Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A barna rizsnél van jobb rizs...

A barna rizsnél van jobb rizs fogyókúra alatt köretnek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 10:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább fogyókúra UTÁNra?
2012. aug. 23. 10:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van! A bulgur, köles , hajdina.... én nagyon imádom őket , változatosan lehet elkészíteni őket, minden féle fűszerrel. Kalóriában kb egyformák, de több bennük a rost, vitamin, stb :) és a glikémiás indexük is kevesebb, tehát lassabban szívódnak fel ... olvass utánuk, megéri. Én most a bulgurra vagyok rákattanva ( búza töret ) , 500 g kb 600 Ft , de kevés kell belőle , és kb 10 perc alatt kész !
2012. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kukaac ***** válasza:

Elméletileg a zöldségben több a rost. Tehát ha kimondottan fogyókúrázni akarsz, akkor a rizs felét pótold zöldséggel.


Amúgy 2. kommentelőhöz:

1200 forint egy kiló tört durumbúza? Annyiból csirkemellet lehet venni. Piaci ára a durumbúzának úgy 100 forint körül van. Gusztustalan, hogy milyen árakért képesek árulni.

2012. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a burgonyában több mint fele annyi szénhidrát van
2012. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Felszívódás szempontjából a basmati rizs ugyan olyan jó, mint a barna rizs, viszont szerintem finomabb. És persze jóval drágább is.

A burgonya lehet, hogy kevesebb szénhidrátot tartalmaz, de gyors felszívódású, amivel nem lehet helyettesíteni a barna rizst. Lassítja a felszívódást ha zsíradékkal készítjük, viszont így a kalóriatartalma lesz nagyobb. Egyértelműen a barna vagy a basmati rizs a legjobb, meg persze a bulgur, hajdina, stb.

2012. aug. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!