Az emberi szervezet érzékelheti a számára kb ideális testsúlyt 1-2-3 évnyi fogyás után?
Még csak nemrég váltottam életmódot (szűk 1,5 hónapja), de érdekelne a súlytartás is. Ha valaki 1-2 évig, vagy tovább fogyott egészségesebb táplálkozással, tehát nem koplalva, akkor a súlya megállt valahol a normál BMI tartományon belül, vagy valamivel többet kellett enni ahhoz, hogy ne fogyjon tovább?
Esetleg kifejezetten nehéz volt ledolgozni az utolsó kilókat, ha esetleg a cél egy vékonyabb test volt?
Én pl egyébként nem tervezek vékony lenni, csak olyan átlag testsúlyt, se nem soványat, se nem túlsúlyosat. 175 centimhez nőként 69kg a célom, de 65 ellen se tiltakoznék. A BMI szerint az én ideális súlyom valahol 58 és 75 kg közt van. Mást nem tudok sajnos alapul venni, mert soha életemben nem voltam átlagos súlyú. Pici gyerek korom óta kövér vagyok.
Van valakinek ilyesmiben tapasztalata? Mit csináltatok másképp fogyási szakasz alatt, mint amikor már nem akartatok fogyni, csak súlyt tartani? Vagy megállt valakinek a fogyása nagyjából annál a súlynál amit el akart érni?
2. BMI, igen, az. Ezek szerint nem volt vilàgos amit leírtam, vagy el se olvastad.
Ha nem tudsz érdemben hozzàszólni inkàbb ne erőltesd...
Azért használják, mert egyszerű. Csak hatalmas tévedésekre ad okot. Iránymutatónak az hívja, aki 80as években tanult egészségügyet. Ma már a testzsírszázalékkal nézik, hogy ki mennyire elhízott. A BMI az izmot is feleslegesenek tartja, hiszen az is csak hozzáadott kilógramm. És nem veszi figyelembe az izom / zsír arányt, amivel gyakorlatilag 20%nyi testzsír ingadozást teljesen figyelmen kívül hagy.
A BMI létrehozója is elmondta, hogy a lakosság 2/3ára talán használható abban a populációban, amiben megalkodta, ezért kritikusan kell használni. Erre mit csinál az, aki annyit ért matekhoz, hogy kg meg cm: elhiszi, hogy ez A Szentírás. Hát nem az.
Házilag is könnyen és olcsón mérhető a tzs%. Ha rendszeresen mozogsz és felmegy rád 3 kg izom, az ugyan annyi látszatra (térfogatra), mint 1kg zsír.
Nos, a BMI szerint ezek ugyan akkorák az elhízás szempontjából. Tehát 3x akkora térfogatú zsírt a BMI azonosnak tart az izommal.
Lelked rajta. Abban hiszel, amiben akarsz. Csak szólok, hogy a BMI legfeljebb egy nagyon gyenge iránymutatónak lehet jó, de semmi képpen nem az alapján kell belőnöd, hogy kg pontosan hol helyezd el az általad "egészségesnek" tartott súlyodat.
Ha problémáid vannak azzal, hogy bármit eszel és megjelenik rajtad nagy tömegben a zsír, akkor cukorbetegséget és pajzsmirigyet érdemes kivizsgáltatni.
Ha meg neked mindegy, hogy van rajtad 12 kg izom, vagy 4 kg zsír, akkor használd a BMI-t. Rajtam 30 kg felesleges izom van a BMI szerint, amitől meg kéne szabaduljak. :) Ez térfogatban annyi, mint máshon 10 kg felesleges szír. Csak ennek alakja is van és nem lötyög. Emiatt túlsúlyosnak számítok az elavult magyar egészségügyben alkalmazott BMI szerint.
De te. Te nyugodtan használd ezt. Hiszen neked csak a kilógramm számít a centiméterhez. Szóval eröltessed nyugodtan, csak nincs értelme.
7. Èrtem:) Tehàt valamennyit emelned kellett. Köszi hogy megosztottad a tapasztalataidat:)
Az 1. vàlaszolónak is köszönöm.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!