Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalória égetés mellet több...

Kalória égetés mellet több kalória?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy ha pl nekem 2200 kalóriát lehet bevinnem rgy nap a fogyáshoz de én beviszek mondjuk 3ezret, de mellete égetek ezret akkor az olyan mintha 2000et vittem volna be? Tehát ugyanúgy fogyok?

Bocsi ha hülye kérdés most kezdtem bele és szeretnék minél többet megtudni



okt. 12. 23:02
 1/8 anonim válasza:
86%
ja
okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mondok, a matekon múlik minden.
tegnapelőtt 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem teljesen. Attól függ hogy hogyan számoltad ki a 2200 kcalt a fogyáshoz.



Pl

Valaki heti 3x sportol.

A BMR 2000 kcal

Heti 3 sport mellett a súlytartási kalóriája 2750 kcal. És a heti fél kiló fogyáshoz eszik 2200 kcalt.


Akkor ha eszel 2200 kcalt, sportolós napon elégetsz egy óra alatt kb 500 kcalt egy óra alatt (átlag). Eszel 500 kcallal többet. Ilyenkor már a 2200ban is benne van az hogy heti 3x sportolsz tehát bele van számolva a sporttal elégetett kcal. Ha visszaeszed azt az 500 kcalt és aznap a 2200 helyett 2700 kcalt eszel akkor nem fogsz fogyni.


Ezért mondom hogy attól függ hogy hogyan jön ki a 2200



A másik dolog hogy a kalóriaégetes kalkulátorok és okosórak mindig túlbecsülnek. Mindig mindenkinek. Tehát ha azzal számolsz, nagyon elcsúszhatsz.


Sokkal jobb az a metódus amikor átlagban számolsz a heti sportmennyiség alaján a bmr-t felszorozva. Akkor lehet minden nap ugyanannyit enni de akár az is hogy a sportmentes napokon picit kevesebbet, a sportolosokon picit tobbet

tegnapelőtt 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én így fogytam. Van egy jó sportórám, azzal számoltam az égetett kalóriákat. Az alap kcal szükségeltet pedig úgy számoltam mintha egyáltalán nem mozognék. Tök jó volt, mert ha azt láttam hogy aznapra már kevés a kcal keret, akkor elmentem mondjuk meg egy órát bringázni. Gyönyörűen ütemterv szerint fogytam így, kb napra pontosan akkorra értem el a célsúlyt, amikorra ki lett számolva. :) Azóta pedig így tartom a súlyom.

Viszont ennek szerintem akkor van értelme, ha sokat sportolsz. Ha heti 1-2 alkalommal csak, akkor nem éri meg foglalkozni vele.

tegnapelőtt 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3

Azért vannak már olyan minőségű órák amik elég jól becsülnek. Csak ezek 100 rongytól indulnak.... Az enyém tuti jól becsül, mert az adataira támaszkodva fogytam, és most úgy tartok súlyt. Szóval nem igaz hogy mindig túlbecsülnek, csak nem a kínai gagyit kell megvenni, még nem is divat okosórát, hanem egy rendes sportórát.

tegnapelőtt 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4es tehát ha jól értem mikor láttad, hogy kevés kalóriát fogyaszthatnák már aznap akkor tekertél 1 órát és így túl tudtad lépni a keretet hiszen égettél?
tegnapelőtt 13:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Mivel nekem a munkám is óránként éget kb 350 kalóríát és napi 5 6 órát dolgozom illetve heti 6x edzek is
tegnapelőtt 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Igen, jól érted, így volt. :) gyakorlatilag megnöveltem az aznapi keretet.
tegnapelőtt 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!