Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit jelent az, ha valaki...

Mit jelent az, ha valaki naponta 2000 kalóriát eszik?

Figyelt kérdés

Miben van ilyen sok kalória? Mennyit kell ahhoz enni, hogy ez meglegyen?

Elég mondjuk 3 zacskó péksütemény, 2 szendvics, 50 dkg sült krumpli, 50 dkg csirkemell, 2 csomag kétszer sült, 1 pizza?

Továbbá mi visz el kalóriát?

Légzés, beszéd, séta, szellemi munka mennyit visz el?


2020. febr. 29. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Saccolni fogok csak:


3 zacskó péksütemény - kb. 3x10 db 2798 kcal

2 szendvics - kb. 600 kcal

50 dkg sült krumpli - 1460 kcal

50 dkg csirkemell - 560 kcal

2 csomag kétszer sült - 2x125 g 1035 kcal

1 pizza - kb. 1800 kcal.


Ezt egy nap alatt gondoltad megenni, vagy hogy? Nem ertem a kerdest. Amint latod, eleg konnyu osszehozni a 2000 kcalt.


Ledolgozni azert nehezebb. Mindenki "alapvetonek" tartja, mert az egy atlagos felnott no napi fogyasztasa. Na de ez nem azt jelenti, hogy ezt minden no elegeti minden nap, testsulytol es aktivitastol is fugg.


Egy ulo eletmodu 60 kilos no jo ha 1600 kcal-t eleget egy nap. Na most az kevesebb, mint egy egesz pizza. Ezert vannak olyan sokan elhizva.

2020. febr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És egy férfi mennyit ehet?

Kétszer annyit, mint egy nő?

2020. febr. 29. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy az elfogyasztott táplálékból a szervezet 2000 kalória (valójában kilokalória, kcal) energiát nyer. 2000 kcal tartalmaz körülbelül:

- 750 gramm kenyér VAGY

- 4 tábla csoki VAGY

- 5 kg alma VAGY

- 400 g nápolyi VAGY

- 4,5 liter tej VAGY

- 1,5 kg csirkemell.

Mindenhez energia kell. A légzéshez, a vérkeringéshez, még a gondolkodáshoz is. Ha egész nap csak fekszel, akkor is szükséged van energiára, ezt nevezik alapanyagcserének. Egy átlagos ember esetében ez kb. 1500 kcal, de nagy különbségek vannak az egyes emberek között. Egy 50 kilós idősebb nőnél nyilván kevesebb ez az érték, egy 80 kilós, fiatal, izmos férfinál nyilván több.

2020. febr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Duplajat? Dehogy is, max 15-20%-kal tobbet.
2020. febr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- 3 tojàsból ràntotta

- sült zöldségek hússal

- 3 szelet kenyér sajttal, paprikàs kolbàsszal, paradicsommal, retekkel, hagymàval

- olajos magvak


Nekem ez zsiradékokkal együtt a sütéshez simàn 2000 kalória felett jön ki, és nem sok.

2020. febr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kalóriabázis.hu
2020. febr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

175cm 50kg vagyok (hízni szeretnék) és 2000 kalóriát eszek, nem annyira nehéz mondjuk sok embernek fura lehet, de én reggelire is meleg kaját eszek.


Tegnap ezeket ettem:

Reggeli: Borsos tokány 2 féle tésztával


Ebéd: Túros tészta cukorral

Nagyobb szelet kenyér, 6db szalámi,

vaj


Vacsora: ugyanúgy kenyér, vaj meg szalámi


Nasik: nagy adag műzli tejjel

4 adag nutella


És ezt a Yazio nevű alkalmazás 2300 kcal-nak írta

2020. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!