Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehér kenyér helyett rozsos...

Fehér kenyér helyett rozsos termékeket eszem. Mennyi zsemlét ehetek meg 1 nap?

Figyelt kérdés

3 hete próbálok minél kevesebb cukrot és szénhidrátot enni, meg mellette tornázni annyit, amennyit a 2 évesem mellett lehet (Norbi+Réka) Eddig 3 kilót fogytam (van miből)

A tegnapi étrendem a következő volt:

Reggeli: 1 rozsos zsemle csirkemell sonkával, sajttal, paradicsom, paprika, uborka, retek, 3in1 kávé tejjel

Tízórai: görögdinnye

Ebéd: 1 sült csirkecomb (mellet nem kaptam) vegyes salátával rajta ezersziget öntet (por+kefír)

Uzsi: görögdinnye

Vacsi: későre nyúlt az ebéd, úgyhogy csak alma

Egész nap ittam 2 liternyi üres gyümölcsteát.


Kérdezném még, hogy mennyi gyümölcsöt vagy joghurtot lehet enni egy-egy étkezés alkalmával?


Min változtassak, hogy még hatékonyabb és változatosabb legyen a diéta?


2010. jún. 17. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 2zsömlét, 2 joghurtot, 1/2 kiló gyümölcsöt.
2010. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a "rozsos" sem jobb, mint a fehér. Vagy rozs, vagy nem. De inkább teljes kiőrlésűt egyél.

Onnan tudod, hogy jó-e, hogy tömör és a kis méretéhez képest meglepően nehéz. A rozsos általában fehér lisztből van, csak hozzákevernek pár százalék rozslisztet.


A kerfír jó, a port én erősen hanyagolnám. Borzalmas dolgok vannak benne...

Inkább tegyél joghurtba fűszereket vagy hagymát vagy sajtot.

Napi 1 joghurt, de 2-nél nem több. Ha kefírt is eszel, akkor összesen 2.

Gyümölcsből lehet sokat, csak ne banán legyen.

2010. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A zsemle magvas és barna, a kenyér pedig bajor rozskenyér néven fut. Faluhelyen ez a max, amit kapni lehet :( Reggelire és akár vacsira is mehet 1-1 zsemle csirkemell sonkával és sok zöldséggel, esetleg sajttal vagy tojással?

Van még valami jó ötletetek? Fogyhatok így?

2010. jún. 17. 14:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha kevesebb kenyeret ennél. Estére magába kéne enni azt amit mondtál, kenyér nélkül :/
2010. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a sajt is nagyon hizlal, rengeteg benne a zsír. A tojásnak pedig csak a fehérje részét kéne megenni, mert a sárgája csupa szénhidrát.
2010. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kenyér szénhidrát (most az tökmindegy hogy teljes kiőrlésű vagy sem), úgyhogy azt este hanyagolni kellene. Este egyél zsírszegény túrót. Plusz ezek a csirkemell sonkák sem a legjobbak, jobb lenne az igazi csirkemell, de ha nincs más, akkor ez van. A lényeg, hogy soha ne legyél éhes! Plusz tornázz amennyit tudsz.
2010. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok ismét. Hát amit leírtál, sajnos alig jobb a fehérnél, de ha nincs más, akkor természetesen megfelelő. A bajor rozskenyeret én is szeretem, nagyon finom, de sajnos nem az igazi...

Ha fogyni szeretnél, akkor reggelire ehetsz zsemlét vagy kenyeret, este már nem.

A tojásnak viszont a sárgáját is edd meg, tele van nagyon hasznos dolgokkal, baromság, hogy nem lehet megenni.

Ráadásul szénhidrát és szénhidrát között nagy különbség van. A fehér kenyérben lévő finomított szénhidrát pl. baj, a gyümölcsökben, hüvelyesekben, tojában lévő szénhidrát hasznos. Mivel teljesen nem tudod megvonni magadtól a szénhidrátot, mert szükség van rá ahhoz, hogy működjön a szervezeted. Cukorra is szükség van, csak nem mindegy, milyenre. Finomított cukor nem kell, gyümölcsben lévő cukor igenis szükséges. Persze nem mértéktelenül, de nem lehet úgy diétázni, hogy közben éhezik a szervezeted.

2010. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, és a sajtban tényleg van zsír, de gondolom, nem eszel meg belőle 2 kilót. Ha salátára szórsz 10 deka sajtot, és azt eszed vacsira, százszor jobb, mintha kenyérrel ennéd. A sajt is szükséges és egészséges. Nem lehet zsír nélkül sem élni, mert kell a zsírban oldódó vitaminok miatt.

A tojásrántottát is salátával vagy párolt zöldséggel edd, én is úgy szoktam, szerintem nagyon jó (borsó, répa, kukorica).

Majd jönnek, hogy a kukorica hízlal meg szénhidrát - igaz, ha 1 kilót eszel belőle. 1-2 evőkanál kukoricától még senki nem hízott el. A kenyértől viszont igen.

Ugye érted, mit akarok mondani? A fogyókúra nem abból kellene, hogy álljon, hogy semmit nem eszel, csak salátát, hanem hízlalóbb/egészségtelenebb dolgokat kell helyettesíteni természetes és egészséges dolgokkal.

Aki ilyen szinten űzi a dolgot, hogy a tojás sárgáját dobd ki, azt hiszem, nagyon szélsőségesen gondolkodik, a szervezete éhezik, aztán majd csodálkozik, hogy utána miért hízik duplájára már attól is, ha csak ránéz egy normális rántottára.

2010. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor tehát estére már hanyagolom a kenyér minden fajtáját. Nem gondoltam, hogy egy nap 2 rozsos zsemle az sok...ez van. Sajtból nem sokat eszem, de nagyon szeretem, úgyhogy valamilyen formában mindig belecsempészem a kajába. Miket lehetne még enni ebédre? A salátával nem igazán lakom jól, viszont nem lehet állandóan csirkemellet enni. Ti miket esztek?
2010. jún. 18. 13:21
 10/10 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolnak pedig, vacsinak csak gyümölcsöt írtam, mert a kései ebéd után mást nem kívántam.
2010. jún. 18. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!