Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Koplalás, valamit nem értek?

Koplalás, valamit nem értek?

Figyelt kérdés
Azt mondják koplalasnal csak a víz és az izom megy le. De ha simán csak mondjuk 1200-1300 kalóriát eszik valaki (mozgás nelkul) akkor meg a zsír? De ha pl 900at akkor nem? Ezt nem igazán értem.
ápr. 24. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Az 1300 kalória lehet valakinek már nem koplalás.


A különbség a BMR. BMR alatt koplalás és iszonyat egészségtelen. Felette egészseges. De egeszseges dogyasnal is a legelejen csak a viz megy le es utana a tobbi.


Az izomvesztés pedig fehérje es sportfuggo.

ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem az 1300ra írtam hogy koplalás arra gondoltam normál diéta alatt.900at a koplalasra. De akkor értem,normál diéta alatt is az izom és a víz megy le tehát nem értem mi a különbség ha "enyhe" koplalassal fogyunk le
ápr. 24. 18:48
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
Ne is próbáld megérteni. Úgysincs semminek semmi értelme.
ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mert ne probalhatnam megerteni? Eszemben sincs koplalni,csak érdekel hogy miért mondják hogy azzal csak a víz és az izom megy le, de ha kb 300 kaloriaval többet eszik az ember, akkor hirtelen már a zsír?
ápr. 24. 19:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól érted. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor fogysz. A szervezeted felhasználja a szénhidrát-tartalékaidat, és minden mást, amihez csak hozzáfér. Ha nagyon-nagyon keveset eszel, leürülnek a szénhidrát raktáraid (ami jelentős vizet us megköt, így az is távozik), majd a szervezeted veszettül keresni kezdi, hogy mit bonthat le. Az izom “könnyű préda” neki, ezért azt is elkezdi bontani, mellette azért törögeti fel a zsírraktárakat is. Az nem igaz önmagában, hogy bizonyos kcal bevitel mellett hirtelen átvált zsírégetésre. Ha több kalóriát viszel be, később “kell” az izmokhoz nyúlnia ÉS ha edzel (lehetőleg súlyzóval), a tested azt a jelet kapja, hogy az izmaidra szüksége van, így azokat nem kezdi el lebontani.


A BMR az alapanyagcseréd, ami ahhoz kell, hogy a tested működni tudjon (dobogjon a szíved, levegőt vegyél, emésszél) stb. Ha tartósan ez alá mész, a szerveidet károsíthatod vele. Emellett nyilván edzeni sem lesz erőd, hogy elkerüld az izmok lebontását.

ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi. Tehát ha valaki nem koplal csak fogyozik viszont nem mozog vagy max setalassal eget kalóriát vagy valami kardioval amik nem építenek izmot, akkor kb hasonló mint a koplalás
ápr. 24. 20:15
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem akarsz izmot veszíteni kaloridedicitben, akkor edzeni kell, leginkább súlyzóval.
ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Okes! Csak mindenhol azt látom hogy fogyashoz kardio és kevés kaloria kell. Súlyzós edzés ajanlasa logikus lenne de nem ezt látom. Merthogy az kevesebb kalóriát eget. Kozbe meg a koplalás van beallitva szörnyűségnek de ha valaki eszik 1300at és lekradiozik 400at ugyanott van. Ne mondjátok hogy nem mindenhol az megy h egeszseges fogyás =, kaloriadeficit és kardio.
ápr. 24. 20:35
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

Ez azért van, mert a legtöbb embert csak az érdekli hogy mennyit mutat a mérleg, le se tojja hogy zsírból vagy izomból fogy, csak fogyjon. Meg eleve baromi lusták mozogni.

Én is sok kalóriával, magas fehérjebevitellel és rengeteg súlyzós és kardió edzések fogytam. 40 éves nő vagyok, jobban nézek most ki mint 20 évesen... 0 narancsbőr, feszes test, tónusos izmok... De a legtöbb fogyni vágyó nem nagyon hiszi el hogy a szép eredményhez tényleg meg kell mozdulni. Azt hiszik ha lefogynak (mindegy hogy hogyan), máris gyönyörű topmodell alkatuk lesz, holott ez nagyon nem így van.

ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi, az okes hogy ők ezt hiszik, de szerintem akkor ez rosszul van kozvetitve is:) 1300-1500 kcal+ néha futás = gratulalok! 900 kaloria /nap meg fogsz halni.. el kéne mondani amiket leirtal, hogy nem csak kardio és keves kaloriaval kéne fogyni...a súlyzós edzések sokkal örömtelibbek is legalábbis nekem, tényleg fun. Míg taposni egy gépen 1 órát, az nem. A lényeg hogy szerintem nincs sok különbség latszatban ha valaki koplalassal fogyik, vagy ha valaki alacsony kalorian szinte alig mozgással vagy heti 1-2 kardioval. Pedig ez így van beallitva, hogy na hát ettől csodásan fogsz kinezni
ápr. 24. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!