Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért ragaszkodnak sokan...

Miért ragaszkodnak sokan dogmatikusan a kalóriadeficit mítoszához?

Figyelt kérdés
Elcsépelt, ezerszer bebizonyosodott, hogy ennél sokkal komplexebb, összetettebb dolog, de mégis vallási dogmatizmussal ragaszkodnak sokan a kalóriamítoszhoz és ha megkérdőjelezed, le is pontoznak. Miért ragaszkodnak ennyien egy ilyen felületes és elcsépelt dologhoz?

máj. 3. 21:08
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A Kérdező tiltva lett, vagy miért van csendben?
máj. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem működik, 20 kg fél év alatt úgy, hogy eszek sütit és pizzát is.

A fizika nem teória és nem alternatíva. A számok beszélnek és kész.

máj. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
12, nekem is. Nekem nem ment volna, hogy külön főzzek a férjének meg magamnak, hogy azt egyek, amit nem szeretek. Cukrosat sose szerettük, egyszerűen a bevitt mennyiséget csökkentettem.
máj. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%
Mit javasolsz helyette mester?:)
máj. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne zaklassátok, most írja belőle a nagydoktorit, nem ér rá 😂
máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Van egy Fitness Szakácskönyv c. könyv, a Diamond házaspár a szerzője, és a Testkontroll rövidebb, érthetőbb változata. Antikváriumban találtam.

Abból szépen meg lehet érteni, hogyan működik a testünk, mitől hízunk.

A helyes táplálkozás elvét tanultam meg belőle, és aszerint alakítottam az étkezésemet. Kb 25 kg-ot fogytam 2-3 hónap alatt. Sosem voltam éhes, és mellette úgy fogytam, mintha faragnának. Ja, és szó nincs benne kalóriaszámolgatásról, de kiváncsiságból kiszámoltam: kb 3000 kalóriát ettem minden nap.

máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%

#10


“ Amúgy attól én is hülyét kapok, amikor itt azt írják, hogy "teljesen mindegy mit eszel, csak legyél deficitben". Valahol igaz a mondat, mert deficitben kell lenni. D nem mindegy hogy mit eszel, mert ha szarul eszel, egyrészt nem fogod tudni tartani a deficitet, vagy ha nagy szenvedve mégis, akkor izomból fogsz fogyni nem zsírból.

A másik amitől hülyét kapok, amikor a sport jelentőségét kicsinylik le. Igen, le lehet fogyni a nélkül is, de sokkal nehezebb tartani a deficitet, illetve a végére úgy fogsz kinézni mint egy puding, nem lesz semmi izmod, nem lesz szép az összkép.”


- Szerintem a “mindegy, hogy mit eszel” azokra a kérdésekre szokott jönni, amikor valaki megkérdezi, hogy ehet-e töltött káposztát karácsonykor diéta alatt (vagy ehet-e szülinapon tortát, vagy beülhet-e heti 2x a mekibe) - és itt szerintem az a jó válasz, hogy nincs tiltott étel, ha befér a keretedbe (és nyilván, ha pl. karácsonykor picit többet eszik valaki, az sem tragédia). Ebből nem következik, hogy jót tesz, ha kanállal eszed a finomított cukrot.


-Mozgás: szerintem itt sem arról van szó, hogy nem kell, hanem arról, hogy sokan hajlamosak túlbecsülni a mozgás kalória égető szerepét - egy gyenge izomzatú ember nem tud annyit sportolni, hogy igazán számottevő kalóriát égessen el- ez nem is baj, és nem ezért kell sportolni. De azt meg kell érteni, hogyha vánszorogva kocog valaki fél órát, azzal nincs “lefedve” az 1200 kalóriás pizza, amit befal. Sokkal fontosabb a bevitel oldalt szabályozni- ha ez rendben van,’a mozgás akkor segít csak a fogyásban. És ezt sokan nem értik.

máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

16-os vagyok

Kedves lepontozók! Elnézést kérek, de jobban hiszek a saját tapasztalatomnak, mint a ti értékeléseteknek.

További jó kalóriaszámolgatást kívánok!

máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
18, én meg pont úgy táplálkoztam, mint korábban. Mindenkinek más jön be, én nem tudtam volna tartani, ha át kell minden alakítani, és ezt pontosan tudtam magamról.
máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

"hülyét kapok, amikor itt azt írják, hogy teljesen mindegy mit eszel, csak legyél deficitben"

Nyilván egészségügyileg nem mindegy, mit eszel, ezt mindenki tudja, de nem lehet minden kérdés alá dietetikai regényt írni. Naponta egy tucat egykaptafás kérdés kerül kiírásra arról, hogy 170 centi vagyok és 95 kiló, hogyan fogyjak le. Ha minden ilyen kérdés alá novellákat írnánk a makrotápanyogokról, a vitaminháztartásról és a mikrobiomról, akkor nem maradna időnk a munkánkra, a családunkra és a szociális életünkre, mert egész nap a gyakorikerdesek.hu-n lennénk.

Van egy kommentelő, aki mindig be szokott másolni egy hosszú értekezést a kalóriaszámolás, a kiegyensúlyozott étrend, a fizikai aktivitás és a fenntartható életmód részletezéséről. Őt meg mindig le szoktátok pontozni. Akkor mi lenne jó neked, meg még annak az egy-két nem túl értelmes felhasználónak, akik a szarrá bírságolt Tények és Tévhitek blog alapján képzelik el a táplálkozástudományt?

"sport jelentőségét kicsinylik le"

Én még soha nem láttam olyan kommentet, hogy ne mozogj semmit felesleges, hisz a mozgás nem járul hozzá a kalóriaégetéshez és az egészséghez. Ennek szerencsére csak az ellenkezőjét látom ezen az oldalon, úgyhogy nem tudom, miről beszélsz.

"Ebből nem következik, hogy jót tesz, ha kanállal eszed a finomított cukrot"

Ezt se értem. Kikről beszélsz? Létezik olyan hülye a valóségba, aki ezt hiszi, mert valaki leírja neki, hogy kalóriadeficit? Nincsenek ilyen emberek, vagy ha igen, akkor ők úgyis menthetetlenek. Az ő hanyatlásukról nem a kalóriadeficit szót leíró kommentelők tehetnek.

máj. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!