Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyum karácsonykor meglephetem...

Anyum karácsonykor meglephetem a fogyással?

Figyelt kérdés

Világméretű döntésre szántam el magam.

Jelenleg 105-106kg vagyok.

És szeretném anyukámat meglepni karácsonyra azzal,hogy ahogy lehúzom a nagy pufolyka kabátot látja és azt mondja "Kicsim,te sokat fogytál" én meg mondom "Boldog karácsonyt anyu".


Az én motivációk nem én vagyok,hanem anyum boldogsága.

Bármikor magára gondoltam,valahogy nem voltam kellő motivált,de most az vagyok.

9napja kezdtem el edzeni,ebből 1napot már pihentem.


Edzés tervem,és elven"

"Elérni a 90perc Elipszis trénerek való folyamatos edzést 10.6-12.00 sebesség között tartva 8 as ellenáláson.+az 5perc levezetés.

Majd 20perc futópadon való edzés,levezetésként 5,5ös sebességen 5,5ös emelkedőn+5perc levezetés.


Így az össz folyamatos edzés pont 120perc lenne.


Ebből eddigi rekordot tegnap előtt valósult meg,50perc Elipszis+5perc,illetve 20perc futópad +5perc.

Nagyon boldog voltam.


Szerintetek,karácsonyig látványos javulást elérhetek,hogy anyu észrevegye?


Ti hogy vélekedtek az edzés tervemről?


Étkezés: általában napi 1.300-1.500kcal között mozgó napi bevitel.

Edzés közben napi 700ml Maxx L-carnitine-es innivaló 2,3g L-carnitine-tartalommal.


Heti egyszer mindent megengedő napot csinálok azaz bármit ehetek a csipesz és a csokoládé kivételével.

Vagyis akár Gyrost,pizzát is ehetek....mértékkel persze.


Köszönöm előre is mindenki válaszát.



2017. okt. 7. 02:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden tiszteletem a tiéd. Az izületeidre vigyázz azért, ha esetleg elkezdenek fájni a térded, akkor izületkímélő mozgásformák re válts át (úszás, biciklizés).


Sok sikert, kitartást!

2017. okt. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

hát 100+ kgból még gyorsan pörögnek lefele a kilók, ha tényleg normálisan számolod a kalóriákat, és nem csak kb besaccolod az ételeket, hogy 'jqajj ez a fél kiló somlói nem lehet több 200 kcalnál', akkor igen fogyhatsz 15-25 kg-t.

Szerintem az L-carnitine fölösleges, a konkrét márkát/üdítőt amit leírtál nem ismerem, de nézd meg az összetevőit, az ilyen 'sportitalokat' gyakran agyoncukrozzák, így inkább hátrányodra lesz, mint előnyödre.

A 2 óra mozgás szerintem egy napra sok, hamar elfogod veszíteni a motivációd így kezdőként, inkább építsd fel fokozatosan. Heti hányszor tervezel mozogni?

Étrendről még írhatnál egy mintanapot pl, hogy miket tervezel enni.

2017. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Szegény anyukádnak tényleg az lesz a karácsonyi ajándéka, hogy te lefogysz? Nem azt mondom, hogy nem fog örülni neki, de nehogy már ez legyen az ajándéka, magad miatt fogyjál le, a te érdeked, hogy egészségesebb legyél.
2017. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsónak igaza van. És hogy lehet az hogy anyud nem lát kabát nélkül addig? Ja és hiába van rajtad kabát, a lábadon látni fogja ha fogysz, így nem fogod tudni sokáig titokban tartani.
2017. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy válaszoltok a kérdésre,de még egyikőtök sem kérdezett rá sem a koromra,sem a nememre.


20éves vagyok és fiú(férfi)

Ezáltal már 2éve külön élek anyutól,általában Pesten,de most szombathelyen.

Régen havonta egyszer látogattam meg anyut,de mostanában erre nem volt rá lehetőségem...így 3-4hónapja már hogy nem láttam.

A terveim szerint most már szándékosan nem megyek amíg karácsony nem lesz,de nagyon hiányzik és szeretném már látni.


Jelenleg egy gyárban dolgozom,de hamar válzakoznak a munkahelyeim,nem bírom ha szekálnak.


