Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha tornázok, elkezdek hízni?!

Ha tornázok, elkezdek hízni?!

Figyelt kérdés

160/86 vagyok, szülés után. Eddig nem tornáztam, csak diétáztam, szépen mentek is lefelé a kilók, 85,3 voltam 2 hete, mikor eldöntöttem, nekiállok tornázni is, kicsit talán begyorsítva a folyamatot. Rubint Réka 20 perces tornáját csináltam majdnem minden nap, hol 1, hol 2 blokkot. Ma ráálltam a mérlegre, 87,6kg vagyok... a diétát ugyan úgy tartom, mint eddig, az meg képtelenség, hogy ez izom legyen. Mégis, mi a franctól hízok??? Pajzsmirigy bajom van, mire sikerült kiharcoljam a gyógyszert, 94kg voltam. Azóta nem híztam, terhesség alatt sem értem el a 100at. Régebben is volt rá példa, hogy míg akivel együtt edzettem, fogyott, én meg felszedtem 7kgt (hot iron edzés).

Ez mégis, mitől lehet? Miért hízok attól, amitől fogyni kéne?? Mi a baj velem? Mit csináljak?? Kalóriabázison vezetek mindent, figyelem a makrókat, szedem a pajzsmirigyemre a gyógyszert. Nyilván nem azt vártam, hogy 2 hét tornától leugrik 5kg, de nehogy nem fogytam, még híztam is :'( És nem átmeneti, minden nap méretkezek, minden nap egyre több volt...

Nagyon el vagyok keseredve :(


2017. máj. 18. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószinüleg izmososdsz, nem hízol. A az izom nehezebb a hájnál.
2017. máj. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nehezebb de ennyi idő alatt ennyi izmot nem lehet felszedni.. ha lehetne, minden testépítő Réka-tornát nyomna :D
2017. máj. 18. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy menstruációs cikluson belül akár 5 kg-ot is változhat a súly, érdemi hízás nélkül, pusztán a vízháztartás miatt.


Egy-két hónapig ne mérd magad, tartsd a diétát és ne 20 perceket tornázz! Az csak átmozgatásra jó, meg izomtónus változtatásra. Neked zsírt kell égetned: rendes kardió kell, ami 20 perc után kezd hatni, tehát legyen 50-60 perc.


Béres Alexandra Egyensúlyban önmagaddalt ajánlom kezdetnek, heti 4-5 alkalommal, de 6 felé ne menj.

2017. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egyelőre örülök, hogy a 20-40 perc belefér egy 8hós meg minden más mellett :/ Nekem max 1kgt szokott változni a súlyom, és az is fordítva, mint másnál... míg más mensi alatt nehezebb én akkor vagyok 1kgval könnyebb...
2017. máj. 18. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:

De most szülés után vagy, a pajzsmirigyet sem ok, ez változhat ilyenkor.


Javaslom neked szintén BA Változz vissza programját, abban több időtartam is szerepel, és mind komplex torna. Pont szülés utánra van kifejlesztve.

2017. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is ne méretzkedj minden nap!Heti egyszer elég.

Másodszor, az edzés hatására stimulált izom nem csak fehérjét épít be,hanem szénhidrátot (glikogént) is tárol. Ráadásul 1 g glikogén 4 g vizet is megköt. Ebből adódhat a súlynövekedésed. Ne aggódj emiatt! Nem tart sokáig. Ha a táplálkozásod támogatja, szép lassan megindult a súlyod lefelé.

2017. máj. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én annyi tippet tudok adni amit mindenképp érdemes lenne kipróbálnod.

Rubint Rékát cseréld le Péntek Enikőre.

Ég és föld a különbség.

2017. máj. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
csináltam régebben azt is, nekem az a csaj nagyon nem jött be (nem félreérteni, nem mint nő, egyszerűen nem szimpi, hátamon a szőr föláll tőle :D hogy miért azt ne kérdezd)
2017. máj. 19. 08:46
 9/9 anonim ***** válasza:
a tobbiek mar leirtak mindent. de azert a merleget ki lehet lokni. :)hasznalj inkabb meroszalagot.
2017. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!