Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mért hiszi azt mindenki, hogy...

Mért hiszi azt mindenki, hogy étkezési zavarom van?

Figyelt kérdés
Híztam 5 kg-ot, amit le is adtam. Viszont azóta folyamatosan számolom a kalóriákat, mindent mérek, és nem azért mert kövér vagyok, sőt én tisztában vagyok azzal, hogy vékony vagyok, napi 2000 kalóriát eszek, ami bőven nem a koplalás kategória. Viszont nem számolnám a kalóriákat, illetve ha nem fegyelmezném magam, simán képes lennék 62 kg-os nő létemre napi 4-5 ezer kalóriát megenni, ami nyilván nagyon komoly elhízáshoz vezetne. Tehát nekem szükségem arra, hogy fegyelmezzem magam. És sokak szerint ez nem normális, pl anyám is állandóan azt fújja, hogy beteg vagyok. Pedig nyilván nem, csak vigyázok az alakomra.

ápr. 20. 01:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Viszont ha nem számolnám
ápr. 20. 01:50
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Nekem kalóriaszámolás nélkül is megy, hogy ne hízzak, mert ismerem azt a szót, hogy mérték, és ismerem a saját testem szükségleteit. Nem kell ennyire rágörcsölnöm, mint neked, hogy jaj fegyelmeznem kell magam. Én minden ebéd után pl. eszek egy kis édességet desszertként. És nem a genetikám az oka, mert tinikoromban voltam 55 kg is, meg sokáig felnőttként 50-52 kg is.


159 centihez vagyok 46-47 kg most jelenleg.

ápr. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Viszont nem számolnám a kalóriákat, illetve ha nem fegyelmezném magam, simán képes lennék 62 kg-os nő létemre napi 4-5 ezer kalóriát megenni, ami nyilván nagyon komoly elhízáshoz vezetne. Tehát nekem szükségem arra, hogy fegyelmezzem magam


Ezért! Nincs egészséges kapcsolatod az étellel. És valami van a háttérben ami kiatt többezsr kalóriátnis megennél ha nem számolnád. Sajnos totálidan ismerős a helyzet. Ugyanígy kerültem ÉZ-be. Azt javaslom hogy azonnal hagyd abba a számolást.

(Nem csak az anorexia es a bulimia az étkezési zavar, ezer más formája van)

ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ne mondd meg nekik,hogy szàmolod.Számold magadban.
ápr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy próbáltad egyáltalán számolás nélkül mióta fogytál? :) Lehet meglepődnél magadon és tök jól működne. :)

De amúgy mintha magamat olvasnám... :D Én mostanában értem el a kívánt súlyt, nekem is csak keveset kellett fogyni. És most nem merem abbahagyni a számolást, mert félek hogy elengedem magam. És nem a rendes étkezésekkel van a baj, az szerintem tök oké lenne. Hanem az édességekkel... Azt hittem így hónapok után azért le tudok állni róluk, de nem... Megleptem magam egy csomag Kinder schoko bons-al, és két nap alatt elfogyott... Jó, korábban mondjuk ez egy nap lett volna, de még így is sok.

ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Látom a sok irigy megtalált és jól leszavazták. Pedig csak ennyi a kulcs, meg kell tanulni mi az, hogy mértékkel evés és ismerni és figyelni kell a saját testünket. Nem kell itt kalóriákat számolni, az étel nem egy ellenség.
ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig utolsó sokaknak nagy segítség,igenis nagyon el lehet csúszni szàmolás nélkül.

Elég kicsit nagyobb adagot enni meg egy kis édességet máris simàn 500 kcal pluszban vagy…és ez nem azt jelenti hogy valaki mértéktelenül zabál ès nincs önkontrollja.Igazából ezért van olyan sok ember,aki azt állítja,hogy nem eszik semmit,mégis hízik.

ápr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

#7

Csak az számol kalóriákat, aki nem ismeri saját szükségleteit. Egy idő után rögzül, hogy mennyi ételre van szüksége az egyénnek egy étkezéskor.

Egy egészséges embernek nem kell számolgatni a kalóriákat, csupán tudnia kell a mértéket.

Mozogni se árt azért.

ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Ui. Aki fogyni akar, számoljon, de utána már nem lényeges, ha valóban tudatosan váltott életmódot, és megtanult mértékkel enni és megtanulta, hogy mennyi ételre van saját magának szüksége.
ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
64%

9

Tök igazad van. DE. Hiába tanultam meg mértékkel enni, meg a megfelelő adagokat, meg az egészséges alapanyagokat meg mindent. Az édesség iránti vágyat nem tudom elengedni... Én ezért számolom még mindig, mert az édességen nagyon könnyű megcsúszni. És így ha látom egyértelműen számszerűsítve hogy már nem fér bele, úgy könnyebben mondok nemet még egy tortaszeletre...

ápr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!