Már többször megpróbáltam magamért fogyni....mind sikertelenül...valahogy nem volt elég motivációm,majd egyszercsak kitaláltam,hogy anyut szeretném ezzel meglepni,és a gondolatomban az örömét látván erőt ad a folytatáshoz.

Edzés közben amikor a testem idő előtt fel akarja adni,mindig elmondom "Ezt anyuért csinálom" "Karácsonyra készen kell lennie az ajándékomnak".


Azt ne is firtassuk tovább hogy magamért csináljam mert az nem megy.


Az érkezéséről:


Mivel most nagyon-nagyon kevés pénzem van ezért általában 1 tányér kukoricapehellyel/Tejjel (kb,4-5dl) indítok...nem számoltam matematikai számításokkal de a csomagoláson lévő értékeket figyelembe véve ez a reggeli kb.700-800kcal-t érhet el. (A kukorica miatt) majd megyek dolgozni....első szünet reggel 8:40-kor van akkor pedig megeszek 450g kefir-tet...ez doboz szerint...460kcal ha jól emlékszem...ekörül....majd munka végéig nem is edzek semmit (nem is vagyok éhes) Du.3-kor edzőterembe menet 1 zöld almát rágcsálok el,majd odaérve a Maxx L-carnitine-es italom kezdem el inni. ( Nincs benne cukor,csak édesítőszer)


20:00 körül hazaérek,animézek egyet és alszom....majd kezdődik a nap ismét reggel 4:00-kor.


Ez annyiban változik meg néha,hogy valamikor a Kefir-tet felváltja a Natúr joghurt,avagy reggelire 9virslit megeszek ketchuppal/mustárral (ez átszámítva Ketchup/Mustárral együtt felér 1.400-1.500kcal-al) viszont ebben a helyzetben nincs köztes kefír se joghurt (de nem is kell mert egész nap csak emészt a gyomrom,és nem vagyok éhes egész Du.17-18:00-ig....akkor megeszek egy zöld almát majd szokásosan a Maxx italomat....ennyi.



Ha lesz több pénzem akkor ez változni fog...fehérhús tojás...meg minden cuccra...de most csak ennyire telik.


Még valami kérdés?

2017. okt. 7. 09:39
 6/14 A kérdező kommentje:

Anyu meglepetésére vonatkozóan bő farmerban fogok venni,téli kabátban,arcom körbeteketve fekete sállal a fejemben sapka,kezemen kesztyű,szememen Sötét szemüveg.....és így megyek be

:)


Semmi sem lesz látható rajtam.

2017. okt. 7. 09:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na látod pont erről van szó, fogalmad sincs, hogy mennyit is eszel valójában.


1 tányér kukoricapehely tejjel nem 800 kcal, hacsak nem hatalmas tányérból eszed, és több mint 100 g kukoricapelyhet betolsz egyszerre..

450 g kefir pedig semmiképpen sem 460 kcal...

kefir 56kcal/100 g általában így = 252 kcal


A zab is nagyon olcsó amúgy és reggelinek sokkal jobb lenne mint a kukoricapehely - laktatóbb is

2017. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Naponta sokszor kellene kevesebbet enni. Reggelire pl zabkását, 260 kalória, a kész, ízesített kerül 190-200 Ftba, ehhez csak forró vizet kell önteni és lehet is enni. Ja és finom.
2017. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Koplalni azért nem kell. A fentiek alapján esélyes, hogy igen túlzott deficit jönne össze, egy 50 kilós lánynak még talán OK ennyit enni ennyi mozgás mellett, ha fogyni akar, de neked?! Amúgyis jobb, ha többel kezdesz, legyen miből csökkenteni.


Rendesebb ételeket kellene enned, nem kell ahhoz rengeteg pénz, pár tojást vagy valamit azért beiktathatnál.

A karnitin helyett inkább rendes étrended legyen, fontosabb.

2017. okt. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt ne is firtassuk tovább hogy magamért csináljam mert az nem megy."


