Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen orvoshoz menjek ha nem...

Milyen orvoshoz menjek ha nem tudok tovább fogyni?

Figyelt kérdés
Szóval már leadtam kb 15-20 kilót 5 hónap alatt és most 1-1,5 hónapja egy grammot se fogytam és már nagyon ideges vagyok, valami gond lehet. Milyen orvoshoz menjek? Még van 20-25 kiló feleslegem szóval lenne miből fogyni de nem megy tovább. Kihez menjek? 18/L
2018. jún. 25. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell orvoshoz menned, valószínűleg nem tudnak jó tanácsot adni. Ha valaki tudna segíteni, az egy jó dietetikus/személyi edző lenne (ha telik rá, egyszerre mindkettő)

A szervezeted hozzászokott a diétához, sporthoz, amit eddig csináltál. Most valami újat kell "bevetned", hogy a fogyás újra beinduljon. Változtass az étrendeden (ha eddig kevés szénhidrátot ettél, akkor most egyél többet, és a zsírbeviteledet csökkentsd, vagy ami neked szimpatikus), és a mozgástípuson/intenzitáson is változtass

2018. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valamiért vannak ilyen stagnálások az embereknél, bár ez azért már kezd hosszú lenni.

Én is változtatni szoktam, ha valamiért nem megy, első gondolatom a több mozgás, de az étrenden is lehet variálni, ahogy már írták...


Nem lassult a fogyásod? Fura, ha havi több kiló után hirtelen havi 0 fogyás lett, valamennyit el tud fedni egy kis vízvisszatartás vagy valami, de azért ilyen soknál ez nem reális. De ha az utolsó hónapban már alig fogytál, mielőtt leállt volna a fogyás, akkor ideje csökkenteni a bevitt kalóriát vagy emelni a kalóriaégetést.

2018. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

S ahogy az első is írta, a test megszokhatja a fizikai aktivitást. Nem tudom, hogyan csinálja, de a rendszeres mozgást képes kihozni kevesebb kalóriából is.

Trükkös dolog a test.


Amennyiben kevés kalóriát viszel be, pont nem a csökkentést, hanem a növelést ajánlom. Akár csak 1-2 napra, ez már sokaknak bevált, úgy tudom.


Nekem tipikusan egy keményebb nap jön be, sok mozgás, szolid evés. Valahogy az fel tudja rázni a lelkesen stagnáló szervezetemet (bár nálam általában a sok evés az oka a stagnálásnak, de néha igyekszem és mégse moccan semmi, amíg nem durvítok be akár csak egy napra).

2018. jún. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra,hogy az emberi test egy túlélőgépezet.Kiváló alkalmazkodó képességgel rendelkezik.

Az emberiség történetében nagy részében az emberek szinte állandóan éheztek,tehát azok a gének öröklődtek át,amelyek a legszívósabbá teszik az embereket.

Az ilyen hosszan tartó alacsony kalóriabevitel arra készteti a szervezetet,hogy hiper takarékos üzemmódba váltson.Ha ezt figyelembe vetted volna,akkor a diéta során mindig tartottál volna egy pár pihenőnapot,hogy megzavarjuk ebben az alkalmazkodási folyamatban.

Az csak olaj a tűzre ,ha még kevesebb kalóriát viszel be,mert akkor még inkább ellenáll a szervezet a fogyásnak.


Én úgy látom két dolgot tehetsz:

1.Megemeled a kalóriamennyiséget


2.Elkezdesz sportolni


Én mindkettőt ajánlom.Kb a sport az,amelyik a legfontosabb ezek közül,mert rendkívül jó hatással van az egész testedre.

2018. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra mondjuk senki nem gondolt, hogy csökkent a testsúlya, így a kalóriaigénye is?

Gondolom ugyanazzal a mennyiséggel próbálsz fogyni, mint az legelején; szóval csökkentsd a mennyiséget (ne drasztikusan, számold ki valamilyen kalkulátorral, hogy mennyi lenne az egészséges) és fogyni fogsz...

2018. júl. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
1200 kalóriát nem nagyon tudok hova csökkenteni.
2018. júl. 2. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!