Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha egész nap csak 6 db tojást,...

Ha egész nap csak 6 db tojást,100 gramm túrót és sóskafőzeléket eszek heteken át akkor az is koplalás?

Figyelt kérdés
Egyek kevesebbet ha nem fogyok 1400 kalóriától?

2015. ápr. 30. 19:03
 1/6 anonim válasza:

Ettől teljesen tönkremegy a szervezeted. Szénhidrát? Hahó, a szénhidrát nem az ellenségünk! Ezt meg kéne tanulni.

Reggelire mehetnek a lassabban felszívódó ch-k, pl. zabpehely, tk. kenyér, pufirizs, gyümölcsök

Ebédre fehér húsok, pl. halak, csirke, köretnek sok zöldség, némi rizs, bulgur, köles (még ebédre is nyugodtan fogyassz szénhidrátot!)

Estére pedig fehérje, pl. túró, tojásfehérje, zöldség, hús mehet nyugodtan


Naponta kis adagokban 5x étkezz! Uzsonnára eszegess magokat (mandula, dió pl.), vagy egyél meg egy almát.

Igyál 2-3 l vizet és ettől várd a csodát, ne a koplalástól!

2015. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, de mekkora egy kisadag? 1 ökölnyi?
2015. ápr. 30. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Beírtam a kalóriabázisba (ami nem jó, mert nem tudom, hogy hogyan készül a sóskafőzeléked, mennyit eszel belőle s mekkora tojásokat használsz), hmmm, szimpatikus makrók.

Ha elég főzeléket eszel, már épp nem koplalás, a fehérje megvan, a zsír megvan, a szénhidrát nekem kicsit sok lenne, de az is szolid... Én ennék nyers zöldséget is és amúgyis a nagyobb változatosságot tartom jónak, de a 6 tojás nem rossz alap. Mivel sokan szednek C-vitamint, azt nem említem, hogy az nem sok akad az étrendben, bár engem zavarna, ha ennyire nem ennék az ételben.


Súly, magasság? Érdekelnek, azért nem annyira normális, hogy nem fogysz ilyen csöpp evéstől, mint 1400 kcal.

2015. ápr. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

S azt kéne megtanulni, hogy a szénhidrát nem eszenciális tápanyag, ellentétben a másik 2-vel, bezzeg sok tinilány merő cukorral akar fogyni, az emberek pedigszintén állandóan szénhidrátokat tömnek, ami még nem zavarna, de sajna sokszor nem a legjobb formában.


De azt nem látom, hogy a kérdező ellenségnek tartaná a szénhidrátot, ahogy én sem mondanék le róla semmiképp :) Eszem egy csomó zöldséget, olajos magvat, sőt gyümölcsöt is. Ő pedig sóskafőzeléket. Bár nem tudom, mennyit és mi van benne. A sóska maga szolid, azt tudom.

2015. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kérdező, mindig annyit egyél, hogy ne lakj jól teljesen, magyarul ne edd degeszre magad. Na pont annyi. :)
2015. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5: Ez azért nem olyan egyszerű, mert szrintem is az a jó, ha mindig normálisan jóllakik az ember s akkor eszik, ha éhes, de van, akinél ez 800 kilokalóriánál történik meg, van, akinél 2600-nál, ugyanolyan paraméterek mellett s mondjuk 2000 az igény... Sokat számít az étrend is. Volt időszak, amikor pokolian éhes voltam, ha nem ettem meg a súlytartó kalóriámat, na ilyenkor kell változtatni, ha még jócskán kéne fogynunk. Én a szénhidrátot csökkentettem, ami sokunknak jó irány.

Bizonyos ételekből könnyű sokat enni tartós jóllakás nélkül, azokat jobb kerülni.

2015. ápr. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!