Szerintem azonban éppen erröl kellene beszélnünk. Miért Neked kell egy évben többször (=gyakran, újra és újra) állást változtatnod a szekáló kollégák miatt? Miért menekülsz mindig? Még mindig nem látod, ilyen emberek mindenhol vannak. Bárhová mész. Vagy magad elöl futsz el? A kérdés az, hogy miért nem teszel ez ellen valamit? Legalább annyit, hogy annak a kollégának, aki szekál, négyszemközt megkérdezed, hogy miért csinálja ezt? És ha még bátorságod lesz hozzá, azt is megmondod, hogy ez bántó, amit csinál. Tudod, a mobbingozó emberek egy része nincs tisztában azzal, hogy a poénjaikkal-szurkálódásaikkal megbántják a másik embert. Vannak, akiknek azért jár a szájuk, hogy magukat és a környezetüket szórakoztassák. Afféle mókamesterek. Hibát legkönnyebb a másikban találni. Túl sovány, túl kövér, túl alacsony, túl magas, O-lábú, X-lábú, kis fenekü, nagy seggü... stb. Soroljam még? Érted, miröl van szó? Állj ki magadért! Állj ki a kövérségedért! Fogadd el magadat úgy, ahogy vagy: a plusz kilókkal együtt. Tudom, nincsen önbizalmad. Meg is értelek. Én is ilyen voltam 33 kiló plusszal. A fordulópont akkor következett be, amikor a párom azt mondta, hogy úgy nézek ki, mint a kelt tészta. Na, ezen mélyen megsértödtem, nagyon rosszul esett. De igaza volt. Én is kövérnek tartottam magamat, de nem "annyira". Ez a mondat beadta az utolsó löketet. Egy jó edzéstervvel a kezemben elkezdtem a súlyzós edzéseket, és másnaponként elliptikus tréneren 1 órát nyomtam. 1 nap pihenönap volt a héten. Csalónapot nem tartottam, igyekeztem a következöképpen enni: 5-ször naponta, nem a kalóriákat számolgattam, hanem az ételek fehérje-, szénhidrát- és zsír tartalmát, gramban mérve. Mára már majdnem úgy nézek ki, mint egy fitneszmodel: nem hatvankodásként említem meg, hanem ezzel azt szeretném mondani, hogy ha nekem sikerült, akkor neked is sikerülni fog! Én javasolnám Neked, hogy kezdjél el súlyzókkal edzeni. Amint belejössz, szeretni fogod. A súlyzós edzésekben az a jó, hogy nemcsak az izmok nönek vele, hanem az önbizalom is. Minden egyes további kilóval ellenállóbb leszel, keményebb és szívósabb. A súlyzós edzések meghozzák a gyümölcsét 💪, javulni fog a testtartásod is, büszkén, férfiasan fogsz állni az életben - tele önbizalommal. Egy mágikus érzés: hirtelen kitárul a világ a megannyi lehetöségével. Letisztul majd minden: tudni fogod, hogy melyik úton menj tovább. Egészen másképp fognak hozzád közeledni az emberek. Egy kigyúrt férfit nem fog senki sem szekálni, majd meglátod. A nöi nem gyöngyszemei pedig sorban fognak állni az ajtód elött. Egy rossz hírem azonban van: kefírrel, zöld almával és virsli ketchuppal eltávolodsz a fogyási célodtól. A jelenlegi étrended nem megfelelö. Túl kevés fehérje, túl kevés szénhidrát, túl zsíros és túl cukros. Tudom, írtál az anyagiakról, ez érthetö is. Talán érdemes lenne még fizetésnap elött megtervezni a következö hónapra élelmiszerre kiadható pénzkeretet. Világos, hogy annyi pénzt tudsz erre a célra kiadni, ami a rendelkezésedre áll. De kevés pénzböl is le lehet fogyni.

Én két dologban tudok segíteni, ha igényled.

1. Gyakorlatban bevált, használható, érthetö, rövid írásokat arról, amit fogyókúra elött feltétlenül tudnod kell (étkezés, étrend, sport, motiváció, zsír elégetése, izom(tömeg) növelése, stb.).

2. A másik: elküldhetem Neked minden edzéstervemet, amik segítségével 33 kg-ot leadtam. Ha igényed van rá, írjál privit. Egyenlöre elküldöm privin a fogyókúrával kapcsolatos írásokat, de erre csak holnap délelött lesz rá idöm.

2017. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!