Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges, de tápláló reggeli...

Egészséges, de tápláló reggelik és vacsorák úgy, hogy hajnalban ne ébredjek mardosó éhségre?

Figyelt kérdés
Írjatok, légyszi, többfélét!
2017. aug. 19. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl. rántotta, de semmit nem tudunk az étrendedről.

Fogalmam sincs, mitől ébredsz hajnalban mardosó éhségre (amire van, aki élből képtelen, bármit is tesz). Kevés a napi összkalória? Rossz az étrend? Pici a vacsora? A problémát kéne megtalálni.

2017. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

reggel:

-rengeteg zöldség, főtt tojás/vmi hús, evés szénhidrát

- overnight zabkása vagy főzött zabkása (én vaníliás proteint teszek bele, a tetejére fahéjat és 1 kk barna cukrot)

- teljes kiőrlésű palacsinta túróval és gyümivel/2 összetevős palacsinta (banán+tojás)

2017. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

én estére diétában csak fehérjeturmixot eszem, ha nem tudok elaludni az éhségtől, akkor pl. paradicsomot, paprikát egy kis cottage sajttal és pár vékony szelet trappistával (hús még jobb, csak én azt nem eszem)

2017. aug. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd le egy napi étrended légyszíves, normális mértékegységekkel (ne kis tál, kis adag, meg fél marék), és talán tudunk segíteni. Ehetsz te akármit reggel/este, ha sz*rok a makrók, és kevés a kalória.
2017. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem szoktam méricskélni az adagokat dekára, de megpróbálom minél pontosabban, leírok két-három félét.


Reggel-délelőtt:

2,5 decis bögrényi 2,8-as tejben főtt zab egy normál méretű őszi barackkal / egy körtével / egy almával / 3-4 sárgabarackkal (tehát a zab és valamelyik gyümölcs)


VAGY


2 darab főtt tojás 1-2 kovászolni való nyers uborkával, 1 parival, fél tv paprikával (vagy az egyik tojás helyett 2 dkg keménysajt) + egy gyümölcs a fentiek közül


Ebéd:

fűszeres tepsis csirkemell (7-8 mm vastag, egy női tenyérnyi) görög salátával (saláta, pari, uborka, mozarella, fűszerek, nincs rajta öntet) - 3 dl-es tálban normálisan tele (nem púpos, nem is félig)


VAGY

tejszínes afrikai harcsa (szintén 3 dl-es tálka) 2-3 kicsi kovászos uborkával


VAGY

rakott zöldbab (sertéshús, zöldbab, bulgur, tejföl) 3 dl-es tálka


VAGY

grillezett sajt kb. 8X8-as kocka (tepsiben, olajjal csak vékonyan átkenve a tepsi) vagy párolt zöldséggel (répa, fehérrépa, zeller zöldbab, borsó) 3 dl tálkával


VAGY

fokhagymás csirkemáj tepsiben két kis fagyiskanál barna rizzsel/kölessel savanyúsággal (egy kis kupac káposzta vagy 1 koviubi, vagy 1 almapaprika)


VAGY

paradicsomos káposzta egy főtt tojással vagy 1 szelet kicsi oldalassal


Délután:

8-10 deka túró 1-1,5 ek görög joghurttal (10%) vagy sóval, vagy dióval megszórva a teteje


VAGY

1-2 adag gyümölcs: dinnye, barack, dió, sárgabarack, körte, szilva


Vacsora:

1 szelet tk. kenyér (fél kilós kenyér közepe kisujj széles kenyér), egy szelet sajt, 1 natur joghurt (125 g), kov.való uborka, paradicsom, s.répa, paprika, saláta


VAGY

itthon készült croissant (tönköly) kb. 5 dkg, zöldségekkel


VAGY

1 szelet magkenyér/rozskenyér

fött tojással / fél fűszeres csirkemellel

zöldségekkel


És köszi az eddigieket.

2017. aug. 20. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Így ránézésre meg nem mondom, mennyit eszel, de olyan durván kevésnek vagy rossznak nem tűnik. Ez alapján nem az étrend vagy a mennyiség az alapból rossz, hanem neked nem megfelelő valami miatt. Hogy miért, nem tudhatom. Én akkor éhezem szolid deficitben (számolok is és tudom, kb. mennyit igénylek), ha

1. rossz az elosztás

2. túl sok a ch

3. túl kevéssé laktatóak számomra az ételek (ennek speciális esete az előző)

4. olyan korszakom van, hogy extrém nehezen vagy nem lakom jól szolid deficitben és kész. Nyilván lehetnek más okok más embereknél. Összetett dolog ez.

Próbálkoznod kéne valamivel, ha így nem jó, nem hinném, hogy bárki ki tudná találni, nálad konkrétan mi lehet a gond. Ha elég nagy a deficit, akkor csökkenteném vagy többet mozognék, inkább, mint az éhezés és a pihenés elromlása.

2017. aug. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!