Ti beleszámoljátok az innen-onnan összeadható napi extra ledolgozott kalóriákat a keretetekbe?
Ami az átlagos napba beletartozik, azt nem számolom extra.
Ami csak ritkán fordul elö, azt igen.
PL. az autóvezetésnek is van megadva kcal-értéke, ezt a napi bejárás esetén nem számolom, ha plusz 100-200 km-t vezetek akkor azt az esetet igen, vagy a napi fözést nem veszem figyelembe, ha azonban valamiért egész nap fözök (ünnepek elött, vagy befözés, stb), akkor ezt az extra fözést igen.
Ha mindent be akarsz számolni, ami nagyjából mindennapos, akkor azzal becsapod magad, mert lényegében duplán veszed figyelembe.
A hét végi 15-20 km-t érdemes beszámolni, mert az tényleg extra fogyasztás. Természetesen ilyenkor a napi keretet is meg lehet (és érdemes is) megemelni, de nem feltétlen annyival, amennyivel többet használtál fel, hanem csak egy részével.
Nem számolom én se azt, ami a napi feladatok része. Ez benne van az átlagos aktivitásban. De amikor egész nap megyünk, főleg, ha hordozom a gyereket, azt igen. Ha sikerül tornázni egy órát, azt is, hiszen egy átlagos naphoz képest az plusz zsírégetés.
Ilyenkor se eszek annyit, mint amit a kalóriabázis szerint lehetne, csak picivel többet.
Így is lassabb tempóban fogyok, mint a tervezett, de legalább fogyok.
A normál életemhez s tapasztalataimhoz beállítok egy aktivitást, akár a sétáim, edzéseim nélkül, akár azokkal, ez mindegy, amennyiben átlagban ugyanannyit mozgok.
Az aktivitásom és a beállított aktivitás köszönő viszonyban sincs egymással, mivel távol állok a statisztikai átlagtól, de igazából ez is mindegy.
Annyit mozgok, amennyi kényelmesen megy (leginkább csak sétálok egy kicsit), annyit eszem, amilyen keveset bírok tartósan, s majd fogyok, ahogy fogyok :)
Ha többet mozgok, akkor szinte mindig kevesebbet eszem, kivéve a mostani extrém kis kalórikeretemnél, mert ezt már nem csökkenthetem, mert megbánom. Hozzám képest extrém sok mozgásnál persze már megfordul ez. De annyit eszem, amennyit szükségesnek érzek, éhesen mindig eszem.
Úgyhogy én nem pörgök a számokon kicsit sem, de hozzávetőlegesen azért van egy tervem, amihez tartom magam, ha az kényelmesen megtehető.
Mozgáskalóriát nehezen tudok számolni, senki meg nem mondja, hogy változó tempójú, hol lejtős, hol meredek, hol sík hegyi túrán mennyi kalóriát égetek. Ezért jó, hogy az aktivitásom minden héten hasonló, ehhez már ki lehet tapasztalni a kalóriamennyiséget, illetve a fogyási ütemet, mert a kalóriamennyiséget nem tudom akarattal változtatni, az annyi, amennyivel működöm, fizikailag és lelkileg.
Én eleinte azt csináltam, hogy beállítottam kalóriakeretnek az alap szükségletem (mozgás nélkül), és ha hosszabb séta vagy mozgás volt, akkor azt beírtam, inkább alábecsülve. Ha pl. fél órát rollereztem, akkor 20 percet írtam be, mert úgyis meg kellett állni zebránál stb. De minden egyes mozgást nem írtam, csak amit tényleg pluszba végeztem, mert beleőrültem volna a számolgatásba, hogy mivel mennyi időt töltöttem.
Mióta elértem a célsúlyt, már nem írom a mozgásokat, beállítottam egy értéket kalóriakeretnek, és kísérletezek, hogy elég lesz-e. Eleinte kevés volt, mert tovább fogytam, most felemeltem, úgy néz ki jó lesz, mert tartom a súlyom. Átlagos aktivitásra van kiszámolva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!