Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudom, hogy egy csomó ilyen...

Tudom, hogy egy csomó ilyen van (? )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már egy csomó ilyen dolgot olvashattatok itt gyakorin, de tényleg tanácsra lenne szükségem.

Nagyon le szeretnék fogyni olvastam mindenfélét: 90 napos diéta, Update módszer, HArcosok Étrendje. De eskü nem tudom mit tegyek próbáltam úgy h "koplalok" azaz kevesebbet eszem a megszokottnál. Nos a 3 napra nem bírtam ki és bezabáltam.A sporttal nem tudom mit tegyek nem tudom :/

Elszeretnék kezdeni futni de a mi környékünkön nem tudom hol és hova:(

Év elejére azaz most szeptember 1-re szépen fitten szeretnék kinézni csak hát nem tudom hogyan kezdjek hozzá :/

A válaszokat előre is köszönöm ( akinek bármiféle tanácsa vagy sikersztorija, motivációja van privátban bátran írhat)



2016. aug. 1. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

www.sargakapszula.hu

Ezt olvasd el.

2016. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ket dolog, amit biztosan allitok neked: 1, letudsz fogyni normalis hatarok kozott, mindezt elvezetesen viszont 2, nem szeptemberre. Vagyis ha megis sikerulne kinok kozott valahogy maximum 5-6 kilot leadni, garantaltan visszafogod hizni (ha nem tobbet). Heti -0.5 kilo legyen a cel. Hidd el jobban megeri mint allandoan belekezdeni egy uj modszerbe, aztan feladni es ujbol visszahizni...

1) Mertek. Ez a kulcsa mindennek. Nem kelk kaloriat szamolni, vagy minden etelt lemerni (kivetel a hus feleket, ami 12-6 dkg kozott legyen), egyszeruen mindenkinek ereznie kell az "elso sohaj" utan levo jollakott, am de nem degeszre evett allapotott. Vannak erre jol bevalt trukkok, am az elso es legfontosabb szabaly, hogy eloszor gondold at, hogy tenyleg ehes vagy-e, es, hogy jo-e az a mennyiseg. Ha etkezes elott 10 perccel iszol citromos vizet (cukor nelkul!), es etkezes utan fel oran at nemtettel semmit, maris sokat tettel. Vagy ha kisebb tanyerbol eszel, es lassan az etelre figyelve (nem allva, vagy TV nezes kozben) etkezel.

Ha napi rendszeresseggel kb. ugyanakkor eszel (en reggel megiszom a megszokott citromos mentas teamat, majd 8-fel 9 korul reggelizek, 12-12.30 korul ebedelek, 4 kor uzsonnazom es este 7 korul vacsorazom), meggatolhatod a "most befogok zabalni" eseteket...

Amugy ha egy etkezes tobb fogast eszel, kevesebb etelt fogsz igenyelni mert a sok izre es nem a mennyisegre fogsz koncentralni. Ebedkor legyen eloetel, foetel es valamilyen desszert (pld. egy csesze joghurt egy kiskanal mezzel es nehany szem eperrel, vagy egy turos-mazsolas-joghurtos-malnas edes izelmenyt egy kis talban, esetleg 1-2 kocka 70%os etcsokit egy darab szilva mellett...) este pedig leves es meg egy fogas -nem olyan nehez egyebkent, csak egyszeru es gyors receptek kellenek, amiket tudsz varialni (pld tojast ha egyszer gombas rantotta, maskor sonkas-sajtos tukortojaskent eszed, harmadjara pedig bananos omlettkent), akkor megmarad az elvezet, ami miatt nem fogod igenyelni az elobb emlitett zabalast.

2) Viz. Sok! Minnel tobb, annal jobb. Felkeles utan es lefekves elott egy poharral (szensavmenteset, a bubis bezavarja az emesztest es egyebkent is egeszsegtelen), nap kozben pedig mindig legyen a kezedben egy vizes palack. Ha sokat iszol, szinte lehetetlen nem fogyni nehany kilot zsirbol -komolyan.

3) Mozgas. Olyan mozgast valassz ami a dieta utan is tarthato -mert egyebkent visszahizol-, napi 100 haspres, 25 noi fekvo, es 50 labemeles, boven eleg ha tenyleg mindennap csinalod. Emelett pedig a seta: sulibol a busz helyett, vagy vacsora utan...napi 40 perc (vagy 2x20 perc), amit egy ido utan egyebkent igenyelni fogsz mert nagyon jol esik. Szeptembertol meg ha van ra hangulatod es kedved heti 2x valamilyen edzes.

4) Gyumolcs-zoldseg. Minden etkezesben legyen, es mindig valamilyen mast probalj ki (a valtozatossag fontos). Ne felj a gyumolcscukortol vagy, hogy amiert mar edes lenne rogton hizlalo lenne...szuksege van az emesztesnek ra mert porgeti es mert ha sok gyumolcsot eszel, nem fogod kivanni annyira az edesseget.

5) Hozzaallas. Elvezd ki a napi setat, ami megnyugtat, a sokfele izt amit kiprobalsz, es, hogy nemet tudsz mondani a feher kenyerre es helyette rozsosat eszel, mert kepes vagy a valtoztatasokra...egy kalandkent fogdd fel, amiben megismered a kepessegeidet es a testedet, ne szenvedeskent.

Ha meg kerdesed van, vagy "recept-hianyod" nyugodtan irj.

Sok sikert!:)

2016. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A koplalás és a kevesebbet evés nem ugyanaz, de tény, hogy sokunknak kell azért egy jó étrend és odafigyelés ahhoz, hogy kalóriadeficitben tudjon enni... Vagy több mozgás, van, amikor az hozza el a sikert és az amúgy sem árt... Persze ezzel együtt is vigyázni kell az étkezésre és a minősége sem mellékes.


Nem tudom, milyen a környéked, de valamerre csak tudsz menni, akkor pedig bizonyára futni is. De van olyan környék, ahol én se mászkálnék (bajban lennék, mert nekem fontos a séta). Otthon is lehet mozogni, csak túrázni valami szép helyen jobb :) Ha nem megfelelő helyen laksz, akkor összevonhatod, én akkor, amikor Budapest belvárosában laktam, elutaztam teljesítménytúrázni... A zöldövezetben már nem volt gond.

2016. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!