Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha sütőben sült burgonyához...

Ha sütőben sült burgonyához margarint használtam akkor azt még a krumpli mellé számolnom kellene?

Figyelt kérdés
Mert amikor csináltam anyám mondta h mennyi margarint rakjak bele (50g) de az kB 315 kcal szóval nem tudom hogy mit kellene csinálnom

aug. 31. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Számolni kell a margarint is külön
Nem kell számolni
Csak keress rá hogy mennyi a krumpli kalóriája margarinnal és kész
19 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha plusz zsiradékot teszel a krumplihoz, akkor természetesen azt is bele kell számolni a kalóriába.
aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

A margarin - meg minden más zsiradék - sok kalóriát tartalmat, a sütöben sütésnél éppen az az elöny, hogy minimalizálni lehet, vagy akár teljesen elhagyni is.

Krumpli esetében teljesen fölösleges. De ha már zsirfélét akarsz hozzá, akkor olajat vagy esetleg igazi vajat tegyél, a margarin nagyon nem egészséges.

aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

"ha már zsirfélét akarsz hozzá, akkor olajat vagy esetleg igazi vajat tegyél"

Minden klinikailag releváns vizsgálat szerint a vaj problémásabb dietetikai szempontból, mint a margarin, viszont az olajok hozzáadása valóban jobb alternatíva mindkettőnél. A lehető legjobb persze az lenne, ha semmilyen zsiradékot nem adnál a burgonyához, hisz az jól befűszerezve magában is nagyon finom és jó állagú. A kelet-európai konyhának mániája a mindenhez dobjunk zsiradékot fétis feleslegesen.

Ettől függetlenül senkinek nem azon fog múlni a fogyása vagy az egészsége, hogy néha-néha eszik egy kis krumplit margarinnal.

aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért raktam rá mert anya azt mondta h ha nem rakom akkor ki lesz száradva vagy ez nem igaz
aug. 31. 18:39
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"anya azt mondta h ha nem rakom akkor ki lesz száradva vagy ez nem igaz"

Erre írtam, hogy itthon ez a háziasszonyok mániája, de próbáld ki egyszer, hogy margarin vagy vaj nélkül bedugsz a sütőbe egy jól befűszerezett, adott esetben megsózott krumplit 30-40 percre monduk 180 fokon, és isteni lesz. Ha nagyon félsz az első alkalomtól, akkor dobj hozzá egy kanál olivaolajat, és akkor biztos a siker.

aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Okes köszönöm
aug. 31. 18:48
 7/12 anonim válasza:
0%
Minek eszel krumplit ha számolsz? Tehát itt totál hülyeség a kérdésed
aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mert akkor is ehetek krumplit??milyen kerdes ez
aug. 31. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugidtan egyel krumplit! Szuper étel. Diétában is.


És igen, számolni kell a matgarint is hisz azt is megetted

aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

7-es: 100 g krumpli 80 kcal, szóval nyugodtan fogyasztható!

Ami inkábbb meggondolandó, az a zsiradék, ami 100g: 700/900 kcal között mozoghat.

aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!