Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez jó diéta? (többi lent)

MuSky kérdése:

Ez jó diéta? (többi lent)

Figyelt kérdés

kalóriát számolok:

80kiló vagyok és 174cm, fiú és 65kg lenne a cél, konkrétan ledolgozni a pocakom.


napi 1100-1300kcal-t eszek és 3-500at pedig ledolgozok futással.


emellett nemtom ,hogy az alakformáló masszázs jó lenne-e, vagy valamilyen fogyasztó szert is ki próbálni pl.: L-karnitine.


táplálkozás az leginkább: csirke mell, mindenféle zöldség, zöldség krémlevesek tej tejszín nélkül csak vízzel, tojás leginkább csak a sárgája, gyümölcsök, zsírszegény túró, barna rizs, halak, zabpehely,lencse ilyesmik.


de minden ötletre nyitott vagyok.



2014. jan. 2. 14:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*tojás fehérjét
2014. jan. 2. 14:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne számolj kalóriákat, csak az idődet pazarolod vele. Az a lényeg, hogy milyen minőségű dolgokat eszel. Semmi műanyag kaja (ebbe a fogyasztószer is beletartozik), semmi tartósítószerrel telenyomott instant vagy konzerv vacak. Nem csak az étel a fontos, életmódot kell váltani. Napi 5-6 étkezés kisebb adagokkal, ebből az utolsó lefekvés előtt kb. 2 órával. Mozgás: reggel és este egy kis torna, esetleg ha busszal jársz, 2-3 megállóval mindig hamarabb szállj le és gyalogolj, vagy az is jó, ha tudsz pl. biciklivel járni.
2014. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké köszi. akkor figyelek rá ,h minden friss legyen és ne zacskós.
2014. jan. 2. 14:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se számolj kalóriákat, mert könnyen lehet, hogy belefogsz őrülni. Neked az 1300 kalória, szerintem nagyon kevés. Bátran ehetsz többet, de az összetételére figyelj oda. Egyébként helyesen csinálod, jókat eszel. Tojás sárgáját is ehetsz.
2014. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 1300 kalória kicsit kevés lesz, főleg ha 500 kalóriát el akarsz égetni naponta a futással. (átlagos felnőtt férfi igénye kb 1500-2000 kalória, de te eleve kevesebbet akarsz bevinni és még sportolnál is mellette)


Egy kg zsír = kb 7000 kalória, vagyis ennyit kell elégess, hogy 1kg zsírtól megszabadulj.


A fogyasztószert nagy ívben kerüld, viszont ehetsz sok gyümölcsöt. Hagyd el a kenyér / tésztaféléket.


500 kalória az hozzávetőlegesen 30 perc futás 10 km/ó sebességgel. Sportolás közben is hagyj pihenőnapokat (pl 2 nap sport 1 nap pihenés), hogy ne terheld túl a szervezeted. A sporthoz lassan szoktasd hozzá magad, elsőre az is elég ha pár napig csak gyorsan gyalogolsz és esetleg pár percet kocogsz.


Ha van okostelefonod, akkor a runkeeper nevű alkalmazást ajánlom, nagyon jó lehet benne követni a sporttevékenységeidet.

2014. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja... és olyan nincs, hogy alakformáló masszázs, csak olyan van, amire azt mondják hogy alakformáló. Az ember nem gyúrma. Szóval csak a sportot és az egészséges étkezést tudom ajánlani.
2014. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dr filippo ongaro ***** válasza:
Miért írod, hogy ez jó diéta mikor semmit nem írtál róla! étrend 1 hétre tervezve, ez hol maradt?
2014. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem tervezem meg előre, csak spontán azt eszem ami éppen hiányzik ahhoz,h változatos legyen a napi étkezés, meg ami illik a napszakhoz pl estére kevesebb szénhidrátot inkább csak fehérjét főleg szerintem annyira pontosan be osztani nagyon merev én próbálok rugalmas lenni és figyelni,hogy mire miként reagál az emésztésem és az alapján változtatni
2014. jan. 3. 01:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!