Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriára, fehérjére,...

Mennyi kalóriára, fehérjére, szénhidrátra és zsírra van szükségem naponta?

Figyelt kérdés

Heti 2x vagy 3x járok úszni 1 órát, mellette hetente 3x végzek súlyzós edzéseket, illetve hasra tornázok.

Mennyi kalóriára, fehérjére, szénhidrátra és zsírra van szükségem naponta ahhoz, hogy leadjak 1-2 kilót?

Vagy van ahol ki tudom számolni és pontos eredményeket is kapok?

Mert találtam 2 oldalt is ahol ki lehet számolni mindet, de mindkét oldalon nagyon mások lettek az eredmények.


19 éves vagyok, 164 cm és 52 kg, tudom, hogy nem sok, de hasamon van egy kis felesleg, ezért szeretnék fogyni /és tudom azt is, hogy nem létezik helyi zsírégetés/. Csak annyit szeretnék fogyni, hogy hasamról eltűnjön az a pici felesleg is.



2013. júl. 13. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet könnyen meghatározni.


Elméletek vannak rá, amik alapján a kalkulátorokat tervezték csak ezekkel van egy bökkenő: hogy kevés bennük a valódi tudomány és kevés közük van a valósághoz.


Ha fogyni akarsz, akkor húst eszel és zöldségeket. Nincsen pontos arány, egyszerűen lehet egészséges és szép, szálkás testet birtokolni sok hús:kevesebb zöldségfogyasztással is, de lehet sok zöldség:kevés húsevéssel is. Sőt máshogy is de ezek a legkönnyebbek/értelmesebbek.


Na most ami fontos, hogy húst és zöldséget egyél, jóllakásig. Tehát mennyi fehérje és zsír kell? Amennyi annyi húsban van hogy jóllakj. Annyi szénhidrátot, ami a zöldségekben van amit hozzá eszel. Így működik ez, más rendszerek már erőltetettek és sokszor rosszabbak is ennél.


Ha szereted lehet enni gyümölcsöket, gombákat, olajos magvakat is és természetesen a 'hús' az halat, tojást is jelent, hiszen ezek igen jó táplálékok.


Azért van felesleg a hasadon, mert időnként túl magasra emeled a vércukor /inzulinszintedet, biztos eszel néha cukrot vagy kenyeret, tésztát.. esetleg tejtermékeket. Nem nagyon kéne.

2013. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2013. júl. 14. 13:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!