Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy "takarékon"...

Honnan tudom, hogy "takarékon" van e a szervezetem, vagy nem? Kiszámoltam, hogy a súlycsökkenéshez 1400 kalóriára van szükségem (hát van miből fogyni ), de én 1000-1200at eszek maximum.

Figyelt kérdés

Április óta 6 kilót fogytam csak, nem lehet hogy mert "belassult" az anyagcserém?

Vagy ez normális?

Terhesség meg szülés alatt rengeteget szedtem fel, a diéta, és a doki által felírt hormonrendszabályozó bogyók ellenére (most nem szedek semmilyen bogyót, elegem lett belőlük), viszont egyre jobban "éhezem", gyakran vagyok éhes, nem csábulok el, csak rossz állandóan a kajára gondolni :(

Ez ugye azért van, mert nincs akaratom, és nem azért, mert keveset eszek?


(És igen, mozgok is, heti 2x5 kmt gyaloglok, futni nem fogok jabbaként, és heti egyszer kardiózok, napi 3+ liter vizet iszok)


2010. júl. 10. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


mivel a napi létszükségleti kalória alatt eszel, ezért igen belassult az anyagcseréd.


nagy túlsúllyal tényleg ne fuss, de úszás és bringás mehet, mert heti 2*5 km séta az nem sok

2010. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:
100%

Ez kevés mozgás.

Minden napra iktass be egy órát, de legalább 5-ször egy héten.

Hidd el nekem, hogy pl a konditermi súlyzózásnál jobban semmi nem apasztja a zsírt.

A fogyásod attól állt meg amúgy, hogy leesett a leptin szinted. Ez egy hormon, ami a zsírbontásért felelős. Ha tartósan kevesebbet eszel, akkor ez szép lassan lecsökken. Azzal tudod visszapörgetni, hogy időnként csalsz a diétáddal, pl. heti egy nap, családlátogatásnál (szüleidnél v. anyósodéknál) eszel normálisan (normálisan, nem zabálni mint a disznó, de "normál" kajákat, egy kis süti is belefér, ilyesmik). Heti egy nap elég lesz, az igazán nem sok kalória plusz, viszont a leptin-szint megindul fölfelé. Profi testépítők, akik kockás hasra gyúrnak, meg ilyesmi, azok a diétás ciklusuk végén már 3-4 naponta tartanak csaló napot.

2010. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: tehat barmennyivel kevesebbet eszek, belassulok? Akkor is, ha 5x eszek egy nap?


Mozgás: jabbaként nem úszok, majd ha kinézek vhogy fürdőruhaba :) (a masik, hogy van egy masfel eves gyerkocom, ot nem tudom hova lerakni, biciklim meg nincs, de nem merném feltenni magam mögé a bebit ha lenne se)


Nünü:

Nem ülök egész nap, egy masfel eves babat (11 kiló) cipelek napkozben, rohangalok vele, jatszok vele, stb. Nem mondanam, hogy keveset mozgok, csupán a gyaloglást neveztem ki annak, amit onmagaért-a mozgas oromeert csinalok. Nem kizárólag ennyit mozgok :) Mellesleg azert ennyit, mert ennyit tudtam megoldani. Annyira nyujtozok, amennyire a takarom er.

A mai merlegeles szerint elertem a -8 kilót, tehat a fogyas egyaltalan nem allt meg, és ha kiszamolod, atlagosan heti fel kilót fogyok, ahogy a nagy könyvben meg van irva, nem tudom honnan vetted, hogy stagnalok. Amiert sirt a szam, hogy gyakran ..nem is vagyok igazan ehes, hanem ehetnékem van, ami sosem volt, es zavar.

Sosem voltam édesszaju, a kenyeret utalom, es sosem voltam nagyevo sem. Ezert zavar ez az érzés.


Kellemes napot :)

2010. júl. 12. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!