Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nekem ennyire lassú az anyagcs...

Nekem ennyire lassú az anyagcserém hogy "nagyon" keveset kell ennem ahhoz hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Szóval én az évek alatt sokszor diétáztam. Kb évente 1-2-szer rámtör hogy na akkor MOST fogyok le, persze ez csak ideig-óráig tart.

Nekem mindig kevés kalóriát kellett ennem ahhoz hogy fogyjak. 1400 kalóriával plusz heti 4×1 óra sporttal tudtam csak fogyni. Így ment le mindig 2 hónap alatt 4 kg. De amint abbahagytam, rögtön visszajött. Pedig nem zabáltam. De 2000-2200 kalóriával már visszahíztam mindent. Amikor 1600-1800 kalóriát ettem, stagnált. Itt meg olvasom a sok választ hogy ők 1800 kalóriaval fogynak. Akkor ezek szerint az én testem ilyen rossz? Az anyagcserém lassú?


jún. 29. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Ehhez először is azt kéne tudni hogy milyen magas vagy és hány kiló.

Én 60-ról 52-re 2000-el fogytam, de napi szinten 3 óra séta, minden nap 40-60 perc kardió edzés és heti minimum 150 km bringázás mellett. Mozgás nélkül kb 1400-1500-al fogytam volna, de a 4x1 óra sport mellett sem hiszem hogy mondjuk 1700-nál nagyon többet ehettem volna.

jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

NEkem 150 cm "magassággal" az 1500 kcal a normál


A te méreteidröl nem írtál, pedig lényeges lenne.

jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
164 cm, 80 kg. 28 éves nő.
jún. 29. 10:33
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Az adataid alapján olyan 1600 körül kéne enned a fogyáshoz, az 1400 nagyon kevés, a BMR-ed alatt van. 2000 körül lehet a súlytartásid kb, ez nagyjából egybe cseng a tapasztalataiddal. Akik sok kalóriával fogynak, azok nagyon sokat is sportolnak, mozognak.
jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz mert ha anyagcsere alapú a problémád akkor a kalóriamegvonás folytan lehet hogy fogysz egy-két kilót de az biztos, hogy az az anyagcserét is lentebb viszi. Amikor a szervezetünk azt tapasztalja hogy az elégségesnél kevesebb kalóriát viszünk be akkor lentebb állítja a túlélésünk érdekében az anyagcserét, tehát ez egy ördögi kör is tud lenni. Hogy valóban baj van az anyagcserétdal meg tudod állapítani ha csináltatsz egy teljes pajzsmirigy panelt és összehasonlítod azokkal a táblázatokkal amelyik tényleg a normális anyagcserét mutatják. Linkelek egyet ha találok.
jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Hanem az optimális tartományban vannak az értékeid akkor alulműködő vagy akkor is ha az orvosok azt állítják, hogy ez még nagyon rendben van. Autoimmun pajzsmirigybetegként biztosan tudom, hogy a fenti táblázat mutatja a helyes állapotokat.

jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a háziorvostól pajzsmirigyhormon-vizsgálatot.
jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindenhez csípős paprikát, cayenne borsot kell enni. Attól felgyorsul az anyagcsere
jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Az adataid alapjan teljesen logikus h 2000 kcalon hizol
jún. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán nem logikus, 9-es, az alapanyagcseréje 1600, még 400-at meg egész biztos, hogy elhasznál, ha csinál valamit.
jún. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!