Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással lehet fogyni?

Koplalással lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Tudom sok kérdés van ilyen témába, de gondoltam az én esetembe is segíthettek.

Szóval 78kiló vagyok, 14 éves lány hozzá kb 158 centi.Az elhízásom oka az egykori bulímiám miatt van, utána nagyon meghíztam (voltam olyan 38kiló kb)

Na és szeretnék kb. 45-50kilóra lefogyni de nem megy.Az orrmandulám nagyon nagy és nem kapok az orromon levegőt, tehát az intenzív sport kizárva.Diétázni mindig szoktam.Koplaláson gondolkozom most, amúgyis mindig ideges vagyok és hátha úgy jobban fogyok. Tudnátok valami jó módszert írni?



2017. dec. 3. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Jelezd a szüleidnek, hogy pszichológusra van szükséged!
2017. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy van szükségem rá, de nem visznek el szerintük hülyeség:))
2017. dec. 3. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj el magad! Érdeklődj az iskolaorvosnál, vagy a védőnőnél! Ha nagyobb városban laksz, felkeresheted a helyi családsegítőt is, és kérj segítséget! Az orrmanduláddal is kezdeni kellene valamit. Nagy baj, hogy a szüleid nem gondoskodnak rólad megfelelően.
2017. dec. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Filkoo válasza:

Lehet, de nem egészséges és nem azt a hatást fogja kiváltani, amit szeretnél. Az elhízás főként abból adódik, hogy a szervezet zsírszövetet halmoz fel tartaléktáplálékként, viszont ezt megfordítani nem olyan egyszerű, ugyanis ha az ember nem mozog, akkor az izmok épülnek le előbb, és csak utána a zsírszövet. Szóval mindamellett, hogy az éheztetés miatt folyamatosan gyengének és tompának éreznéd magad illetve egyéb panaszaid lehetnének, még kóros izomsorvadás is fellépne. A folyamatos rosszullétnek aztán pszichológiai következményei is lehetnek, amit aztán ha evéssel kompenzálsz, akkor akár visszaeshetsz a bulimiába. Szóval én nem javasolnám.


Ha a sport tényleg az orrmandulád miatt nem megy, talán érdemes lenne elgondolkozni egy műtéten (nekem is eltávolították gyerekkoromban, semmi folyománya nem lett, ez ma már rutinműtét), aztán pedig aktív mozgást és kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozást életmódszintre emelni, azaz rendszeresen és nemcsak néha-néha odafigyelni rá. Ezt persze könnyebb mondani, mint csinálni, ezért én is javaslom a pszichoterápiát, főleg a korábbi bulimiás állapotod miatt.

2017. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az intenzív sport kizárva, akkor sportolj lazán. Már az is jó, ha mindennap sétálsz 1-2órát, esetleg közben 10percenként kocogsz pár perceket. Aztán lehet erősíteni felülésekkel, fekvőtámaszozással, guggolással vagy az ilyen könnyed tornák, vannak neten is fent.

Diétázni meg tudatosan, nem random kitalálod, hogy ma ezt meg azt eszel.

Számold a kalóriát, a makrókat, maradj deficitben.

Egyél sok zöldséget, fehérjét. Gyümölcsökkel már óvatosabban a cukortartalom miatt. Szénhidrátot csak nagyon keveset, meg a zsírból is.

Egyél naponta 5-7x (2-3óránként) keveseket.

De jobb lenne ha vmi orvossal tárgyalnál a témáról, ő biztos tanácsokkal tudna ellátni.

2017. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a koplalás azt jelenti, hogy folyamatosan csak a ténylegesen szükséges táplálék bevitelre kerül sor, akkor valóban lehet fogyni. Ha csak az időleges táplálék megvonás jelenti, akkor hosszabb távon semmit nem használ.
2017. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Orvosra van szükséged, kezd elmenni az eszed.
2017. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon rávagytok állva az orvosra..
2017. dec. 3. 14:14
 9/9 anonim válasza:
Én koplaltam. Tudtam, hogy nem jó amit magammal csinálok, de én is le akartam fogyni. 2 hét alatt 3 kilót fogytam. Kb napi 600 kcalt ettem. Sőt igazából még mindig csinálom. Azt a kilót amennyi szerettem volna lenni már elértem 44 kg (163 cm), de viszont abbahagyni nem tudom, félek ha többet eszem hízok. A kedvem sokkal rosszabb mint általában, nincs erőm mosolyogni max csak erőltetetten. Pedig mielőtt elkezdtem 24 órában csak pörögtem, le lőni se lehetett volna.Nem ajánlom, hogy elkezdj így enni, mert csak neked lesz rossz. Bízz bennem. Én érzem hogy megváltoztam és nem jó irányba, lassan már "túl" fogyok, és a kedvem se olyan mint volt
2017. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!