Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Miért bulémiás valaki? Azért...

Miért bulémiás valaki? Azért mert azt hiszi, hogy ha kihányja az ételt, akkor nem fog hízni? Tényleg nem hízik? Vagy csak ez ilyen pszihés dolog?

Figyelt kérdés
Nem értem. Ha mindent kihány akkor legyengül a szervezete, mert nem tud semmit raktározni és fontos ásványi anyagokat és vitaminokat is kihány. Akkor miért csinálja. Tényleg nem értem
2012. okt. 22. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A bulímia (nem bulémia) egy pszichoszomatikus betegség.


[link]

2012. okt. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én azért csináltam ( tegyük hozzá h 2 hónap alatt 66 kg-ról lefogytam 47-ra) mert nem bírtam magam elfogadni. Bűntudatom volt minden egyes étkezés után és egyszerűen késztetést éreztem arra, hogy mindent kihányjak. Felzabáltam az egész hűtőt és mentem hányni. Farkaséhes voltam folyamatosan és rengetegszer elájultam. Ez egy betegség, ami abból ered, hogy csúfolnak... vagyis nálam a csúfolás volt és az, hogy nem bírtam elfogadni, hogy nekem ilyen az alkatom...
2012. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bulémia Nervosa – kóros falánkság


A farkaséhség, kóros falánkság jellemzői az ismételt falásrohamok.


a.) A személy egy meghatározott időintervallumban (pl. 2 óra alatt) az emberek többségének átlagos ételfogyasztását jelentősen meghaladó ételmennyiséget vesz magához. A roham során jellemzően kontrollvesztési élményt él át, miközben úgy érzi, nincs uralma, befolyása az étel mennyiségének és minőségének meghatározására, az evés abbahagyására, befejezésére. A falásrohamokat rendre kínzó bűntudat, önbizalom-csökkenés követi, ami negatív ön- és testkép kialakulásához vezet.


b.) Ismételt és arányokat nélkülöző súlygyarapodás elleni intézkedések, mint például: önhánytatás, has- és vízhajtó-, étvágycsökkentő, vagy egyéb szerek szedése, böjtölések, melyeket rendre falási rohamok hiúsítanak meg, túlzott testedzés.


c.) A falásrohamok és az aránytalan kompenzációs viselkedési formák három hónapra vetítve átlagosan legalább hetente kétszer fordulnak elő.


d.) A test és a testsúly az önértékelésre túlzott befolyással bír.


„Purging” típus


Az aktuális bulémiás időszak alatt a személy rendszeresen és szándékosan idéz elő hányást, illetve hashajtó-, vízhajtó szereket és beöntést alkalmaz.


„Nem Purging” típus


A személy az aktuális bulémiás időszak alatt a súlygyarapodás ellen más aránytalan mértékű tevékenységeket folytat, mint böjtölés, vagy túlzott testi aktivitás, de önhánytatást, has- és vízhajtót, beöntést nem alkalmaz.

2012. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!