Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha emelek a kalória bevitelen...

VampireDiaries9797 kérdése:

Ha emelek a kalória bevitelen ugyanannyi edzés mellett, akkor hízni fogok?

Figyelt kérdés

Elértem egy célt nagy nehezen, ami mindenki szerint màr túl vékony, és mindenki azt kéri, egyek többet (megjegyzem én sem érzem màr magam jól, sok hétvégén édességfalàsba kezdek), viszont az alakomat pont így szeretem, vékony-szàlkàs.

Jelenleg 46-48 kg közt mozgok 166 centivel, 1250 kcal alatt próbàlok enni heti 4-5 edzés mellett.

Szeretnék emelni ezen az adagon, mert tudom, hogy 1600 kcal körül kéne ennem, de ha ezzel a mostanival 2-3 hónapja stagnàlok (nem fogyok), akkor szerintem 1600 kcal evéssel híznék, azt meg nem akarok.

Kérlek segítsetek, hogyan működik ez.



#kcal #Súly megtartàs
tegnapelőtt 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Miért kellene 1600 kalórián lenned?


166 cm, 46-48kg, mivel a genetika is nagy szerepet játszik az anyagcserében, simán lehet, hogy ez az 1250 kalória az, ami elég neked.

Ezt pedig mi sem mutatja jobban, hogy 2-3 hónapja stagnál a súlyod. 2-3 hónap alatt nem fogysz 1250 kalórián, akkor ez az 1250 kalória a TE szintentartásnyi kalóriád. (azt hozzátenném, hogy MINDEN ember elszámol kalóriát, szóval simán lehet, hogy ez az 1250 az valójában 1400, stb.)


Minden ember más. Van olyan ismerősöm, aki nő létére többet ehet, mint én férfiként. Ezért is tartom hülyeségnek, hogy itt mindenki kalkulátoroknak hisz és dogmaként tartják számon azt, amit xy kalkulátor kiír.


Súlyzós edzés, magas fehérjebevitel és szépen fokozatosan növelj a kalóriákon, mondjuk 1-2 hetente 100 kalóriával több. Fog nőni a súlyod, de ez fogyás után természetes és ez csak víz. (ahhoz, hogy 1kg testzsírt szedj fel, ~7700 kalóriával kell többet enned) Nem minden a mérleg.

Neked már nem fogynod kell, én a helyedben az izomépítésre fókuszálnék és adnék magamnak egy tartományt súlyt tekintve, pl.: ilyen magasság mellett, ha 60kg lennél sem lenne semmi probléma, ha normálisan edzel és pár év alatt felpakolsz pár kg izmot.

tegnapelőtt 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Most nagyon vékony vagy, szóval picit fel kéne szedned, a legjobb lenne ha izmot építenél. Ehhez súlyzós edzések kellenek, sok fehérjét kell fogyasztanod, és mindenképp kalóriatőbbletben kell lenned. Ha 1250-el tartasz súlyt, akkor szerintem rendszeres edzés mellett nyugodtan ehetsz 1500-1600-at. A kcal többlet miatt kicsi zsír is fog feljönni, de e nélkül nem tudsz izmosodni. De szüksége is van a szervezetednek arra a kicsi zsírra. Fontos lenne vmit kezdeni a súlyoddal, mert lehet hogy neked tetszik így, de az egész biztos hogy egészségtelen és hosszú távon súlyos következményei lesznek.
tegnapelőtt 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Egyél többet. Pár hét alatt adaptálódik a test. Ez az úgynevezett reverse dieting.


Egyébként azért nem fogytál mert deficitben kb havi fél kg-t adsz le ezért súlytartásnak érzékeled. Pedig fogysz


Két-három naponta adhatsz hozzá az 1250hez 50 kcalt amig el nem éred az 1600at. Ennyi edzes mellett bőven kell annyi

tegnapelőtt 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Nagyjából 55 kiló felett nem számítasz alultápláltnak. Ennyit hízni kellene
tegnapelőtt 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

1200 a BMR-od. Ez amit minimum meg kell enni

[link]


1900 a súlytartásid heti 4 edzéssel. Ennyit egész nyugidtan ehetsz. Ennyi edzes mellett 1250 kcallal ehezteted magad folyamatosan.


És azért tartod a súlyod es nem fogysz mert már jincs miből. Nincs testzsírod amiből leadnál

tegnapelőtt 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat mindenkinek :) ezzel adtatok egy kis bàtorítàst
tegnapelőtt 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha (ésszel) növeled a kalóriát és folytatod a sportot, a súlygyarapodás egy része izom lesz, vagyis nem sokat fogsz veszteni a szálkás megjelenésedből.
tegnap 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Huhh. Hát én voltam 165 centivel 48 kiló (nem direkt). Nekem is tetszett, viszont nem volt jó, szörnyű fizikai állapotban voltam. Nem bírtam egyhelyben állni mondjuk egy sorban, mert előforudult hogy rosszul lettem, le kellett ülnöm a földre meg ilyenek... Szóval nagyon nem jó ez. Sajnos mindenképp fel kell szedned valamennyi súlyt, de ahogy 7-es is írja, ezt lehet jól csinálni, és akkor továbbra is jó lesz a megjelnésed. Max a bordáid nem fognak kilátszani, de az jobb is. :)
tegnap 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!