Ez kb 150-190 gr egyéntől függően. Ez kell az anyagcsere folyamatokhoz, hormonális szabályozáshoz. És ez nincs meg a ketoban.


Egyébként maga a ketogén diéta teljesen egészséges emberekre is káros. Egészségesen lehet csinálni de iszonyat jehéz és nagy táplálkozástudományi ismeretek kellenek hozzá.

Én 5 éve vagyok tudatos és azalatt 2 dietetikust is megkérdeztem hogy kiprobalhatom e aketot es szo suerint csak 2 hetre kiprobalasra sem ajanlottak. Nagy károkat tud okozni.


A legnagyobb keto hirdetonek amerikaban 5 ev utan tul magas lett a koleszterinje es felment a vernyomasa. Nem veletlen.


Egészséges ember ne ketozzon, IR-es meg főleg ne

szept. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és, hogy kulturáltan válaszoltál!
szept. 24. 10:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom az IR esetén a 160g-os diétát szokták ajánlani (nekem bevált így a többi alternatíva annyira nincs meg a fejemben) vagy pedig egyfajta időszakos böjtöt de talán ott is vannak táplálkozási megkötések, amúgy az IR az ahol szerintem nagyon függ az adott embertől hogy mi válik be. Szóval érdemes lenne elmenni egy dietikushoz (ha nem szeretnél 160gost akkor vannak elvileg olyan dietetikusok akik mást is ajánlanak), azért írom így mert nekem kétszer is neki kellett kezdeni a 160g-osnak és amíg az elsőre beállított formátum nem vált be addig másodszorra jó lett! A különbség hogy mennyi lett a CH keret és másodszor figyelni kellett még a fehérje bevitelre is és így valami összeállt, szóval szerintem tök fontos hogy rád legyen szabva és ne csak a google segítségével megtalált alapszabályokat tartsd
szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Voltam dietetikusnál, de egy ******* volt, szóval a végén nem dolgoztunk tovább együtt. De lehet el kellene megint mennem valaki máshoz, aki egy kicsit szimpatikusabb. De jó tudni, hogy nem mindig működik az első verzió. Azért gondolkoztam én is a ketón, mert amit az a ****** adott, az nem javított a közérzetemen. Köszi a választ!
szept. 25. 12:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, menj magánba. Javaslom pl Abonyi Orsolyát. Online is vállal. De Tószegi Lídia is elég jó.
szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én Jankó Róbertet ajánlom.
szept. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jankó róbert nem dietetikus hanem táplálkozáskutató. Es nem is vállal pacienst. Habár a tartalmai hasznosak.
szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban, de Magyarországon az ember sokszor előrébb van egy neves táplálkozáskutatóval, mint egy huszadrangú dietetikussal.
szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!